انتشارات هوپا
گالری
ویدئوها
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

فروشی‌ها 3/ یک عدد نخودی به‌فروش می‌رسد

نویسنده : کاره سانتوس
تصویرگر : آندرس گِرِرو
مترجم : سعید متین
تعداد صفحات : 133
گروه سنی : ۷ تا ۱۲ سال
از مجموعه‌ی : فروشی‌ها
قیمت : 21000 تومان
وقتی نخودی داشت تخم‌مرغ آپ‌پزش را با نان‌ریزه می‌خورد، مامان یک‌دفعه به بابا گفت: «تصمیم گرفته‌ام توی کتابکودیل بخشی برای کتاب‌های دست‌دوم راه بیندازم!»

پدرم لبخند زد، نخودی مثل اینکه تازه خبر خوبی بهش داده باشند، دست زد و من مثل سنگ خشکم زد.

توضیح اول: نخودی برادر من است. پیداست که اسم واقعی‌اش این نیست؛ ولی از بچگی گردالو و چروکیده بود و من این‌جوری صداش کردم. خیلی‌ها هستند که به‌خیالشان اسم واقعی‌اش یک راز است…

بیشتر بدانید!
«اسکار» دیگر تحمل برادر کوچکش را ندارد و برای این احساسش،‌ فهرستی با بیش از ده دلیل نوشته است. بدی قضیه این‌ است که «نورا» برای گذراندن تابستان به نیویورک رفته و بدون او، اسکار نمی‌داند مشکل را چطور حل کند. ولی خوبی‌اش این‌ است که دوستان خوب، هر اتفاقی هم که بیفتد، همیشه کنار آدم هستند. راه‌حل این مشکل هم از طریق ایمیل پیدا می‌شود: اسکار باید نخودی را با برادر یا خواهر دیگری عوض کند. فکر فوق‌العاده‌ای است، مثل همه‌ی فکر‌های نورا؛ ولی … آیا این کار جواب می‌دهد؟‌
پدید آورندگان
کاره سانتوس
کاره سانتوس
کاره سانتوس هم‌زمان دو نفر است! بله درست شنیدید! در وجود او دو تا «کاره»‌ی متفاوت با هم یکی شده‌اند: یکی نویسنده‌ای پرکار و خلاق که تا امروز بیش‌تر از چهل کتاب، چه برای کودکان و نوجوانان و چه برای بزرگسالان نوشته است و دیگری، مادر خانواده‌ای پرجمعیت که خرید می‌کند، کیک‌های جورواجور می‌پزد و به بچه‌هایش توی درس‌هایشان کمک می‌کند. قضیه این است که هیچ‌کدام از این دو نفر نمی‌تواند بدون آن‌یکی زندگی کند. این دو باید با هم باشند تا بتوانند داستان‌هایی به جذابیت این کتاب برای ما تعریف کنند. کاره سانتوس در سال ۱۹۷۰ در شهر ماتارو در استان بارسلونای اسپانیا به‌دنیا آمده و تابه‌حال جایزه‌های بسیاری به‌خاطر کتاب‌هایش برده است، مثل جایزه‌ی کشتی بخار در سال 2009 برای کتاب یک عدد مامان به فروش می‌رسد.
آندرس گِررو
آندرس گِررو
آندرس گِررو در سال ۱۹۵۸ در تروخیوی اسپانیا به دنیا آمده. به‌جز تصویرگری، دستی هم در نوشتن دارد و برای بچه‌ها کتاب می‌نویسد. خودش می‌گوید عشق به دنیای کتاب را مدیون خانواده‌اش است، مخصوصاً مادربزرگش که همیشه برای آندرس‌کوچولو داستان می‌خواند. تا امروز کتاب‌های بسیاری نوشته یا تصویرگری کرده و در سال ۲۰۰۹ برنده‌ی جایزه‌ی ملی تصویرگری برای کتاب کودک اسپانیا شده ‌است.
سعید متین
سعید متین
سعید متین متولد ۱۳۶۵ است و در دو رشته‌ی زبان و ادبیات اسپانیایی و فرهنگ و زبان‌های باستانی ایران تحصیل کرده است. از همان بچگی بیشتر وقت‌ها سرش توی کتاب بود؛ شاید چون پدرش معلم است. البته اولش کتاب‌های پدرش را فقط خط‌خطی می‌کرد؛ ولی کم‌کم به این نتیجه رسید که بهتر است به‌جای خط‌خطی کردن، توی کتاب‌ها‌ نقاشی بکشد.‌ الان هم به‌غیر از کتاب‌خواندن و ترجمه کردن، سرش با نوشتن، طراحی، نقاشی و یادگیری زبان‌های گوناگون گرم است و به تمام این کارها علاقه دارد.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : سونیا

سلام من مجموعه فروشی ها و بقیه کتابهاتون رو خیلی دوست دارم ممنون از انشارات خوبتون

سلام. ممنون دوست عزیزمون. خوشحالیم^.^
کاربر مهمان : رادین حسنی

سلام من برای کادو تولدم کتاب هوپا بخرم هوپا به نظر تو قصه با پدر و مادر رو بخرم یا فروشی ها یا کارلوس پشت بومی

سلام دوست عزیزمون. خب خیلی سلیقه‌ایه. خلاصه‌هاشون رو بخونید و بعد انتخاب کنید^.^ تولدتون هم مبااارک
کاربر مهمان : اوا زهرا

سلام هوپا چرا زدی عنوان اصلی :۱۳۳؟ 😁

سلام. درست شد خیلی ممنون^.^
کاربر مهمان : M

سلام آیا شما می دانید که اسم برادر اسکار یا همان نخودی چیست و چرا نامش در این مجموعه نیامده است

سلام. نه، نمی‌دانیم.
کاربر مهمان : ❤ مدیسا

مسابقه بعدی واسه چه کتابیه و کی می زارید و نمایشگاه سال بعد چی می دین

سلام. راستش هیچ کدام این‌ها هنوز مشخص نیست.
کاربر مهمان : علی

کتاب خیلی عالی است و خیلی هم جالب

کاربر مهمان : هستی

عااالیییییی

پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی