انتشارات هوپا
گالری
ویدئوها
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

فروشی‌ها 2/ یک عدد بابا به‌فروش می‌رسد

نویسنده : کاره سانتوس
تصویرگر : آندرس گِرِرو
مترجم : سعید متین
تعداد صفحات : 133
گروه سنی : ۷ تا ۱۲ سال
از مجموعه‌ی : فروشی‌ها
قیمت : 33000 تومان
جمعه‌شب‌ها، پدر اسکار پیش ما می‌ماند و کارهای عقب‌افتاده‌ی خانه را انجام می‌دهد. بعضی وقت‌ها اتو یا خیاطی می‌کند. خیاطی‌اش هم انصافاً خوب است! یا همین‌طور که رادیو گوش می‌دهد، شام را آماده می‌کند. خیلی کیف دارد؛ چون می‌گذارد اسکار تا دیروقت در سالن بماند. تازه به او اجازه می‌دهد فیلمی را که بیشتر از همه دوست دارد، تماشا کند. حتی می‌گذارد کنترل تلویزیون هم دستش باشد. دقت کرده‌اید پدرها همیشه دوست دارند کنترل دست خودشان باشد و به هیچ قیمتی حاضر نیستند آن را ول کنند؟

بیشتر بدانید!
دنیای «نورا» پا‌ در‌هوا‌ست. پدرش بیکار شده، برگشته خانه و می‌خواهد پدرِ کاملی شود. مشکل این‌جا‌ست که برداشت پدر نورا از مفهوم پدرِ «کامل»، شباهت زیادی به آن‌جور پدری ندارد که نورا دلش می‌خواهد داشته باشد. نورا باید برای پدرش کاری دست‌و‌پا کند، آن هم خیلی زود! حالا باز جای شکرش باقی است که دوستش «اسکار» توی چیدن نقشه‌های نبوغ‌آمیز، استاد است. ولی چه‌جوری باید برای مجری‌های تلویزیون کار پیدا کرد؟
پدید آورندگان
کاره سانتوس
کاره سانتوس
کاره سانتوس هم‌زمان دو نفر است! بله درست شنیدید! در وجود او دو تا «کاره»‌ی متفاوت با هم یکی شده‌اند: یکی نویسنده‌ای پرکار و خلاق که تا امروز بیش‌تر از چهل کتاب، چه برای کودکان و نوجوانان و چه برای بزرگسالان نوشته است و دیگری، مادر خانواده‌ای پرجمعیت که خرید می‌کند، کیک‌های جورواجور می‌پزد و به بچه‌هایش توی درس‌هایشان کمک می‌کند. قضیه این است که هیچ‌کدام از این دو نفر نمی‌تواند بدون آن‌یکی زندگی کند. این دو باید با هم باشند تا بتوانند داستان‌هایی به جذابیت این کتاب برای ما تعریف کنند. کاره سانتوس در سال ۱۹۷۰ در شهر ماتارو در استان بارسلونای اسپانیا به‌دنیا آمده و تابه‌حال جایزه‌های بسیاری به‌خاطر کتاب‌هایش برده است، مثل جایزه‌ی کشتی بخار در سال 2009 برای کتاب یک عدد مامان به فروش می‌رسد.
آندرس گِررو
آندرس گِررو
آندرس گِررو در سال ۱۹۵۸ در تروخیوی اسپانیا به دنیا آمده. به‌جز تصویرگری، دستی هم در نوشتن دارد و برای بچه‌ها کتاب می‌نویسد. خودش می‌گوید عشق به دنیای کتاب را مدیون خانواده‌اش است، مخصوصاً مادربزرگش که همیشه برای آندرس‌کوچولو داستان می‌خواند. تا امروز کتاب‌های بسیاری نوشته یا تصویرگری کرده و در سال ۲۰۰۹ برنده‌ی جایزه‌ی ملی تصویرگری برای کتاب کودک اسپانیا شده ‌است.
سعید متین
سعید متین
سعید متین متولد ۱۳۶۵ است و در دو رشته‌ی زبان و ادبیات اسپانیایی و فرهنگ و زبان‌های باستانی ایران تحصیل کرده است. از همان بچگی بیشتر وقت‌ها سرش توی کتاب بود؛ شاید چون پدرش معلم است. البته اولش کتاب‌های پدرش را فقط خط‌خطی می‌کرد؛ ولی کم‌کم به این نتیجه رسید که بهتر است به‌جای خط‌خطی کردن، توی کتاب‌ها‌ نقاشی بکشد.‌ الان هم به‌غیر از کتاب‌خواندن و ترجمه کردن، سرش با نوشتن، طراحی، نقاشی و یادگیری زبان‌های گوناگون گرم است و به تمام این کارها علاقه دارد.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : امید رحمانی

سلام میشه لطفا چند کتاب خیلی خنده دار به من معرفی کنید

سلام. فکر کنیم از کتاب‌های گورخر گلادیاتور، لوتا پیترمن، بلارت و... خوشتون بیاد.
کاربر مهمان : شبح سیاه

باسلام می خواستم بدونم این مجموعه فقط 4 جلده

سلام. بله.
کاربر مهمان : دیانا کتابخون

این کتاب عالیه عالی خیلی خوبه‌.. فقط دیگه تو هیچ کتاب فروشی نیست البته نه الان این از ۲ سال پیش هم در هیچ کتاب فروشی پیدا نمی شد

کاربر مهمان : امیرمسعود مکرمی

من دومبال کتاب خنده دار می گردم📘آیا این کتاب خنده داره؟؟؟؟؟

بله، خنده‌داره.
کاربر مهمان : هدیه

این کتاب عالیه

پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی