انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

ناخدای هفت دریا ۱/ گنج ناخدا باراکودا

نویسنده : یانوس کامپوس
تصویرگر : مارتا آلتس
مترجم : سعید متین
تعداد صفحات : 204
گروه سنی : ۹ تا ۱۳ سال
از مجموعه‌ی : ناخدای هفت دریا
قیمت : 30000 تومان
اولش ماهی پاک می‌کردم و توی پخت‌وپز و بشوروبسابِ عرشه کمک می‌کردم؛ بدون اینکه جیکم دربیاید. به‌خاطر همین، آن مردها کم‌کم با من با چیزی توی مایه‌های «مهربانی» رفتار کردند (البته مهربانی از نوع دزد دریایی‌اش: با پس‌کله‌ای‌زدن و گوش‌پیچاندن و پس‌گردنی‌های بی‌رحمانه!). کم‌کم قبول کردند کارهایی یادم بدهند. هیچ‌کس اسم قبلی‌ام را نمی‌دانست. خودم هم آن را یادم نمی‌آمد. این شد که اسمم را گذاشتند «جرقه» (به‌خاطر موهای قرمزم) و دیگر نشد راجع‌به این اسم اما و اگر کنم.
بیشتر بدانید!
این داستانِ پر از گنج و کتاب و صندوقچه و غار، بی‌بروبرگرد عجیب‌ترین داستانی است که درباره‌ی دزدان دریایی می‌شنوید، حتی اگر هزار سال عمر کنید و دوردست‌ترین بندرهای دریای کارائیب را زیر پا بگذارید. من از کجا می‌دانم؟ خب من، یعنی جرقه، خودم آنجا حی‌وحاضر بوده‌ام و همه‌چیز را با جفت چشم‌هایم دیده‌ام.
پدید آورندگان
یانوس کامپوس
یانوس کامپوس
یانوس کامپوس با جیب خالی این‌ور و آن‌ور می‌رود. البته همیشه با خودش چیزهای لازم برای سرکردن زندگی توی یک جزیره‌ی دورافتاده را می‌برد، از جمله یک وسیله‌ی کارراه‌انداز، یعنی پاک‌کن، و همچین چسب‌زخم. قشنگ معلوم است که همیشه به دزدِدریایی‌بازی علاقه داشته! بهترین خاطره‌ای که از روزهای نوشتن این کتاب دارد، این است که خواهرزاده‌ی کوچولویش، وِرا، که آن موقع ده سالش بود، هر فصل از کتاب را که یانوس می‌نوشت، با شور و اشتیاق زیادی می‌خواند و بعدش می‌آمد پیش یانوس و می‌گفت: «فصل بعدی را زودتر بنویس. می‌خواهم بدانم چه اتفاقی می‌افتد!» بعد چی شد؟ خب، یانوس که تا آن موقع هیچ‌وقت رمان ننوشته بود، دست جنباند و کتابش را زودتر تمام کرد و فرستاد برای جایزه‌ی ادبی «کشتی بخار»... و برنده شد! به این می‌گویند گنج‌پیداکردن توی همان تلاش اول. یانوس کامپوس مارتینِس متولد ۱۹۶۳ در آلباسِته‌ی اسپانیاست. بعد از دوره‌ی دبیرستان، رشته‌ی روان‌شناسی را برای ادامه‌ی تحصیل انتخاب کرد، ولی بعد رفت سراغ چیزی که بیشتر دوست داشت: تئاتر از آن موقع تا حالا سرگرم نوشتن داستان و نمایش برای بچه‌ها و بزرگ‌ترها و همچنین شرکت‌کردن توی جشنواره‌های مختلف دنیا بوده است.
مارتا آلتس
مارتا آلتس
مارتا آلتِس گرافیک خوانده، ولی بعد از پنج سال کارکردن در این رشته، تصمیم گرفت برود سراغ کاری از همه بیشتر دوست دارد: تصویرگری کتاب کودک. برای همین، باروبندیلش را جمع کرد و برای ادامه‌ی تحصیل توی رشته‌ی موردعلاقه‌اش به لندن رفت. امروز بعد از تصویرگری چندین و چند کتاب و البته بردن چند تا جایزه‌ی مهم، از اینکه آن روز همچین تصمیمی گرفته، خیلی خوش‌حال است. مارتا آلتِس گارسیا سال ۱۹۸۲ در بارسلونای اسپانیا به دنیا آمده. اگر می‌خواهی کارهای بیشتری ازش ببینی، برو به این نشانی: www.martaltes.com
سعید متین
سعید متین
سعید متین متولد ۱۳۶۵ است و در دو رشته‌ی زبان و ادبیات اسپانیایی و فرهنگ و زبان‌های باستانی ایران تحصیل کرده است. از همان بچگی بیشتر وقت‌ها سرش توی کتاب بود؛ شاید چون پدرش معلم است. البته اولش کتاب‌های پدرش را فقط خط‌خطی می‌کرد؛ ولی کم‌کم به این نتیجه رسید که بهتر است به‌جای خط‌خطی کردن، توی کتاب‌ها‌ نقاشی بکشد.‌ الان هم به‌غیر از کتاب‌خواندن و ترجمه کردن، سرش با نوشتن، طراحی، نقاشی و یادگیری زبان‌های گوناگون گرم است و به تمام این کارها علاقه دارد.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : صدرا الفتــــــــــــی و حمید الفتـــــــــــی

بسیار خوب و عالی

کاربر مهمان : پارسا

سلام میشه به من کتاب هایی مثل ناخدا هفت دریا معرفی کنید ممنمون

سلام. فکر کنیم از «مسافری با پاپوش‌های جهنمی»، «دزدان دریایی تصادفی» و «بلارت» خوشتون بیاد.
کاربر مهمان : علیرضا مومنی زاده

سلام من از کتاب های ته جدولی ها مسافران زمان خانه درختی تام گیتس و گورخر گلادیاتور خوشم می آید آیا این مجموعه برای من مناسب است

سلام. فکر کنیم از این هم خوشتون می‌آد.
کاربر مهمان : هوپایی 3 آتیشه

کتابی در باره مارکو پلو دارید

نه، نداریم.
کاربر مهمان : یسنا

من این کتاب رو خیلی دوست دارم و خیلی هم از خوندن این کتاب لذت میبرم وتشکر میکنم از خانم یانوس کامپوس خانم مارتاآلتس وآقای سعید متین که این کتاب رو نوشتن تصویر گری کردند و ترجمه کردند

کاربر مهمان : ن

ببخشید من ۱۲ سالمه پرصفحه ترین کتاب هوپا برای من که ۱۲ سالمه چه کتابیه؟

مجموعه‌ی تان‌جی‌ها.
کاربر مهمان : محمد ایلیا ضرغامی

من برای نوشتن کتابی با موضوع ماجراجویی آمیخته با علمی تخیلی برنامه دارم . قصد دارم با استفاده از برنامه ی word کتاب را به صورت تایپی بنویسم اگه کتاب خوب و جالبی بود منتشر می کنین؟

ما متأسفانه از نویسندگان زیر ۱۸ سال کتابی چاپ نمی‌کنیم.
کاربر مهمان : کیارش بامستی

پر صفحه ترین کتاب هوپا چیه

فعلاً کتاب مینا سان‌تلمو ۱.
کاربر مهمان : Omid

سلام من یک شاعر ونویسنده کتاب کودک هستم دوست دارم بانوشته هام آشنا بشیدبا چه کسی تماس بگیرم

سلام. با دفتر نشر، بخش تألیف تماس بگیرید: ۸۸۹۶۴۶۱۵
کاربر مهمان : رادمان کرمی

میشه بگید کجا عکس بفرسیم من باراکودا ۱ دارم و می خواستم بگم خیلی قشنگ

به صفحه‌ی اینستاگرام یا کانال تلگراممان.
کاربر مهمان : Setayesh .T

سلام .... نمایشگاه کتاب توی خراسان جنوبی یا خراسان رضوی اخیرا ندارین؟

سلام. نه، هنوز برنامه‌ی نمایشگاه‌های استانی امسال اعلام نشده.
کاربر مهمان : عرفان

سلام فایل صوتی کتاب ها کی می‌آید؟

سلام. هنوز تولید نکردیم متأسفانه.
کاربر مهمان :

جلد3کی میاد

هنوز مشخص نیست.
کاربر مهمان : نیوشا حسین نژاد

سلام خدایی این قیمت ها چیه باور کنید مادر و پدر م فقط بخاطر پولش نمگیرن البته خب دلیل دوم اینه که من 1 ساعتی نیم ساعتی کتاب تموم میکنم ولی خواهش میکنم قیمت ها رو کم کنید لطفا جواب دهید

سلام. متأسفانه جوابی نداریم. ما که خودمان راضی نیستیم به این قیمت‌ها، ولی تمام تلاشمان را کردیم و این‌ها پایین‌ترین قیمت‌هایی است که می‌توانیم بزنیم، چون هزینه‌ی تولید کتاب‌ها به شدت زیاد شده. با این شرایط همین‌ها هم احتمالاً در چاپ‌های بعدی کتاب‌ها عوض خواهند شد.
کاربر مهمان : سيدمهديارنخلي

سلام اين كتاب كي مياد

سلام. از دوشنبه‌ی هفته‌ی بعد (۸ بهمن) توی کتاب‌فروشی‌ها پیدا می‌شود.
کاربر مهمان : ۰

این کتاب فردا در نمایشگاه هرمزگان می آید ؟

متأسفانه وزارت ارشاد نمایشگاه هرمزگان را برخلاف برنامه‌ی قبلی که قرار بود اوایل بهمن برگزار کند، دیگر برگزار نمی‌کند. گفته‌اند شاید آخرهای اسفند برگزار شود. اگر برگزار شود ما هم شرکت می‌کنیم و این کتاب هم حتماً در نمایشگاه هست. البته به زودی در سراسر کشور هم پخش می‌شود و می‌توانید از کتاب‌فروشی‌های شهرتان هم آن را بخرید.
کاربر مهمان : ا

اين مجموعه چند جلده ؟

سه جلد.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی