انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

گِل

نویسنده : دیوید آلموند
تعداد صفحات : 288
گروه سنی : ۱۳ تا ۱۷ سال
قیمت : 42000 تومان
آن شب، بیدار ماندم و زیر تابش نور مهتاب، با خمیر موجوداتى ساختم، دعا و ورد و جادو خواندم و به آن‌‌ها دستور دادم. جرئت نکردم قاب را باز کنم و از قدرت جسم و خون استفاده کنم. هیچ‌یک از آن موجودات حرکت نکردند تا ساعت چهار صبح که آهسته گفتم: «خواهش مى‌کنم حرکت کن!» و به‌نظر رسید که در آن تکه خمیر نوعى زندگى پدید آمد، به‌نظر رسید که در کف دستم تکان خورد، اما در آن موقع به‌شدت با خواب مى‌جنگیدم یا شاید هم داشتم خواب مى‌دیدم، یا فقط نشانه‌ی دیگرى بود از این‌که داشتم دیوانه مى‌شدم.
بیشتر بدانید!
گِل داستانی بين واقعيت و خيال، ترديد و باور، آفرينش و خلقت، اعتقاد و ناباوری، سياهی و سپيدی، ترس و خشونت، تربيت و آموزش و عشق و بلوغ است.

قهرمان داستان ديويد است؛ پسر نوجوانی که زندگی معمولی دارد، ولي روزگارش با آمدن استفان دگرگون می‌شود. استفان پسری عجيب و هنرمند است که مجسمه‌های گِلی زيبايی می‌سازد. او گذشته‌ای سخت، تاريک، مبهم و خانواده‌ای پريشان دارد. قرار بوده است کشيش شود، ولی از مدرسه اخراج می‌شود.

استفان به‌شکل مرموزی به ديويد نزديک می‌شود و می‌کوشد ذهن معصوم و روح ساده‌اش را در اختيار خودش بگيرد و با کمک او موجودی انسان‌گونه بيافريند، موجودی که هيولاوار همه‌چيز را نابود کند. ديويد با او مخالف است، اما آيا می‌تواند خود را از زير سلطه‌ی استفان رها کند، استفانی که هيپنوتيزم می‌داند، مرموز است و اعتقادات مبهمی دارد.

*

کتابی از برنده‌ی جایزه‌ی هانس کریستین اندرسن ۲۰۱۰

پدید آورندگان
دیوید آلموند
دیوید آلموند
دیوید آلموند در سال 1951 میلادی متولد شد. اولین کتابش اسکلیگ نام داشت که در سال 2007 جایزه‌ی کارنگی را به دست آورد و در یک رای گیری عمومی، سومین کتاب محبوب کودکان اعلام شد و در سال 2010 نیز جایزه‌ی دوسالانه‌ی هانس کریستین اندرسن را از آن خود کرد. کتاب‌های دیگر او از جمله چشم بهشتی، گِل و اسم من میناست تحسین مخاطبان و منتقدین را برانگیخته‌اند. آلموند از به چالش کشیدن استانداردهای جامعه و بحث درباره‌ی مضامین فلسفی و عمیق در کتاب‌های نوجوان و حتی کودکش وحشتی ندارد و شاید دلیل جذابیت روزافزون آثار او میان کودکان و بزرگسالان همین باشد.
شهلا انتظاریان
شهلا انتظاریان
شهلا انتظاریان متولد ۱۳۳۹ است. او دانش‌آموخته‌ی مترجمی زبان انگلیسی و دوره‌ی کامل ویرایش مرکز نشر دانشگاهی است. از این مترجم تاکنون حدود ۹۰ عنوان کتاب منتشر شده که تعدادی از آن‌ها موفق به اخذ جایزه‌های گوناگونی شده‌اند از جمله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای کتاب کودک، سلام بچه‌ها و غیره. داور جشنواره‌های سپیدار و کتاب‌‌های پرنده آبی ( کودکان با نیازهای ویژه) بوده است. همکاری داوطلبانه‌ی بیش از بیست سال با شورای کتاب کودک را هم در کارنامه‌اش دارد.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : مگه مهمه؟

خیلی فلسفی و پیچیده است قشنگ بود ولی بعضی جاهاش رو به خوبی درک نکردم

ممنون از نظرتون دوست عزیزمون، مگه‌مهمه‌ جان.^.^
کاربر مهمان : zahra

این کتاب چه جوریه خوبه ارزش خریدن رو داره؟

عالیه و واقعا حرف نداره. می‌تونید توضیحاتش رو بخونید تا ببینید با سلیقه‌تون جوره یا نه.
کاربر مهمان : m.z

سلام من 10 سالمه ولی کتابای دوازده سال به بالا میخونم و مشکلی ندارم خیلی هم کتاب میخونم آیا این کتاب برام مناسبه ( چون خیلی از کتاب های فلسفی خوشم نمیاد)

سلام. اگر خیلی از کتاب‌های فلسفی خوشتون نمی‌آد، مناسبتون نیست، چون داستانش پیچیده‌ست.
کاربر مهمان : تام گیتس باحال

چه کتابایی با بقیه ناشر ها مشترک چاپ کردید

کتاب‌های دیوید آلموند مشترک با نشر ققنوس و کتاب‌های یاستین گوردر مشترک با نشر هرمس چاپ می‌شوند.
کاربر مهمان : هلیا

ببخشید برای چند سال مناسب هست؟

آن بالا، کنار عکس کتاب نوشته‌ایم: ۱۳ تا ۱۷ سال.
کاربر مهمان : امیررضا

سلام این کتاب تصویر دارد

سلام. نه، ندارد.
کاربر مهمان : محمد طاها قبادی

ببخشید مگه شما قانون کپی رایت را رعایت نمیکنید پس چرا دو تا نشر قبل شما چاپ کردن

ما رعایت می‌کنیم! بقیه که رعایت نمی‌کنند. آن‌ها بدون اجازه‌ی نویسنده چاپ کرده بودند (البته یکی از نشرهایی که قبلاً چاپ کرده همان نشر آفرینگان وابسته به نشر ققنوسه که اگر دقت کنید الان هوپا و ققنوس با هم به شکل مشترک این کتاب را چاپ کرده‌اند).
کاربر مهمان : مانی

اتفاقا من هم زمانی که 10 سالم بود همین فکر شمارو میکردم که کتاب سن سال نمیشناسه و رفتم کتاب همه پرسش های اشتباه رو خریدم... تا اینکه فصل اول کتاب همه پرسش های اشتباه رو خوندم و بعدش احساس کردم که هیچی از داستان رو نفمیدم تا اینکه اون کتاب رو گذاشتم تو کتاب خونم و الان که 13 سالم هست کل مجموعه همه پرسش های اشتباه رو خوندم و فهمیدم که چقدر مجموعه جذابی هست... و واسم درس عبرت شد که به گروه سنی کتاب ها دقت کنم و کتابی که برای سن و سالم مناسب نیست رو نخونم...

کاربر مهمان : درسا

به نظر من کتاب سن نمی شناسه و هر کسی می تونه کتاب های جوان رو بخونه حتی کودکان 😍

کاربر مهمان : درسا

به نظرتون برای ۱۱ سال خوبه ؟؟؟

اگر اهل خواندن رمان‌های پیچیده و فلسفی هستید، شاید مشکلی نداشته باشید.
کاربر مهمان : Sssssss

سلاممم هوپا، از کتاب های عالیت ممنونم می خواستم بدون چرا (چند صفحه از کتاب را ببینید) رو برای این کتاب رو نذاشتین هنوز ترجمه نشده ؟😘😘😘😘

سلام دوست خوبمون. اشتباه کردیم و یادمون رفت. الان گذاشتیم.