انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

کیت کانستبل

نویسنده
کیت کانستبل در ایالت ویکتوریای استرالیا به‌دنیا آمد، اما دوران کودکی خود را در پاپوآ، منطقه‌‌ای دورافتاده در گینه‌ی نو، بدون تلویزیون و فقط با دسترسی به یک کتابخانه‌ گذراند. او در دانشگاه ملبورن هنر و حقوق خواند و بعد از آن به‌صورت پاره‌وقت در یک شرکت ضبط موسیقی شروع به کار کرد و در همان زمان نیز با چاپ داستان‌هایش در مجلات ادبی فعالیتش را به‌عنوان نویسنده آغاز کرد. سه‌گانه‌ی تخیلی ترماریس، یکی از مشهورترین آثار اوست که در سراسر جهان نیز منتشر شده است. آثار او جایزه‌های زیادی دریافت کرده‌اند، ازجمله جایزه‌ی ادبیات صلح در سال ۲۰۰۹ و جایزه‌ی ادبی نهاد نخست‌وزیری استرالیا در سال ۲۰۱۰.

از دیگر آثار او می‌توان به دریای بی‌آب و قدرت دهم اشاره کرد که در خارج از کشورش نیز پرفروش بودند. کیت هم‌اکنون با همسر و دو دخترش در پرستون غربی، در ایالت ویکتوریای استرالیا، زندگی می‌کند.

کتاب‌های کیت کانستبل

سرزمین زاغ

سرزمین زاغ

,کلاغی آنجا بود.
کلاغی معمولی که چشم‌های شیشه‌مانندش هم مثل بال‌هایش سیاه بود. نزدیک سیدی روی گِل زرد ایستاده و سرش را کج کرده بود. به‌نظر، واقعیِ واقعی می‌آمد. تنی از گوشت و پر داشت و با پاهایش گِل را محکم گرفته بود. سایه‌اش بر روی سطح تَرَک‌تَرَک بستر دریاچه واضح بود. کلاغ بنا کرد به حرف‌زدن!
با صدایی شبیه به قارقار حرف می‌زد، اما سیدی می‌فهمید چه می‌گوید.
«اینجا سرزمین زاغ است.»
بیشتر بخوانید!