انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

کله‌کرگدن در غار آشوکا

نویسنده : آیدا پاکزاد
تصویرگر : محمد باباکوهی
تعداد صفحات : 248
گروه سنی : ۱۰ تا ۱۴ سال
قیمت : 32000 تومان
غصه، لعنتی مثل هشت‌پا لیز و چسبناک است. هر کدام از پاهایش را بگیری، یک پای دیگرش را فرو می‌کند توی یک جای آدم. فقط هشت تا پا هم ندارد. هشت‌پایی است که هزار تا پا دارد. از دیشب با همه‌ی پاهایش چسبیده بود به من و ولم نمی‌کرد. سر کلاس یک پایش را کرده بود توی گوش‌هایم و نمی‌گذاشت حرف‌های خانم رضوانی را درست‌وحسابی بشنوم، یکی دیگر از پاهایش را هم فرو کرده بود توی گلویم و پیچیده بود دور معده‌ام و هی فشارش می‌داد.
بیشتر بدانید!
نیلگون خواب عجیبی می‌بیند. خواب پروانه‌ای با شاخ‌های گوزن که او را به غاری می‌برد؛ غاری که روی دیوارهایش نقاشی‌های عجیب‌وغریبی کشیده شده و آنجا پسری با کله‌ای به بزرگیِ کله‌ی یک کرگدن و پاهایی به لاغریِ پاهای یک بچه‌زرافه منتظرش است.

نیلگون از خواب می‌پرد، ولی پروانه‌ی شاخ‌دار، کله‌کرگدن و غار آشوکا هنوز در تعقیبش هستند. او معمای نقاشی‌های توی غار را دنبال می‌کند و از کتاب‌های تاریخ هنر، موزه‌ی ایران باستان، وب‌سایت دانشمندی دیرینه‌شناس به اسم «هامون ساکت» و آخر سر هم از غار آشوکا و سی‌هزار سال پیش سر درمی‌آورد.

پدید آورندگان
آیدا پاکزاد
آیدا پاکزاد
آیدا پاکزاد متولد سال ۱۳۶۱ و دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی ادبیات نمایشی است. همیشه فکر می‌کرد قرار است نقاش شود، کم‌کم شروع کرد برای نقاشی‌هایش داستان‌نوشتن و آخرش هم آن‌قدر دور خودش چرخید تا شد تبلیغاتچی! حالا هم برای بچه‌ها داستان می‌نویسد، نقاشی می‌کند و گاهی هم داستان‌هایی را که بقیه نوشته‌اند، ترجمه می‌کند
محمد باباکوهی اشرفی
محمد باباکوهی اشرفی
من محمدم. فامیلی‌م باباکوهیه. ته فامیلی‌م، یک اسمی داره که نشون می‌ده توی یه شهر کوچولو توی شمال به دنیا اومده‌م، توی بهشهر، سال 1374. بابام نقاش بود و من هم از همون بچگی دست‌به‌کار شدم. بعدش... دیدم دارم همین رشته رو تو دانشگاه هنرهای زیبای تهران می‌خونم... الان هم سال آخرشم، داره تموم می‌شه. چند سالیه که تصویر‌گری می‌کنم، ولی چون تصویر‌گری‌هام به انیمیشن نزدیک‌اند، تو استودیوهای «پرواز» و «کفشدوزک» تبدیل می‌شن به انیمیشن. بعضی‌‌وقت‌ها با مجله‌های «دوست» و «همشهری‌بچه‌ها» همکاری می‌کنم و یه بار هم یه جایزه‌ی تصویر‌گری گرفتم، از جشنواره‌ی پاندای طلایی چین، واسه یه تصویری که از یه پاندای گوگولی کشیدم!
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : يارا

خانم پاكزاد هم مترجم هستند و هم نويسنده ؟

بله.
کاربر مهمان : فریده ناصحی

سلام.خوندمش و به عنوان یک بزرگسال هم ازش لذت بردم.

کاربر مهمان : ابوالفضل سعیدی

مگر شما نگفتید ماه مهر می اید

پخشش شروع شده و تا اول هفته‌ی بعد (۴ آبان) همه‌جای ایران پیدایش می‌شود.
کاربر مهمان : مدیسا

اه ! اومد تو این بخش 😆😉🥰💫