انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

کریستین کاشور

نویسنده
کریستین کاشور متولد ۱۰ ژوئن ۱۹۷۶ (۲۰ خرداد ۱۳۵۵) است. کودکی‌اش را در روستایی در پنسیلوانیا، در کنار حیوانات اهلی و مناظر زیبای تپه‌های سرسبز گذرانده است. اصلی‌ترین علاقه‌اش خواندن است و وقتی کتاب نمی‌خوانَد خیالبافی می‌کند و در کنار این‌ها مراقبه را هم دوست دارد.

کاشور مدرک کارشناسی‌اش را از مرکز مطالعات ادبیات کودکِ کالج سیمونز واقع در شهر بوستون دریافت کرده است و قبل از نویسندگی شغل‌های متفاوتی را تجربه کرده است؛ از جمله کارگرِ بسته‌بندی در کارخانه‌ی شکلات، پرستارِ سگ، روزنامه‌نویسی و... . او هنوز هم کتاب‌هایش را با قلم روی کاغذ می‌نویسد.

کتاب‌های کریستین کاشور

هفت پادشاهی ۱/ قریحه‌دار

هفت پادشاهی ۱/ قریحه‌دار

,پو خنده‌ای تصنّعی سر داد، ولی خنده‌اش به شکل آه درآمد. «کاتسا... خودت فکرش را بکن اوضاع الان برای من چطور است. قریحه‌ی من تمام جزئیات آن کوه‌ها را در آن بالا نشانم می‌دهد، تمام جنگل را در آن پایین نشانم می‌دهد. حرکت تمام ماهی‌های توی آبگیر و تمام پرنده‌های لای درخت‌ها را حس می‌کنم. حس می‌کنم این سوراخی که در آبگیر درست کردیم، دارد یخ می‌بندد. برف با سرعت تمام در ابرها شکل می‌گیرد، کاتسا. تا چند لحظه‌ی دیگر قرار است برف ببارد.»
بیشتر بخوانید!
هفت پادشاهی 2/ آذرداد

هفت پادشاهی 2/ آذرداد

,سرزمينِ درّه‌سار غرق در شورش و آشوب است. حاکمان و زميندارانِ شمال و جنوب سربازانشان را آماده‌ی نبرد با شاه ناشِ جوان می‌کنند. کوه‌ها و جنگل‌ها پر از جاسوس و راهزن و ياغی و آدمهای خطرناک است. آذرداد هم در ميانه‌ی اين آشوب زندگی می‌کند. او آخرين انسانِ «هيولا» است. در دره‌سار، گاهی انسان‌ها يا حيوان‌هايی به دنيا می‌آيند که رنگِ پوست يا موهای‌شان متفاوت است و مردمِ دره‌سار آن‌ها را هيولا می‌نامند. هيولاها می‌توانند ذهنِ ديگران را در اختيار بگيرند.
بیشتر بخوانید!