انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

کریستف لئون

نویسنده
کریستف لئون ِفرانسوی متولد سال 1959 در الجزیره است. پیش از آنکه نویسنده شود، در دانشگاه هنرهای زیبای مارسی تحصیل کرد. بازیگر حرفه‌ای تنیس و تکنسین ارتوپدی فنی بود. کریستف لئون هم رمان می‌نویسد، هم داستان کوتاه، هم نمایشنامه. خوانندگان زیادی دارد، اما مخاطبان اصلی او نوجوانان و جوانان هستند که در طول ده سال چهل رمان برایشان نوشته. سازمان آموزش‌و‌پرورش فرانسه بعضی از این کتاب‌ها را به‌عنوان کتاب مرجع برای کار در کلاس برگزیده. لئون در آثارش به مسائل محیط زیست، موضوعات اجتماعی و خطرات جهانی شدن می‌پردازد. رمان‌هایش که جایزه‌های بسیاری برایش به همراه داشته، از اتفاقات روزمره سرچشمه می‌گیرند و قصه‌ای از زندگی هستند.

کتابی که در دست دارید، به زبان‌های دیگری هم ترجمه شده که ترجمه‌ی ایتالیایی آن به‌تازگی برنده‌ی جایزه‌ی اندرسن در گروه سنی بالای پانزده سال در ایتالیا شده است. بر اساس این رمان فیلمی نیز ساخته شده که مانند خود کتاب جوایزی را نصیب خود کرده. کریستف لئون در دوردون در جنوب غربی فرانسه زندگی می‌کند.

کتاب‌های کریستف لئون

گناه فرار

گناه فرار

,بالا بردنش را ندیدم، اما بر‌عکس خواباندنش را حس کردم. کشیده‌ای که همیشه به یاد خواهم داشت. سکوتی را که داخل ماشین حکمفرماست مزه‌مزه می‌کنم. تا یک لحظه پیش عین زغال گُر گرفته بودم؛ اما حالا آرام آرامم، مثل دریای روغن ... آرامشم شکوهمندانه است. راستش خودم هم تعجب می‌کنم. می‌دانم که بازی را برده‌ام. این سیلی برای من یک‌جور پیروزی به‌حساب می‌آید. حالا رئیس منم.
بیشتر بخوانید!