مرا به خاطر بسپار فراموشی رمز عبور
انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

کتک‌خور سلطنتی

نویسنده : سید فلاشمن
تصویرگر : مریم جاودانی
تعداد صفحات : 161
گروه سنی : ۷ تا ۱۳ سال
قیمت : 21000 تومان
«یه کتک‌خور به دنیا اومده که زوزه بکشه! مثل خوکی که توی گِل گیر افتاده! … دفعه‌ی بعد جیغ بزن و زوزه بکش! می‌شنوی چی می‌گم؟ اگه این کار رو نکنی به پاپا می‌گم که جُل‌پاره‌های خودت رو بهت بپوشونه و با یه اردنگی پرتِت کنه توی خیابون‌ها. همون‌جایی که قبلاً بودی.»

روح جمی پرواز کرد و اوج گرفت. توی دلش گفت: «چه بهتر! من که از خُدامه! خیلی هم ممنونم از لطف شاهونه‌ی شما. جُل‌پاره‌های خودم رو می‌پوشم و توی یه چشم به هم زدن می‌زنم به چاک!»

بیشتر بدانید!
شاهزاده، یک مارمولک تمام و کمال است، آب‌زیر‌کاه و موذی، خیلی هم به شاهزاده بودن خودش می‌نازد، با کوچک و بزرگ شوخی‌های خرکی‌ می‌کند و هیچ به درس و مشقش اهمیت نمی‌دهد. اما طبق قانون تنبیه شاهزاده ممنوع است. ترکه، کتک، سیلی، شلاق، حتی یک کف‌دستی ساده هم برای شاهزاده ممنوع است. پس یک پسر معمولی در قصر نگهداری می‌شود تا به جای او کتک بخورد و مایه‌ی عبرتش شود: «کتک‌خور سلطنتی»! به حق چیزهای نشنیده!

شاهزاده از شلاق خوردن کتک‌خورش لذت می‌برد تا اینکه …

پدید آورندگان
سید فلاش‌من
سید فلاش‌من
آثار سید فلاش‌من به‌خاطر شوخ‌طبعی راوی، بیان طنزآمیز و کندو‌کاو در تاریخ آمریکا، مورد استقبال کودکان قرار گرفتند. او برای کتاب کوهستان شارلاتان برنده‌ی جایزه‌ی بوستون‌کلاب شد و به‌عنوان یکی از نویسندگان برتر، نامزد دریافت جایزه‌ی هانس‌کریستین‌آندرسن. انجمن کتاب کودک آمریکا، جایزه‌ی سید فلاش‌من را که هرساله بهترین نویسنده‌ی طنز را معرفی می‌کند، به‌افتخار او افتتاح کرد و خودِ او اولین برنده‌ی این جایزه بود. کتاب کتک‌خور سلطنتی از همین نویسنده و با ترجمه‌ی همین مترجم در نشر هوپا منتشر شده است. کتابی که سید فلاش‌من برای آن برنده‌ی نشان نیوبری شده است. سید فلاش‌من به شعبده‌بازی، جادو، باغبانی، نجوم، چاپ‌دستی، رادیو، گیتار، کلاسیک هم علاقه داشت، اما نویسندگی و شعبده‌بازی را به‌طور حرفه‌ای ادامه داد و حتی کتابی هم برای آموزش شعبده‌بازان جوان نوشت. سید فلاش‌من در 1920 به دنیا آمد و در سال 2010 درگذشت.
مریم جاودانی
مریم جاودانی
متولد مردادماه 1360، کارشناس ارشد طراحی گرافیک و دانش‌آموخته‌ی دانشگاه هنر تهران است. البته زمینه‌ی کاری او نه گرافیک‌دیزاین که نقاشی و تصویرگری است. مریم جاودانی برای خلاقیت و ایده، ارج و احترام بسیاری قائل است و همان‌قدر که دیدن یک تصویرگری خوب برایش هیجان‌انگیز است، از خواندن داستان‌های تخیلی و تصویرهایی که خیال را قلقلک می‌دهد، شاد می‌شود. هنوز هم که هنوز است مثل زمانی که کودک بود، ژانر مورد علاقه‌اش فضاهای فانتزی و داستان‌های پریان است.
نسرین‌نوش امینی
نسرین‌نوش امینی
کوچولو که بودم، همیشه آرزو داشتم از نوک یه فانوس دریایی آویزون پای یه لک‌لک بشم و پر بگیرم. دلم می‌خواست تهِ اقیانوس همسایه‌ی یه ماهی قرمز خط‌خط‌دار بشم. آرزو داشتم قدم اون‌قدر بلند بشه که کله‌م از وسط ابرها بزنه بیرون، روزی یه کاسه ابر بخورم، توی اتاقم یه آسمون سورمه‌ای واسه خودِ خودم داشته باشم، به‌جای فرش، کفِ اتاقم از چمن باشه و شب‌های امتحان زیر نورِ کرم شب‌تاب درس بخونم. دلم می‌خواست صندلی اتاقم بوی اونی رو که دوستش دارم، تا همیشه‌ی همیشه توی خودش نگه داره. توی دنیای ‌راستکیِ آدم‌ها رسیدن به این آرزوها سخته. ولی توی دنیای خال‌خالی قصه‌ها به آرزوهای گنده‌تر از این هم می‌شه رسید، اینه که آخرین آرزوم شد نویسنده شدن! *** نسرین‌نوش امینی، نویسنده، مترجم و ویراستار است. کارشناسی ارشد زبان‌و‌ادبیات فارسی خوانده. به‌خاطر کتاب کارت دعوت داری موش‌موشک؟ برگزیده‌ی اولین کارگاه خلق کتاب تصویری و برنده‌ی نشان پنج‌ستاره از شورای کتاب کودک و چهار لاک‌پشت پرنده شد. رمان بابابزرگ کله‌پشمکی و صورتی من او یکی از برندگان جشنواره‌ی پرنده‌ی آبی بود و داستان هندوانه‌ی بنفش او داستانِ برتر انجمن نویسندگان. کتک‌خور سلطنتی و کوهستان شارلاتان نام کتاب‌های دیگری است که از همین نویسنده و مترجم در نشر هوپا منتشر شده است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
ثبت نظر از طریق حساب کاربری
کاربر مهمان : انیسا

سلام هوپای عزیز وقتی ما نظر میفرستیم شما اول پیام را میخوانید و بعد از اینکه مشکلی نداشت پخش میکنیمد و جواب میدهید من در هر صفحه بیش از یک توهین به کتاب و شما مثل«نخرید بده این چه کتابیه منتشر میکنید از شما بعیده و‌‌‌‌...چرا اخه پیام های توهین امیز را پخش میکنید؟

سلام دوست عزیزمان. راستش ما اگر نظری توهین نداشته باشد آن را منتشر می‌کنیم. ممکن است کسی کتابی را دوست نداشته باشد یا به نظرش کار ضعیفی باشد، اگر نظر منفی بگذارد ما آن را منتشر می‌کنیم. ولی اگر کسی توهینی به ما یا به بقیه بکند، اصلاً آن نظر را منتشر نمی‌کنیم.
کاربر مهمان : هلیا حسین زاده

هوپا جون لطفا تند تند کتاب منتشر کنید من عاشق کتاب های فوق العاده ی نشر هوپا هستم

کاربر مهمان : ب.ب.

از سید فلاش من بلز هم کتاب منتشر کنین. و برای این همه نظر دادن شرمنده م.فقط می خوام نظرم رو بدم. سعی می کنم خیلی کم تر نظر بدم تا خسته نشین.( ممنون هوپا)

ما همیشه از نظرهای دوستان خوب هوپایی‌مان استقبال می‌کنیم.
کاربر مهمان : جلیل کرمی

به نظر من نوشتن کتاباتون باید تند تر باشه

کاربر مهمان : جالب بود دوست دارم بخونمش

به نظر من نشر هوپا عالی. خیلی خیلی ممنون

کاربر مهمان : ارین ممبینی

دیگر چه کتاب هایی از سید فلاش من قرار است بیاید

فعلا کتاب جدیدی در دست ترجمه و انتشار نداریم.
کاربر مهمان : Arshia

سلام کتاب های هری پاتر را هم منتشر میکنید؟

سلام. نه. ناشران زیادی در ایران آن را منتشر کرده‌اند.
کاربر مهمان : پریسا

من عاشق این کتاب شدم حتما می خرمش من کتابای آقای سید فلاش من رو خیلی دوست مثل کوهستان شارلاتان به همه پیشنهاد میکنم بخرنش

کاربر مهمان : زهرا السادات شمس

خیلی قشنگ بود👍

کاربر مهمان : ایلمان بحری پور

عالی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی بود (درسته خیلی وقت پیش گرفتم)

کاربر مهمان : ارين ممبينى

نخريد خيلى لوسه

پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی