مرا به خاطر بسپار فراموشی رمز عبور
انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

کتاب تابستان

نویسنده : تووه یانسون
تصویرگر : تووه یانسون
مترجم : یاسمن تورنگ
تعداد صفحات : 232
گروه سنی : جوان
قیمت : 26000 تومان
مادربزرگ دندان‌مصنوعی‌اش را گذاشت توی دهانش. دندان‌ها با یک صدای تق جا افتاد. واقعاً هم که ارزش بگومگو نداشت.

کودک از مادر‌بزرگ پرسید: «کِی می‌میری؟»

مادربزرگ جواب داد: «به‌زودی، ولی کمترین ربطی به تو ندارد.»

ـ چرا؟

مادربزرگ جواب نداد و روی صخره راهش را به‌سوی دره‌ی تنگ ادامه داد.

بیشتر بدانید!
کتاب تابستان حکایت سوفیا، پدر و مادربزرگش است که در جزیره‌ای در خلیج فنلاند با هم تعطیلاتشان را می‌گذرانند. تماشای پرندگان وحشی، نوشتن کتابی درباره‌ی کرم‌های خاکی یا تماشای ملوانان‌ رهگذر، لحظه‌هایی از زندگی سوفیای کوچک در فصل تابستان است. این کتاب، داستان دوستی بانویی مسن و استثنایی با نوه‌ی شش ساله‌اش سوفیا است. مادربزرگی که هم مهربان است و هم سختگیر، هم بازیگوش است و هم یواشکی سیگار می‌کشد. نوه‌اش سوفیا هم دختربچه‌ای مستقل و کنجکاو است. آن‌ها با هم در جزیره تحقیق می‌کنند و تجربه‌هایشان را به هم منتقل می‌کنند و از هم می‌آموزند.
پدید آورندگان
تووه یانسون
تووه یانسون
تووِه توی یک خانواده‌ی هنرمند به دنیا آمد. پدرش مجسمه‌ساز بود و مادرش طراح. برادرهایش هم هنرمند شدند: یکی‌شان عکاس شد و آن‌یکی کاریکاتوریست. این بود که زندگی تووِه از همان اول با هنر گره خورد. تووِه قبل از اینکه شروع کند به راه‌رفتن، نقاشی‌کشیدن را یاد گرفته بود! توی دانشگاه، هنر خواند و در تمام زندگی‌اش کارهای هنری کرد. هم نویسنده شد، هم نقاش، هم تصویرگرِ داستان. بیشتر از همه به‌خاطر نوشتن مجموعه‌ی کودکانه‌ی مومی‌ترول‌ها که تصویرگری‌اش هم کارِ خودش است، معروف شد. کتابی که دستِ شماست، یکی از جلدهای این مجموعه است. تووِه به‌خاطر داستان‌ها و تصویرگری‌هایش یک عالمه جایزه برده. مثل جایزه‌ی هانس کریستین اندرسن، نشان لیاقت شیر فنلاند و نشان خورشید خندان. تووِه زندگی‌نامه‌ی خودش را هم نوشته، در کتابی به نام دختر مجسمه‌ساز.
یاسمن تورنگ
یاسمن تورنگ
یاسمن تورنگ متولد خرمشهر است و تحصیلاتش را در ایران و فرانسه و در رشته‌های ادبیات نمایشی، هنر و زبان‌شناسی در دانشگاه اکس-‌ان-‌‌پرووانس (‌آکس-مارسی) گذرانده است و دارای درجه‌ی دکترا در تئاتر مدرن فرانسه از همان دانشگاه است. او در ایران، فرانسه و سوئد به عنوان مدرس و محقق دانشگاه، مستند‌ساز، عکاس و مترجم فعالیت داشته است. یاسمن تورنگ در مدرسه‌ی عالی سینما و تلویزیون، دانشگاه شهید بهشتی و کانون زبان ایران تدریس کرده است. او از سال ۱۳۶۴ مقیم کشور سوئد است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
ثبت نظر از طریق حساب کاربری
کاربر مهمان : بازدار

سلام. این کتاب بالاخره کی میاد؟؟؟؟ خیلی وقته منتظرشیم...

سلام. اردیبهشت می‌آید. برای جلدش مشکلی پیش آمده بود که چاپش به تأخیر افتاد.
کاربر مهمان : بهار ناز

برای 12 ساله ها خوبه ؟!

از دید ما کمی زود است، ولی اگر خیلی کتاب‌خوانید ممکن است فقط بعضی جاها چند کلمه‌ای را متوجه نشوید و مجبور شوید از بزرگ‌ترها کمک بگیرید.
کاربر مهمان : محمد مهدی محمدی

سلام..این کتاب کی به فروشگاه ها میره..

سلام. به احتمال زیاد در هفته‌ی اول اردیبهشت.