مرا به خاطر بسپار فراموشی رمز عبور
انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

کاتالینا گُنسالِس بیلار

نویسنده
کاتالینا گنسالِس بچه‌ی سوم خانواده است. دو تا خواهر کوچک‌تر از خودش دارد که وقتی بچه بودند، خیلی دوست داشتند یکی برایشان قصه تعریف کند. این شد که کاتالینا شروع کرد از خودش قصه‌ساختن و برای آن‌ها تعریف‌کردن.

نوشتن را از هر کاری بیشتر دوست دارد. برای همین، همه‌جا خودکار می‌گذارد: توی کیفش،‌ روی میزش، توی جیبش...

تازه، یک دفترچه‌خاطرات و کلی دفترچه‌یادداشت هم دارد. توی این دفترچه‌ها، هم اتفاق‌هایی را که برایش می‌افتد، می‌نویسد و هم فکرها و ایده‌هایی که برای داستان‌های جدید به ذهنش می‌رسد.

اسرار کاخ مارمولک‌زده را توی خانه‌ی مادرش نوشت؛ خانه‌ای با باغچه‌ای پر از گل و درخت کاج که قبلاً مال پدربزرگ و مادربزرگش بوده. بعضی وقت‌ها دیگر نمی‌دانست داستان را چه‌کارش کند. فکر می‌کرد قصه‌ی تماهش و دومناو و ببری هیچ‌وقت به سر نمی‌رسد، ولی آخرسر فهمید قضیه این است که اصلاً داستان آن‌ها تمام نمی‌شود.

کاتالینا گنسالِس سال ۱۹۷۶ توی شهر آلباسته‌ی اسپانیا به دنیا آمد. همان‌جا کنار ساحل مدیترانه بزرگ شد و مردم‌شناسی و تاریخ و جغرافی خواند، منتها خیلی زود متوجه شد که کارش نوشتن است. داستان‌های کوتاه و بلند مختلفی نوشته و با مجله‌های ادبی جورواجوری کار کرده. سال ۲۰۱۲ به‌خاطر کتاب اسرار کاخ مارمولک‌زده جایزه‌ی کشتی بخار برای بهترین کتاب کودک سال را گرفت.

کتاب‌های کاتالینا گُنسالِس بیلار

اسرار کاخ مارمولک‌زده

اسرار کاخ مارمولک‌زده

,جادوگر پیر با اشتیاق از دور به پسرک سلام کرد و گفت: «آه، اینجا بودی؟ باید تصورش را می‌کردم! خیلی وقت است دارم دنبالت می‌گردم.» مهوت آستین‌های ردای سیاهش را تا زده بود و با گام‌های بلند از سربالایی به‌طرف شاه‌پور می‌آمد. شاه‌پور با نگرانی از خودش پرسید: «چرا دنبال من می‌گشته؟» از وقتی کوچک بود، به‌محض اینکه مهوت نزدیک می‌شد، سعی می‌کرد فلنگ را ببندد. می‌ترسید در حضور او خشکش بزند و نداند چه بگوید. سخت است حرف‌زدن جلوی کسی که اگر از حرف‌هایت خوشش نیاید، تبدیلت می‌کند به قورباغه.
بیشتر بخوانید!