انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

پیرگو و پارتیزان ژلیکو

نویسنده : اندلکا مارتیچ
تعداد صفحات : 140
گروه سنی : ۱۰ تا ۱۵ سال
قیمت : 15000 تومان
از ترس چشم‌هایم را بستم، وقتی چشم‌هایم را باز کردم، چی می‌دیدم؟! خواب بودم یا بیدار؟ نه، خواب نمی‌دیدم. روبه‌رویم کوچولوی زیبایی با پاهای قشنگ، پوست زرد و خال‌مخالی ایستاده بود و به من زل زده بود. بینی کوچک نوک‌سیاهش را بالا کشید و سرش را با دلخوری چرخاند. چشمان درشت و خیس و ترس‌خورده‌اش خیره شده به چشم‌های من. بله، یک شوکای کوچک درست مثل همان عکسی که توی کتاب دیده بودم. مدتی طولانی چشم‌در‌چشم ماندیم و دنیای دوروبرمان را از یاد برده بودیم.
بیشتر بدانید!
«ژلیکو» باید در جنگل و در قرارگاه پارتیزان‌ها که پدرش فرمانده‌ی آن است، بماند. او باید منتظر پایان جنگ باشد تا مادرش که پرستار یک بیمارستان صحرایی‌ست برگردد. یکی از روز‌هایی که ژلیکو لابه‌لای درخت‌ها و درختچه‌های جنگل مشغول بازی است، قرارگاه توسط دشمن بمباران می‌شود. ژلیکو زیر شاخ‌و‌برگ درختچه‌ها پناه می‌گیرد. از ترس چشمانش را می‌‌بندد. دقایقی بعد وقتی اوضاع آرام می‌شود، ژلیکو چشم باز می‌کند و چه می‌بیند؟... یک شوکای کوچولوی خال‌مخالی با چشمان خیس.

ژلیکو می‌داند این شوکای زرد کوچولو تنهاست و به مراقبت نیاز دارد. برای همین او را به قرارگاه می‌برد. یاد می‌گیرد به او شیر بدهد و بعد هم اسمش را «پیرگو» می‌گذارد. درست وقتی قرارگاه پارتیزان‌ها دستخوش حوادث جنگ است، داستان‌های پرماجرا و هیجان‌انگیز ژلیکو، پارتیزان کوچک، همراه پیرگو شروع می‌شود. ماجراهایی گاه خنده‌دار، گاه ترسناک...

پدید آورندگان
اندلکا مارتیچ
اندلکا مارتیچ
در سال 1924 میلادی متولد شد. او اهل کرواسی است. در جنگ جهانی دوم پارتیزان بود و به نهضت مقاومت کشورش خدمت می‌کرد. از همان‌موقع نوشتن داستان برای کودکان را شروع کرد. در پایان جنگ، خبرنگار شد. آن روز‌ها سردبیر مجله‌ی کودکانه‌ی «شادی» و مدیر انتشارات «کودکان ما» در شهر زاگرب هم بود. اندلکا کتاب‌های زیادی درباره‌ی جنگ، کودکان و طبیعت نوشته. در این کتاب که اولین بار در سال 1953 منتشر شد، حکایتِ دوستی پسری به نام «ژلیکو» و یک «شوکا» در زمان جنگ را روایت می‌کند. این کتاب در سال 1973، در لهستان، به‌خاطر روایت کودکی با قلم پُربار و نو‌آورانه‌، برنده‌ی جایزه‌ای ارزنده شد.
اختر اعتمادی
اختر اعتمادی
متولد سال 1335، در شهر مسجدسلیمان است. در دانشگاه تهران جامعه‌شناسی خوانده و چندین داستان، نمایشنامه و فیلمنامه را از زبان‌های انگلیسی و اسپرانتو به زبان فارسی ترجمه کرده. «ماجراهای شگفت‌انگیز هلاپیچ، شاگرد کفاش» نام کتاب نویسنده‌ای کرواسی‌زبان به نام «ایوانا برلیک مازورانیک» است که همین مترجم آن را از زبان اسپرانتو به فارسی ترجمه کرده.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : همون میثم عصاره با شماره جدید

سالام هوپا جان امیدوارم حالت خوب باشه می خواستم ببینم این کتاب چاپش متوقف شده یا نه ؟؟؟ و الان جایی وزوزه جادو را داره چون واقعا می خوام بخونمش و اینکه نتایج بازی ته جدولی ها چی شد و فیزلبرت استامپ 3 کی میاد ؟؟؟/ بازم ممنونم از بهترین نشر دنیا : هوپا

سلام. بله، این کتاب هم چاپش متوقف شده. نمی‌دونم جایی وزوزه جادو رو داره یا نه، شاید بعضی از کتاب‌فروشی‌ها داشته باشند هنوز. بازی «ته جدولی‌ها» هنوز مشخص نیست. فیزلبرت استامپ ۳ هم از ۳ یا ۴ آبان پخشش شروع می‌شه.
کاربر مهمان : دیانا کتابخون

سلام هوپا جون📚 می خواستم کمکم کنی. من کتابهای طنز و ماجراجویانه را خیلی دوست دارم همینطور کارآگاهی ولی کتاب همه ی پرسش های اشتباه جلد اولش رو خواندم ولی برام اولش خیلی گنگ بود. به نظرت از این کتاب خوشم می اید و دیگه چی پیشنهاد میدی؟ ممنونم از کمکت

سلام. این کتاب را بعید است دوست داشته باشی. ولی کتاب‌های کوهستان شارلاتان و مسافری با پاپوش‌های جهنمی را فکر کنیم دوست داشته باشید. همین‌طور مجموعه‌ی بلارت.
کاربر مهمان : بهار

سلام هوپا من در اینترنت وقتی جست و جو می کردم گفته بود از۹تا۱۵ ابان ماه در اصفهان نمایشگاه بین المللی برگزار می کنند ایا شما هم کتاب هاتون را به نمایشگاه می یارید؟

سلام. بله. ما هر سال سعی می‌کنیم در همه‌ی نمایشگاه‌های استانی شرکت کنیم. ولی گاهی مسئولان برگزاری نمایشگاه کم‌لطفی می‌کنند و به ما غرفه نمی‌دهند. اگر غرفه بدهند، حتماً شما دوستان خوب اصفهانی را می‌بینیم.
کاربر مهمان : اا

سلام با تشکر از زحمات و کتاب هایتان. چند سوال از شما داشتم.یکی چرا بازی ها و کتاب هایتان روز به روز گرون تر میشن مثلا من یک کتاب رو چند ما پیش خریده بودم ۱۳تومان الان ۱۷ تومانه؟ یک سوال دیگه من خواستم یک کتاب رو که هم نشر پرتقال و هم نشر افق چاپش کردند رو بخونم. میتونین یک سایت رو به من معرفی کنید که بتونم بپرسم ترجمه کدوم بهتره؟

سلام. ممنون از دوستی‌تون. گران‌تر شدن بازی و کتاب به‌دلیل این است که پولی که ما برای تولید آن‌ها می‌دهیم بیشتر می‌شود، برای همین ما هم مجبوریم قیمت محصولاتمان را بالاتر ببریم. ولی چنین افزایش قیمتی درباره‌ی هیچ کتابی نداشتیم که قیمتش از ۱۳ تومان ناگهان به ۱۷ تومان افزایش پیدا کند. درباره‌ی سؤال دیگرتان متاسفانه سایتی نیست که ترجمه‌ها را با هم مقایسه کرده باشد، باید یا خودتان مقایسه کنید یا از کسانی که به آن‌ها اعتماد دارید سؤال کنید.
کاربر مهمان : الهه همامی

سلام هوپاجون من به دوستم که ی نویسندست گفتم هوپا انتشارات عالیه و گفت ایا کتابایی که نوشته را چاپ می کنید چون خیلی دوست داره با شما همکاری کنه

سلام. دوست عزیز طبق قانون، ما نمی‌توانیم کاری از نویسنده‌ی زیر ۱۸ سال منتشر کنیم. البته از نوشته‌های شما و دوستتان استقبال می‌کنیم، آن‌ها را می‌خوانیم و دوست داریم، ولی نمی‌توانیم به شکل کتاب منتشر کنیم. اگر دوست دارید جایی داستانتان منتشر شود که بچه‌های دیگر هم بخوانند، می‌توانید از مجله‌های کودک و نوجوان، مانند عروسک سخنگو، سروش نوجوان و مانند آن‌ها کمک بگیرید.
کاربر مهمان : شمیم باقری

پس اصفهان چرانمی یای؟؟ بابا من کلی وقته منتظرم

سلام. ممنون. ما مستقیما در جایی نمایشگاه نمی‌گذاریم. نمایشگاه‌های استانی را هر سال وزارت ارشاد در استان‌های مختلف برگزار می‌کند و ما برای شرکت در آن‌ها درخواست می‌کنیم. اگر به ما غرفه بدهند، حتما شرکت خواهیم کرد. ولی در اصفهان کتاب‌فروشی‌های خیلی خوبی هستند که معمولا کتاب‌های ما را دارند. برای اطلاع از زمان نمایشگاه‌های استانی هم به این آدرس مراجعه کنید: https://www.icfi.ir/page/59250a765c00000f247d92b0
کاربر مهمان : سارا شهری

سلام ببخشید این کتاب برای چه سنی است و داستان این کتاب چیست

سلام. همان‌طور که بالا نوشته‌ایم، برای ۱۲ تا ۱۵ سال است و خلاصه‌ی داستانش این است: ««ژلیکو» باید در جنگل و در قرارگاه پارتیزان‌ها که پدرش فرمانده‌ی آن است، بماند. او باید منتظر پایان جنگ باشد تا مادرش که پرستار یک بیمارستان صحرایی‌ست برگردد. یکی از روز‌هایی که ژلیکو لابه‌لای درخت‌ها و درختچه‌های جنگل مشغول بازی است، قرارگاه توسط دشمن بمباران می‌شود. ژلیکو زیر شاخ‌و‌برگ درختچه‌ها پناه می‌گیرد. از ترس چشمانش را می‌‌بندد. دقایقی بعد وقتی اوضاع آرام می‌شود، ژلیکو چشم باز می‌کند و چه می‌بیند؟... یک شوکای کوچولوی خال‌مخالی با چشمان خیس. ژلیکو می‌داند این شوکای زرد کوچولو تنهاست و به مراقبت نیاز دارد. برای همین او را به قرارگاه می‌برد. یاد می‌گیرد به او شیر بدهد و بعد هم اسمش را «پیرگو» می‌گذارد. درست وقتی قرارگاه پارتیزان‌ها دستخوش حوادث جنگ است، داستان‌های پرماجرا و هیجان‌انگیز ژلیکو، پارتیزان کوچک، همراه پیرگو شروع می‌شود. ماجراهایی گاه خنده‌دار، گاه ترسناک...»
کاربر مهمان : بهار زکی زاده

سلام این کتاب عالیه فقط ی سوال چرا تو اصفهان نمایشگاه نمیذارید ؟؟؟؟؟؟؟

سلام. ممنون. ما مستقیما در جایی نمایشگاه نمی‌گذاریم. نمایشگاه‌های استانی را هر سال وزارت ارشاد در استان‌های مختلف برگزار می‌کند و ما برای شرکت در آن‌ها درخواست می‌کنیم. اگر به ما غرفه بدهند، حتما شرکت خواهیم کرد. ولی در اصفهان کتاب‌فروشی‌های خیلی خوبی هستند که معمولا کتاب‌های ما را دارند. برای اطلاع از زمان نمایشگاه‌های استانی هم به این آدرس مراجعه کنید: https://www.icfi.ir/page/59250a765c00000f247d92b0
کاربر مهمان : باران بختیاری

این کتاب جنگی است ؟

بیشتر از آنکه جنگی باشد داستان دوستی و اتفاقات جالبی است که برای یک پسربچه و آهویش رخ می‌دهد. البته اتفاقات در یک اردوگاه پارتیزانی جنگی در یک جنگل رخ می‌دهند.
کاربر مهمان : بهار عزیزی

کتابا خیلی خوبن! عالی!

کاربر مهمان : 1

کی می آید ؟؟؟

در فروردین یا اردیبهشت منتشر می‌شود. هر وقت در کتاب‌فروشی ها توزیع شد، این‌جا و در کانال‌های تلگرام و صفحه‌ی اینستاگراممان اعلام می‌کنیم.
کاربر مهمان : سید مانی موسوی نژاد

عالیه. این کتاب واقعا جذابه.. من نسخه اصلی اش را خوانده ام.

کاربر مهمان : رز

به نظر می اید کتاب قشنگی است 🙂🙂

پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی