انتشارات هوپا
گالری
ویدئوها
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

پنی قشقرق 6/ ویروس‌پخش‌کنِ خطرناک

نویسنده : جوآنا نادین
تصویرگر : جس میخائیل
مترجم : مونا توحیدی
تعداد صفحات : 152
گروه سنی : 9 تا 12 سال
از مجموعه‌ی : پنی قشقرق
قیمت : 26000 تومان
مامان گفت برایش مثلِ روز روشن بوده که من توی خانه‌ی آن‌ها قشقرق به پا می‌کنم. بابا هم بهم گفت ای پنیِ قشقرق و یکی از آن خنده‌های غازی‌اش را سر داد. دیسی هم گفت:

همه‌اش تقصیرِ توئه، پنلوپه جونز! تو یه ابلهِ تمام‌عیاری!

گفتم: «من ابله نیستم. من قربانیِ شرایط شده‌ام.»

بیشتر بدانید!
راستش را بخواهید اسمِ من واقعاً «پنی‌‌قشقرق» نیست.

پنلوپه جونزه! لقبِ «قشقرق» را بابایم به‌شوخی گذاشته روی من. به نظر خودم که اصلا هم قشقرق نیستم. فقط بعضی‌وقت‌ها ایده‌های درخشان منحصربه‌فردم فاجعه به بار می‌آورند.

مثلا من اصلا نمی‌خواستم بابا مجبور شود با یک گلدان پلاستیکی روی کله‌اش به جلسه‌ی حیاتی‌شان برود فقط می‌خواستم یک کلاه مخ‌بازکن اختراع کنم. یا من از کجا باید می‌دانستم جوش‌های آبله‌مرغانی به درد زنگ ببین و بگو نمی‌خورد یا اینکه واقعا خبر نداشتم وقتی آدم با لباس مبدل و به شکل یک گربه‌ی آبی هم که باشد باز هم آبله‌مرغانش واگیر دارد و نمی‌تواند به کلاس ژیمیناستیک برود.

پدید آورندگان
جوآنا نادین
جوآنا نادین
«جوآنا» مجموعه‌ی پنی قشقرق، و یک‌عالم کتاب دیگر مثل این نوشته. ریزه‌میزه، بامزه، باهوش، آب‌زیرکاه و عاشق موسیقی است. قبل از آنکه نویسنده بشود، همیشه دلش می‌خواست یک ستاره‌ی رقص باله یا قهرمان سوارکاری باشد، اما به‌جایش کارهای دیگری کرد: نجات‌غریقی استخر، گویندگی اخبار رادیو، نظافت خانه‌ی سالمندان و شعبده‌بازی. عاشق این است که صبحانه عصاره‌ی مالت روی نان تست بخورد و مربا روی نان تست دِسِرش باشد. یک روز خوب برای جوآنا روزی است که شیرینی بپزد، توی اینترنت بچرخد، توی کافه‌های پاریس بنشیند و با دخترش، که او را خیلی یاد پنی قشقرق می‌اندازد، بازی کند.
جس میخائیل
جس میخائیل
جِس عاشق این است که با رنگ‌های روشن و طرح‌های خیالی، شخصیت‌های بامزه بسازد و مردم را بخنداند. توی دنیا بیشتر از همه‌جا خانه‌ی نقلی‌اش را دوست دارد. خانه‌ای که توی آن با سگ کوچولویش زندگی می‌کند. بیشتر از همه وقتش را به این کارها می‌گذراند: طراحی، اسکن‌کردن، قلم‌زدن، چاپ، قالب‌زدن و بعضی‌وقت‌ها هم کار‌کردن با کامپیوتر وحشتناکش. جِس عاشق چرخ‌زدن و پیدا‌کردن چیزهای محشرِ عجیب‌و‌غریب است، آن هم توی بازارچه‌های اجناس دستِ‌دوم و خیریه‌ها. یک روز خوب برای او روزی است که لم بدهد توی یک ساحل آفتابی و یک‌عالمه خورشت کاری و بستنی بخورد. (البته نه با هم!)
مونا توحیدی
مونا توحیدی
مونا توحیدی مثل همه‌ی آدم‌ها در یک روزی از یک سالی ناغافل به این دنیا آمد. از سی سال اول زندگی‌اش اطلاعات دقیقی در دست نیست؛ تنها چیزی که به یاد می‌آورد این است که اگرچه بچه‌درسخوان بود، همیشه از مدرسه بدش می‌آمد. کابوسش هم این بود که تا آخر عمرش مجبور شود به مدرسه برود، اما بالاخره بزرگ شد و هیولای مدرسه دست از سرش برداشت. البته توی این چند ماهی که مجموعه‌ی وحشت در دبستان شومیان را ترجمه می‌کرد، یکی دو باری دلش برای مدرسه و ماجراهایش تنگ شد و ته دلش آرزو کرد دوباره به مدرسه برگردد؛ البته فقط برای چند روز.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : اوا زهرا

سلام من چند روز پیش خریدم 26000تومان این جا زدید22و500چرا؟

سلام دوست خوبمون. قیمت هوپامارکت درسته. چون کتاب‌ها تموم می‌شن و با تجدید چاپ قیمتشون تغییر می‌کنه. احتمالا یادمون رفته اینجا تغییرش بدیم.
کاربر مهمان : طرفدار هوپا

سلام دوباره پس چرا جوابم را ندادید مگر پرستاری پسر عمو کاسمو از پنی و خواهرش چه اشکالی دارد

سلام. کدوم پیام منظورتونه؟ ما سعی می‌کنیم به همه‌ی پیام‌ها جواب بدیم.
کاربر مهمان : طرفدار هوپا

سلام جلد 7 انگار به پرستاری از پنی و خواهرش مربوط می شود پس چرا چاپش نمی کنید

کاربر مهمان : Nian

جلد دیگری هم داره من عاشق این کتابم

نه تموم شده. این مجموعه کامل شده دوست خوبمون.
کاربر مهمان : اوا زهرا

سلام هوپا. اسم داستان اول اش پنی قشقرق و دوست صمیمی. یعنی پنی دوست صمیمی جدید پیدا می‌کنه ؟ تو خوندن این جلد دو دلم. ولی بقیه رو حتما میگیرم. چون خیلی خوبن.

سلام. باید داستان رو بخونیم تا بفهمیم.^.^
کاربر مهمان : تانیا عاشق تام گیتس

خیلی بچه گانه ست اگر سنتون از ۹تا ۱۶ سال هست پیشنهاد میکنم کتا ب های تام گیتس خانه درختی و میلیسنت مین دختر نابغه رو حتما بخونید شما عاشق تام گیتس میشید من تقریبا همه جلد های تام گیتس رو دارم خیلی باحاله جلد ۵رو اگر بخونید بی شک در حد مرگ مغزی میخندید جلد ۵تام گیتس خیلی باحاله تانیا میرزایی ۱۱ساله از تهران

کاربر مهمان : کتاب دوست

یعنی کلیت داستان غیر قابل چاپ است و با سانسور حل نمی شود

بله، یکی از داستان‌های کتاب غیرقابل چاپ است.
کاربر مهمان : MN

فصل ۷ هم داره چون من عاشق این پنی قشقرق؟🤔😉😃

نه، شش جلده.
کاربر مهمان : رها فلاح گل محمدی

بد نبود مجموعه تام گیتس بهتره

کاربر مهمان : پارمیدا 11

سلام من پارمیدام و 11 سالمه من هر 6 جلد این کتاب رو دارم این کتاب جلد هفتم داره؟

سلام. جلد هفتم داره در خارج، ولی در ایران نمی‌شه چاپش کرد.
کاربر مهمان : هوپایی

سلام سه تاسوال دارم 1.نام سایت پنی قشقرق 2.نام سایت تام گیتس 3.چرا وزارت ارشاد اجازه به چاپ شدن جلد ۷ نداده است

سلام. سایت پنی قشقرق اینه: usborne.com/browse-books/catalogue/series/1/705/penny-dreadful و سایت تام گیتس اینه: www8.scholastic.co.uk/tomgatesworld درباره‌ی علت چاپ نشدن پنی قشقرق ۷ متأسفانه نمی‌توانیم توضیح بدهیم.
کاربر مهمان : ویانا نصیری

اسم خارجی پنی قشقرق رو مینویسید

اینه: penny dreadful
کاربر مهمان : النا علینجاد

باحاله. عالیه

کاربر مهمان : هوپا

خوب بود

کاربر مهمان : AAA

جلد 7 قرار نیست بیاید ؟؟؟

خیر، شش جلد است.
کاربر مهمان : نازنین زهرا حسینی

باسلام. هوپا من یکی از بهترین طرفدار های شمام.کاش جامعه افراد مفیدی مانند شما را حفظ کند. چندتا کتاب طنز نام میبرید ؟ با ارزوی سلامتی برای شما گارسون های عزیز :)

سلام دوست عزیزمان. اگر از پنی‌قشقرق خوشتان آمده، احتمالاً از مجموعه‌های «لوتا پیترمن» و «گورخر گلادیاتور» هم خوشتان خواهد آمد.
کاربر مهمان : اتوسا میرزایی

من اسم جلد 7 اش را فهمیدم! پنی قشقرق و هی هو وحشتناک. موضوعش هم این است که پنی قشقرق با بزی در مدرسه اشنا میشود که موبایل می خورد! و اینکه ان بزه میشود ساقدوش عروس وعروسی را بهم میریزد. و پنی قشقرق یه برج صندلی می سازه و برجه میخوره به کیک عروسی و کیک هم میفته روی سر بابای پنی! حالا این چه ایرادی دارد؟؟؟؟

آفرین به شما هوپایی کنجکاو. مشکلش داستان دیگری از همان کتاب است.
کاربر مهمان : اتوسا میرزایی

اسم جلد 7 اش چیست؟ با اینکه نمیاید:(

ترجمه نکرده‌ایم دیگر :)
کاربر مهمان : اتوسا میرزایی

چه موضوعی؟ چون عکس جلدش که پنی بود با یه بز. تو اینترنت دیدمش. نکند باز هم پای سگ در میان است؟چون ماجرای سگه برای لوتا پیترمنه؟ یا شاید کتاب در مورد بز ها هم نباید چاپ شود؟

نه، ربطی به بز ندارد. متأسفانه نمی‌توانیم بگوییم.
کاربر مهمان : اتوسا میرزایی

جلد هفتم هم داره من مطمئنم خودم تو اینترنت دیدم پس چرا جلد هفتمش را چاپ نمی کنید

جلد هفتمش داستانی دارد که متأسفانه نمی‌توانیم چاپش کنیم، چون وزارت ارشاد بهش مجوز نمی‌دهد.
کاربر مهمان : هوپایی

سلام من یه تیکه از کتاب شماره 1 رو خوندم و دودلم که این کتاب به دردم میخوره یا نه اخه 14 ساله هستم و اینکه وقتی یکیش تموم میشه جلد بعدی ادامشه یا یه داستان جدا داره ؟ کتاب فردی تنگز هم مثل پنی قشقرق است ؟ لطفا زود پاسخ دهید سپاسگزارم

سلام. هر کتاب سه داستان دارد و داستان‌ها در دنبال هم نیستند. راستش اگر از کتابی خوشتان آمده و فکر می‌کنید داستانش را دوست دارید، زیاد به سن و سالی که ما نوشته‌ایم دقت نکنید، چون کتاب با بخشی از وجودتان ارتباط برقرار کرده. بهترین ملاک تشخیص برای اینکه کتاب برایتان مناسب است یا نیست، خودتان هستید. بهتر است یک قصه از کتاب اول را کامل بخوانید و اگر خوشتان آمد ادامه‌اش را بگیرید. کتاب فردی تنگلز هم در همین حال و هواها است.
کاربر مهمان : پارمیدا وزان

من کتاب های خنده دار دوست دارم می توانید چند تا کتاب به من معرفی کنید. لطفا زود جواب دهید ممنون

این‌جا یک عالمه کتاب خنده‌دار داریم، از منوی بالای صفحه بروید توی بخش «کتاب‌های خوردنی» و قسمت «کتاب‌های خنده‌دار» را انتخاب کنید، کلی کتاب خنده‌دار را برایتان فهرست می‌کند.
کاربر مهمان : هانی

خیلی پنی شره

کاربر مهمان : ارینا ترابی

سلام پنی قشقرق جلد 7 هم دارد واگر دارد کی میاید من و دوستم منتظر جلد بعدی هستیم

سلام. نه متأسفانه، همین ۶ جلد است.
کاربر مهمان : هلیا عسکرکرد

سلام من تازه اومد نمیدونم چیکار باید بکنم و من داخل کانال تلگرام و باشگاه ( هوپایی‌‌). شدم ممنونم از زحمات شما. لطفا سریع پاسخ بدید

سلام. کاری نباید بکنید. عضو شدید دیگه. حالا دیگه می‌تونید از اخبار ما باخبر بشید، عکس‌هاتون رو برای ما بفرستید و تو مسابقه‌ها شرکت کنید.
کاربر مهمان : سپهر

سلام ببخشيد من كتاب ها پنى قشقرق جلد٤ ٥ ٦ و ميليستنت مين دختر نابغه را از كتابم كو خريدم ولى كارت هاى بازيى را كه گفته بوديد را نداره چرا ؟ لطفا سريع پاسخ بديد

سلام. جایی نگفته‌ایم این کتاب‌ها کارت‌های بازی دارد. کتاب‌های مجموعه‌ی «تورفین، وایکینگ مهربان» کارت‌های بازی دارد.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی