انتشارات هوپا
گالری
ویدئوها
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

پنی قشقرق 2/ پنی قشقرق، یک فاجعه‌ی تمام‌عیار

نویسنده : جوآنا نادین
تصویرگر : جس میخائیل
مترجم : مونا توحیدی
تعداد صفحات : 152
گروه سنی : 9 تا 12 سال
از مجموعه‌ی : پنی قشقرق
قیمت : 28000 تومان
ماجرا با حرف‌های آقای شومان، مدیرِ مدرسه‌مان، شروع شد. آقای شومان همیشه حرف‌های تکراری می‌زند، حرف‌هایی مثل این‌ها: «این هزارمین‌باره که بهت می‌گم پنلوپه جونز! می‌شه برعکس نَشینی و لطف کنی مثلِ آدم باسنت رو بذاری روی صندلی و پاهات رو روی زمین؟» اما این‌بار آقای شومان یک حرفِ تازه زد. گفت می‌توانیم دسته‌جمعی برای کلاسمان یک حیوانِ خانگی انتخاب کنیم و آخرِ هر هفته یکی از ما به‌نوبت باید ازش مراقبت کند تا مسئولیت‌پذیری را یاد بگیریم. به‌نظرش خوکچه‌ی هندی بهترین گزینه بود.
بیشتر بدانید!
راستش را بخواهید اسمِ من واقعاً «پنی‌قشقرق» نیست.

«پنلوپه جونز» است! لقبِ «قشقرق» را بابایم به‌شوخی گذاشته روی من. اما من اصلاً هم قشقرق نیستم.

آخر می‌دانید! فکر می‌کنم فاجعه‌ی «رونی» (موشِ کلاسمان را می‌گویم) هیچ‌وقت آن‌قدر فاجعه نمی‌شد اگر پای «کاسمو» و آن هزارتوی هیجان‌انگیزش نمی‌آمد وسط. این که پای مامان‌بزرگ اتفاقی گیر کرد توی تله‌ی اختراعی ضدّسرقتم و پایش تقی شکست هم، اصلاً اصلاً تقصیر من نبود.

تازه من فقط بری را برای این بردم بیمارستان که با نیروی شگفت‌انگیز حیوانات خانگی حالِ مامان‌بزرگ را بهتر کنم. از کجا می‌دانستم این فاجعه‌ی تمام‌عیار راه می‌افتد؟

پدید آورندگان
جوآنا نادین
جوآنا نادین
«جوآنا» مجموعه‌ی پنی قشقرق، و یک‌عالم کتاب دیگر مثل این نوشته. ریزه‌میزه، بامزه، باهوش، آب‌زیرکاه و عاشق موسیقی است. قبل از آنکه نویسنده بشود، همیشه دلش می‌خواست یک ستاره‌ی رقص باله یا قهرمان سوارکاری باشد، اما به‌جایش کارهای دیگری کرد: نجات‌غریقی استخر، گویندگی اخبار رادیو، نظافت خانه‌ی سالمندان و شعبده‌بازی. عاشق این است که صبحانه عصاره‌ی مالت روی نان تست بخورد و مربا روی نان تست دِسِرش باشد. یک روز خوب برای جوآنا روزی است که شیرینی بپزد، توی اینترنت بچرخد، توی کافه‌های پاریس بنشیند و با دخترش، که او را خیلی یاد پنی قشقرق می‌اندازد، بازی کند.
جس میخائیل
جس میخائیل
جِس عاشق این است که با رنگ‌های روشن و طرح‌های خیالی، شخصیت‌های بامزه بسازد و مردم را بخنداند. توی دنیا بیشتر از همه‌جا خانه‌ی نقلی‌اش را دوست دارد. خانه‌ای که توی آن با سگ کوچولویش زندگی می‌کند. بیشتر از همه وقتش را به این کارها می‌گذراند: طراحی، اسکن‌کردن، قلم‌زدن، چاپ، قالب‌زدن و بعضی‌وقت‌ها هم کار‌کردن با کامپیوتر وحشتناکش. جِس عاشق چرخ‌زدن و پیدا‌کردن چیزهای محشرِ عجیب‌و‌غریب است، آن هم توی بازارچه‌های اجناس دستِ‌دوم و خیریه‌ها. یک روز خوب برای او روزی است که لم بدهد توی یک ساحل آفتابی و یک‌عالمه خورشت کاری و بستنی بخورد. (البته نه با هم!)
مونا توحیدی
مونا توحیدی
مونا توحیدی مثل همه‌ی آدم‌ها در یک روزی از یک سالی ناغافل به این دنیا آمد. از سی سال اول زندگی‌اش اطلاعات دقیقی در دست نیست؛ تنها چیزی که به یاد می‌آورد این است که اگرچه بچه‌درسخوان بود، همیشه از مدرسه بدش می‌آمد. کابوسش هم این بود که تا آخر عمرش مجبور شود به مدرسه برود، اما بالاخره بزرگ شد و هیولای مدرسه دست از سرش برداشت. البته توی این چند ماهی که مجموعه‌ی وحشت در دبستان شومیان را ترجمه می‌کرد، یکی دو باری دلش برای مدرسه و ماجراهایش تنگ شد و ته دلش آرزو کرد دوباره به مدرسه برگردد؛ البته فقط برای چند روز.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : عالی

سلام من درباره ی دفتر چه هوپایی یه چیزایی شنیدم . این دفترچه هوپایی اصلا چی هست ؟ می شه بهم بگید؟

سلام. دفترچه هدیه‌ی عیدانه‌ی هوپا بود که همراه سفارش از سایت هوپامارکت ارسال می‌شد. فعلا موجودیش تموم شده.
کاربر مهمان : اوا زهرا

سلام هوپا دفترچه خاطرات جغد امسال احتمالا امسال تا جلد چند میاد ؟؟ چون ۱۵ جلد نوشته شده. ممنون از نشر معرکه. و زیبا تون.

کاربر مهمان : هلیا آروین

هلیا آروین من که هر وقت که کتاب پنی قشقرق رو می خونم خیلی می خندم آن قدر می خندم که دیواره های خونمون می لرزه😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

چه‌جالب😂😂
کاربر مهمان : پرنیان جاسبی

به نظر من همه ی کتاب های پنی قشقرق باحالن من همه ی کتاب های پنی قشقرق رو چند بار خوندم هر چند بار که بخونی بازم برات تکراری نمیشه من هر موقعی که کتاب پنی قشقرق رو می خونم از خنده روده بر میشم

کاربر مهمان : راحیل کریمی

این داستان پنی قشقرق عالی

کاربر مهمان : Rrr

حوصله سر بره .

کاربر مهمان : رها فلاح گل محمدی

به نظر شما کدوم فصل کتاب پنی قشقرق بهتره؟ یعنی جالب تره

همه‌شان خنده‌دارند. شاید از جلد اول بخوانید بهتر باشد، چون با شخصیت‌هایش آشنا هم می‌شوید.
کاربر مهمان : ملیکا شفیعی

پنلوپه واقعا بی عقله اصلا خله نمیفهمه که مثلا اگه گربه شو برداره ببره بیمارستان اونجا فاجعه رخ میده چرا انقدر نفهمه

کاربر مهمان : محیا ملکی

عالی است اصلا هیچ انتشاراتی به پای هوپا نمی رسد از بس کتاب هایش عااااالیییی است فقط ایا واقعا میشود تکه ای از ماه را گیر اورد و در ضمن برای چی مجموعه دفتر چه خاطرات جغد از 14 توان شده 20 تومان ایا برای نمایشگاه کتاب تهران تخفیف می دهید

ممنونیم از این همه محبت دوست عزیزمان. برای تغییر قیمت، با توجه به افزایش قیمت کاغذ و هزینه‌های چاپ متأسفانه چاره‌ای نداشتیم. در نمایشگاه هم حتماً تخفیف داریم. برای تکه‌ای از ماه، ما هم خیلی دنبالشیم.
کاربر مهمان : ماندانا سلیمانی

به نظر من کل کتاب های هوپا عالیست

کاربر مهمان : دیانا کتابخون

سلام به دوست خوبم هوپا📚 من یک سوال داشتم هوپا جون من از کتابهای ماجراجویی و طنز خوشم می اید. ایا این کتاب برای من خوب هست؟ پ.ن:من ۱۴ سالمه

سلام. کتاب طنز خاصی دارد که نوجوان‌ها هم معمولاً ازش خوششان می‌آید. بهتر است چند صفحه از کتاب را بخوانید تا خودتان مطمئن شوید.
کاربر مهمان : یاشیل یاپراق

چندین صفحه از کتاب رو دیدم و نقاشی ها و عکس هاش خیلی زیبا بود ممنون از کتاب خوبتون ولی خب به نظرم از خیلی کتاب ها سطح پایین تری داره چون به نظرم تام گیتش رو حتی نمیشه باهاش مقایسه کرد😊

کاربر مهمان : محمد حسام

این کتاب خنده دار است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بله، خنده‌دار است.
کاربر مهمان : الیا

چرا pDF شو نذاشتین؟

اشتباه از ما بوده. ببخشید. تا لحظاتی دیگر درست می‌شود.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی