انتشارات هوپا
گالری
ویدئوها
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
کارشناسان گفته اند
شما چه می گویید

پنی قشقرق 1/ پنی قشقرق، آهن‌ربای دردسر

نویسنده : جوآنا نادین
تصویرگر : جس میخائیل
مترجم : مونا توحیدی
تعداد صفحات : 152
گروه سنی : 9 تا 12 سال
از مجموعه‌ی : پنی قشقرق
قیمت : 36000 تومان
امروز صبح با اینکه تعطیل بود، بیدار که شدم به‌خاطر چند تا چیز خیلی حالم گرفته بود:

۱. دیسی، خواهر یازده‌ساله‌ی اعصاب‌خردکنم، امروز دوبرابر همیشه رفته بود روی اعصابم، چون فردا می‌خواهد برود دیدنِ نمایش «میمون دیوانه» و واسه‌ی همین خیلی خوش‌خوشانش است.

ب. من اجازه ندارم بروم دیدنِ نمایش «میمون دیوانه»، چون مامان می‌گوید آنجا امکان رخ‌دادن فاجعه خیلی زیاد است. تازه‌اش هم قیمت بلیطش ۸ پوند و 75 پنی است و من هنوز از آن باری که تصادفی زنگ زدم هند، 7 پوند و 50 پنی به مامان بدهکارم.

۳. هیچی کورن‌فلکس واسه صبحانه نداشتیم، چون بَری، گربه‌ی مامان‌بزرگ، تهِ آخرین کاسه‌اش را هم در آورده بود. با اینکه مامان صد دفعه به مامان‌بزرگ گفته که بَری فقط‌وفقط باید غذای مخصوص خودش را بخورد.

بیشتر بدانید!
قصه‌های خنده‌دار از زندگی یک دختر آتش‌پاره که یک عالمه ایده‌های درخشان منحصر‌به‌فرد دارد و ایده‌هایش کلی دردسر به پا می‌کنند. پنی پشتِ هم دسته‌گل به آب می‌دهد و از یک دردسر می‌رود سراغ دردسر بعدی. خودش که می‌گوید هیچ‌کدام از این دردسرها تقصیر او نیست، ولی بابایش صدایش می‌کند «پنی‌قشقرق».

مثلا در این جلد پنی اصلاً نمی‌خواست دختر‌عمویش کچل شود و کله‌اش پُر از چسب بشود یا اینکه واقعاً نمی‌خواست سگ همسایه‌شان را بدزدد و بهش زبان روسی یاد بدهد.

واقعاً هیچ‌کدامشان تقصیر پنی نبود. چی‌کار کند؟ پنی یک آهن‌رُبای دردسر است.

پدید آورندگان
جوآنا نادین
جوآنا نادین
«جوآنا» مجموعه‌ی پنی قشقرق، و یک‌عالم کتاب دیگر مثل این نوشته. ریزه‌میزه، بامزه، باهوش، آب‌زیرکاه و عاشق موسیقی است. قبل از آنکه نویسنده بشود، همیشه دلش می‌خواست یک ستاره‌ی رقص باله یا قهرمان سوارکاری باشد، اما به‌جایش کارهای دیگری کرد: نجات‌غریقی استخر، گویندگی اخبار رادیو، نظافت خانه‌ی سالمندان و شعبده‌بازی. عاشق این است که صبحانه عصاره‌ی مالت روی نان تست بخورد و مربا روی نان تست دِسِرش باشد. یک روز خوب برای جوآنا روزی است که شیرینی بپزد، توی اینترنت بچرخد، توی کافه‌های پاریس بنشیند و با دخترش، که او را خیلی یاد پنی قشقرق می‌اندازد، بازی کند.
جس میخائیل
جس میخائیل
جِس عاشق این است که با رنگ‌های روشن و طرح‌های خیالی، شخصیت‌های بامزه بسازد و مردم را بخنداند. توی دنیا بیشتر از همه‌جا خانه‌ی نقلی‌اش را دوست دارد. خانه‌ای که توی آن با سگ کوچولویش زندگی می‌کند. بیشتر از همه وقتش را به این کارها می‌گذراند: طراحی، اسکن‌کردن، قلم‌زدن، چاپ، قالب‌زدن و بعضی‌وقت‌ها هم کار‌کردن با کامپیوتر وحشتناکش. جِس عاشق چرخ‌زدن و پیدا‌کردن چیزهای محشرِ عجیب‌و‌غریب است، آن هم توی بازارچه‌های اجناس دستِ‌دوم و خیریه‌ها. یک روز خوب برای او روزی است که لم بدهد توی یک ساحل آفتابی و یک‌عالمه خورشت کاری و بستنی بخورد. (البته نه با هم!)
مونا توحیدی
مونا توحیدی
مونا توحیدی مثل همه‌ی آدم‌ها در یک روزی از یک سالی ناغافل به این دنیا آمد. از سی سال اول زندگی‌اش اطلاعات دقیقی در دست نیست؛ تنها چیزی که به یاد می‌آورد این است که اگرچه بچه‌درسخوان بود، همیشه از مدرسه بدش می‌آمد. کابوسش هم این بود که تا آخر عمرش مجبور شود به مدرسه برود، اما بالاخره بزرگ شد و هیولای مدرسه دست از سرش برداشت. البته توی این چند ماهی که مجموعه‌ی وحشت در دبستان شومیان را ترجمه می‌کرد، یکی دو باری دلش برای مدرسه و ماجراهایش تنگ شد و ته دلش آرزو کرد دوباره به مدرسه برگردد؛ البته فقط برای چند روز.
کارشناسان گفته اند
در این کتاب دلپذیر، نویسنده ما را با پنلوپه گری، دختر ده ساله‌ی ثروتمند و تنهایی آشنا می‌کند که زندگی مقرراتی و بسیار کسل‌کننده‌ای دارد. او که صبرش تمام شده است، آرزو می‌کند زندگی هیجان‌انگیزتری داشته باشد، غافل از اینکه گاه آرزوها می‌توانند به واقعیت تبدیل شوند. وقتی پدر پنلوپه از شغلش استعفا می‌دهد، این آرزو، به شکلی کمی متفاوت از آنچه او انتظار داشت، برآورده می‌شود.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : N

بوکمارک پلاستیکی هوپا دیگه چیه؟ خواهش می کنم جواب دید

سلام. یکی از هدیه‌های نمایشگاه کتاب بوده، که اگر موجود باشه گاهی همراه سفارشات هوپامارکت برای دوستان ارسال می‌شه.
کاربر مهمان : ستایش ( قهرمان نقاشی کاپوچین)

سلام من از این مجموعه خوشم اومده و می خواهم به صورت پک یا قاب دار تهیه کنم اما به صورت اینترنتی در بخش توضیحات اگر بنویسم لطفا قاب این مجموعه را بگذارید می گذارند؟ و اینکه اگر من این مجموعه را به صورت پک سفارش بدم دفترچه هوپایی هم می گذارید ؟ آخر من در فروشگاه مرکزی تان دیدم در پک کاراگاه سیتو که بسته بندی شده بود دفترچه قرار داشت . یعنی فقط دفترچه برای پک کاراگاه سیتو است یا اگر من مجموعه هایی مثل پنی قشقرق و قصه های با پدر و مادر و فروشی ها را هم به صورت پک بخرم دفترچه دارد؟؟

سلام دوست عزیزمون. این مجموعه چون هنوز تکمیل نشده، به‌خاطر همین هنوز پک نشده. باید از واحد فروش بپرسید تا دقیق بهتون موجودی هدیه‌هایی مثل دفترچه هوپایی رو بدن.
کاربر مهمان : ارمان

سلام هوپا! می خواستم ازتون تشکر کنم که من پنی قشقرق رو خریدم دیدم که بوکمارک پلاستیکی هوپا هم لا به لاش هست!

سلام. ممنون دوست خوبمون. خوشحالیم که دوستش داشتید.^.^
کاربر مهمان : مائده هوپایی

سلام هوپا این کتاب هانیییبیی هستش و خیلی هم خند دار ممنون از کتاب های خوبتون❤😍

ممنون از همراهی شما دوست خوبمون.^.^
کاربر مهمان : سوین

سلام هوپا من سوینم میگم که اول اینکه چهارشنبه سوری تون مبارک و عیدت هم پیشاپیش مبارک امیدوارم سال بسیار خوبی داشته باشی این کتاب به نظر خوب میاد به نظرت داستان های خوبی داره چون من فردا میخوام برم کتاب بخرم شب بخیر بای

سلام دوست عزیزمون‌. چهارشنبه‌سوری شما هم مبارک. و عیدت هم پیشاپیش مبارک^.^ بله کتاب خیلی خوبیه‌‌. البته می‌تونید پی‌دی‌اف خلاصه کتاب رو هم مطالعه بفرمایید.
کاربر مهمان : آرشی😍

سلام من آرشیدا هستم و کتاب های نشر هوپا رو خیلی دوست دارم❤ کتاب پنی قشقرق از نشر هوپا کتاب مورد علاقه ی من هست مرسی هوپا که این مجموعه کتاب رو چاپ کردی❤❤❤

سلام دوست عزیزمون. ممنون ازتون. خوشحالیم که دوستش دارید.
کاربر مهمان : تبسم تیموری

سلام میخواستم بپرسم که اگه 6 جلد رو بخری چند تومان میشه و من شهر قزوین هستم اگه بخواد بیاره چند روز طول می‌کشه و اینکه داستان خوبی هست یا نه . ممنون میشم جواب بدید

سلام دوست عزیز. قیمت تک‌تک جلدها توی سایت نوشته شده. 142,000 تومان. سفارش‌ها فردای روز ثبت‌شدن، تحویل اداره پست داده می‌شن. و بستگی به شهری که هستید ممکنه حداکثر ده روز زمان ببرد. بله کتاب خیلی خوبیه و داستان قشنگی داره.
کاربر مهمان : 😍

کتاب خیلی عالی هست من 3 جلد اول را دارم ولی بقیه را ندارم ولی در کل خیلی خوبه 👍

کاربر مهمان : بیتا

هوپا سلام میخواستم ازتون بپرسم اگه من این کتاب رو سفارش بدم بیارن املش چند روز طول میکشه؟؟

سلام دوست خوبمون. بستگی به شهری که هستید، ممکنه حداکثر دوهفته زمان ببره.
کاربر مهمان : نازنین غلام زاده

سلام من هر ۶ جلد کتاب پنی قشقرق رو دارم و خوندمش و واقعا بنظرم این کتاب و کتاب های دیگه تون خیلییییییی قشنگن 😍😍🤩🤩🤩من نویسندگی رو خیلیییییی دوست دارم و امیدوارم در آینده نویسنده ی خوب هوپا بشم😊🤗☺

سلام. ممنون. خوشحالیم که دوستش داشتید. امیدواریم شما هم یکی از نویسنده‌های خوب هوپایی بشید.
کاربر مهمان : آذین امیری

خیلی رمان قشنگی هستش من عاشقش هستم من همه ی جلد های پنی قشقرق دارم فقط 1 و 6 را ندارم ولی عاشقشم

ممنون آذین عزیز. خوشحالیم که دوستش دارید. ممنون که نظرتون رو با دیگر دوستان به‌اشتراک گذاشتید.
کاربر مهمان : طنين انصاری

عالی جلد دیگری ندارد بگید ممنون می شم

ممنون. خوشحالیم که دوستش داشتید. بله این کتاب مجموعه‌ای هست و فعلا 6جلد از آن منتشر شده.
کاربر مهمان : Mahyar

سلام کتاب پنی قشقرق بهتره یا لوتاپیترمن

سلام. هردو تا عالی هستن.
کاربر مهمان : من یه هوپا ام🖐🏻🥰

سلام هوپا من عاشق این کتاب شدم ممنون از کتاب خوبتون.🌈🌈🌈

سلام دوست هوپایی. ممنون. خوشحالیم که دوستش داشتید.
کاربر مهمان : محمد احسان فرهمند

سلام هوپا جان چطور میشود وارد ( دکتر هوپا نی نی هوپا و هوپا)شد

سلام. این بخش‌ها هنوز به سایت اضافه نشدن. به‌زودی اضافه می‌شوند. البته همین‌جوری کتاب‌هاشون توی سایت هستند (مثلاً مجموعه‌ی پرسش‌های خیلی خیلی مهم که جزء دکتر هوپاست).
کاربر مهمان : محمد احسان فرهمند

من عاشقش شدم اینقدر باحال است یک هفته ای تا جلد 5 را خواندم فقط میخواستم یک تعریف از صفحه 78 و 79 جلد دو کنم که از نظر من خنده دار ترین بخش کتابه واقعا به همه پیشنهاد میکنم که بخوانند مخصوصا مجموعه ماجراهای کارلسون پشت بامی که از نظر من گروه سنی ندارد چون مادر من هم این را خواند مجموعه پنی قشقرق خیلی جذاب است ممنون میشم از آقا امیر حسین زندیه که این کتاب را به من معرفی کرد از نظر من جلد 3 بخش 2 که هورمون درست میکنند خیلی باحال است

سلام محمداحسان عزیز. ممنون از پیشنهادهای خوب‌تون. خوشحالیم که این‌قدر کتاب‌ها رو دوست دارید و به بقیه‌ی بچه‌ها هم جاهای بامزه‌اش رو معرفی می‌کنید.
کاربر مهمان : کتابخوان

سلام هوپا من کتابخانم شما این کتاب را به من معرفی کرید من جلد ۱ شو گرفتم و خوندم عالی بود مثل تام گیتس بعدش میروم سراغ لوتا پیترمن بازم ممنون راستی جلد ۷این کتاب امده و شما ترجمش میکنید یا نه ؟

سلام. ممنون خوشحالیم که دوستش داشتید. نه متأسفانه جلد هفت منتشر نمی‌شود.
کاربر مهمان : زهرا رونقی

سلام من قسمت اول این کتاب را دارم میخوانم نزدیکای آخرش هستم. از بس پنلوپه قشقرق است من و مادرم همش در حال جیغ زدن هستیم . ممنون از ترجمه ی این کتاب.

سلام. چه خوب که این‌قدر دوستش دارید.
کاربر مهمان : ماندانا

من عاشق این کتابم ۲ شمارش رو خریدم

کاربر مهمان : یه هوپایی

این مجموعه عالی است به همه پیشنهاد میکنم بخرید.من از کار های پنی قشقرق خیلی خوشم می آید و میخندم

کاربر مهمان : مری می

میگم این کتاب ارسال رایگان داره

هزینه‌ی ارسال به مقدار خریدتان و به فاصله‌ی شهرتان با تهران ربط دارد. بهتر است به سایت کتابم‌کو زنگ بزنید و از خودشان دقیق‌تر بپرسید.
کاربر مهمان : مری می

میشه قیمت ش رو بگید یا یکم کمتر کنید

قیمت این کتاب که الان ۲۲۵۰۰ تومان است. درباره‌ی کاهش قیمت، کاش می‌توانستیم.
کاربر مهمان : محیا ملکی

خیلی خوبه ولی ایا پنی واقعا عقلش نمیرسه که دردسر درست میشه ولی به هرحال از قشقرق هاش خنده ام می گیره

کاربر مهمان : روشا ظهیری

سلام چجوری میتونم جلد ها رو تکی سفارش بدم؟

سلام. با همین دکمه‌ی خرید اینترنتی، هر کتابی را به تنهایی می‌توانید بخرید.
کاربر مهمان : M

با سلام من یک ایده دارم اگر توانستید ایده من را اجرا کنید مگر شما نگفتید که پنی قشقرق ۷ را باید یکی از داستان هایش را حذف کنید به نظر من که اعلام مسابقه کنید که ما بچه ها یکی از داستان هایش را بنویسیم اگر طرح من را اجرا نمی کنید لطفا بگید کی باز هم مسابقه می گذارید با تشکر حتما رسیدگی کنید

سلام. طرحتان را بررسی می‌کنیم. به‌زودی مسابقه‌ای می‌گذاریم.
کاربر مهمان : رها آربونی

سلام.چطور میتونم همه مجموعه 6 جلدی رو یکجا سفارش بدم؟

سلام. به سایت کتابم‌کو بروید، بخش «کتاب‌های مجموعه‌ای». کل این مجموعه را می‌توانید یک‌جا سفارش بدهید. می‌توانید تماس هم بگیرید، راهنمایی‌تان می‌کنند: ۰۲۱۸۸۹۹۶۳۱۶
کاربر مهمان : Maede جون 💜💜

این مجموعه عالییی! بینظیر! و همچین خواندنی . من که عاشقش شدم!!!! معرکس! فوق العادس! حتماً بخرید و بخونید و لذّت ببرید. من که نتونستم کتابو زمین بزارم.!!!!

کاربر مهمان : پارمیدا وزان

این مجموعه فقط 6 جلده یا بیشتر است؟

کلاً شش جلده.
کاربر مهمان : پارمیدا وزان

من 9سالمه این کتاب رامی توانم بخوانم؟

بله، مناسب سن شماست.
کاربر مهمان : ارینا ترابی

سلام این کتاب تصویر زیاد دارد چون من عاشق کتاب ها ی تصویری ام

سلام. بله تصویر دارد. بهتر است چند صفحه از کتاب را ببینید (آن بالا روی دکمه‌ی «چند صفحه از کتاب را ببین» بزنید) تا خودتان تصمیم بگیرید که مقدار تصویرهایش خوب است یا نه.
کاربر مهمان : بهار

سلام هوپاجون ما اگر بخواهیم عکسمان را بفرستیم چیکار باید بکنیم؟

سلام. از توی کانال تلگراممون به آی‌دی @houpaa و از طریق امکان فرستادن عکس توی اینستاگرام.
کاربر مهمان : Mohammad

ببخشید من پسرم خیلی این کتابو دوست دارم اشکالی داره اگه بخونمش ۱۲سالمه

نه، چه اشکالی داره؟ اولاً تو این کتاب پنی یک دوست صمیمی دارد که هم‌کلاسی‌اش است و پسر است و اسمش کاسمو است. پس داستان‌ها پر از شیطنت‌های هر جفت آن‌ها است. دوم اینکه درست است ما برای کتاب‌ها گروه سنی می‌گذاریم، ولی اگر از کتابی خوشتان می‌آید حتماً با بخشی از وجودتان ارتباط برقرار کرده و زیاد خودتان را درگیر سن و سال نکنید.
کاربر مهمان : کتابخوان

پنی قشقرق هفت در خارج منتشر شده . در ایران هم منتشر میکنید

متأسفانه کتاب را بررسی کردیم و دیدیم اگر بخواهیم چاپش کنیم مجبورمان می‌کنند یک داستانش را کلاً حذف کنیم، برای همین از چاپش منصرف شدیم.
کاربر مهمان : نرگس

سلام من خیلی دوست دارم پنی قشرق رو بخونم اما ۱۴ سالمه

زیاد به این سن و سال‌ها توجه نکنید، اگر از کتابی خوشتان می‌آید حتماً با بخشی از وجودتان ارتباط برقرار کرده. مهم نیست که روی کتاب زده برای چند سال.
کاربر مهمان : نرگس

سلام ممنونم بابت کتابهای خوبتون قیمت ها هم واقعا مناسبه ، پنی فشقرق رو میتونم از کتابفروشی شهرمون تهیه کنم؟ ساکن بندرعباس هستم.

سلام. خواهش می‌کنیم، ممنون از نظر خوبتون. پنی قشقرق رو ما در همه‌جا پخش کردیم و قاعدتاً باید کتاب‌فروشی‌ها داشته باشن. اگر نداشتن ازشون بخواین براتون بیارن. اگر دوست داشته باشین می‌تونین اینترنتی هم بخرین براتون پست می‌شه.
کاربر مهمان : سروش

سلام . ممنون از کتاباتون. من سه تا سوال دارم:1-شغل عمه دیدی چیه؟؟ 2-کاسمو در مدرسه پنی هست و جورجیا چطور؟؟

سلام. ممنون از شما خواننده‌ی خوب. عمه دیدی مشاور تبلیغاتی است. کاسمو هم‌کلاسی پنی است. ولی جورجیا از آن‌ها خیلی کوچک‌تر است و به پیش‌دبستانی می‌رود.
کاربر مهمان : پریسا

این کتاب می منتشر می شه؟؟

امیدواریم در ماه اسفند منتشر بشه. خبرش را اعلام می‌کنیم.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی