مرا به خاطر بسپار فراموشی رمز عبور
انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

پسری در برج

نویسنده : پالی هو‌ین
مترجم : مریم عزیزی
تعداد صفحات : 299
گروه سنی : ۱۳ تا ۱۷ سال
قیمت : 23000 تومان
داخلشان دیده می‌شود چون یک‌جور پوست شفافی دارند که می‌شود پشتش را دید. مایع درونشان من را یاد حوضچه‌های کوچولوی بنزین توی جاده‌ها و دایره‌های رنگین داخلشان می‌اندازد. یا یاد وقتی آدامست را باد می‌کنی و بلافاصله نمی‌ترکد و لحظه‌ای کوتاه می‌شود دید که سطحش پر است از رنگ‌های در حال حرکت؛ صورتی و سبز و زرد.

بیشتر بدانید
داستان پسری در برج داستان به‌یک‌باره دچار مصیبت شدن، داستان مسئولیت‌پذیری، داستان رشد و بالندگی و داستان همدلی‌ها در شرایط سخت و طاقت‌فرساست. داستان بزرگ شدن پسری کم‌تجربه که به‌یک‌باره انبوهی از مشکلات بر سرش هوار می‌شود و در هجوم این مشکلات تک‌و‌تنها می‌ماند. باید در شهری خالی از سکنه بماند، از مادری که افسرده و بیمار است و هیچ از دنیای دور‌و‌برش خبر ندارد، مراقبت کند و در شرایط بحرانی بی‌آبی و بی‌غذایی به فکر راه چاره باشد، از همه بدتر «بلاچرها» هستند، هاگ‌های سمی و خطرناکی که از گیاهی مرموز در هوا پخش می‌شوند، به‌شکل توده‌ای شبیه ابری آبی‌رنگ در هوا حرکت می‌کنند، پیِ ساختمان‌ها را می‌خورند و آن‌ها را واژگون می‌کنند. ادی این پسر نوجوان با وحشت و ترس در آپارتمانی که هر لحظه بیم فرو پاشیدنش وجود دارد، تک‌و‌تنها با مادری که حاضر به ترک خانه نیست، سر می‌کند …
پدید آورندگان
پالی هو‌ین
پالی هو‌ین
پالی هو‌ـ‌ین در نورث‌همپتِن انگلستان متولد شد و دوران کودکی و نوجوانی‌اش را در باکینگِم‌شِر گذراند. بعد از چند سال فعالیت در زمینه‌ی نشر حالا آموزگار است و داستان پسری در برج را هر روز، ساعت پنج صبح‌، پیش از نشستن روبه‎‌‌روی یک کلاس پر از دانش‌آموزان پنج‌ساله‌اش نوشت. این داستان جایزه‌ی کتاب سال کالدِردِیل 2015 را دریافت کرده و تا‌ حالا نامزد جایزه‌های زیادی مثل مدال کارنگی 2015 شده و به لیست نهایی جوایزی مثل جایزه‌ی کتاب کودک واترستونز 2015 و جایزه‌ی کتاب کودک ساسکس 2016 راه یافته. پالی ساکن انگلستان است و با همسرش، دن و گربه‌ی پرحرفشان میلو در لندن جنوبی زندگی می‌کند.
مریم عزیزی
مریم عزیزی
مریم عزیزی بهار سال شصت‌و‌دو در مشهد به دنیا آمد. مریم سال هشتاد‌و‌پنج لیسانس شیمی محضش را گرفت و از زمستان هشتاد‌و‌هشت تا دو سال بعد از آن را هم زبان انگلیسی یاد گرفت. مریم سال هشتاد‌و‌شش نوشتن در ژانر فانتزی را شروع کرد. مریم مجموعه‌رمانی شش‌جلدی به اسم دشت پارسوا برای نوجوان‌ها و جوان‌ها نوشته و تا حالا دو جلد اول آن به نام‌های حومه‌ی سکوت و پیشگویی سپیده‌دم منتشر شده است. مریم یک داستان کودک هم به نام چشم شب برای نشر هوپا نوشته است. مریم کتاب هم ترجمه می‌کند و تا الان که تابستان نود‌و‌پنج است، علاوه بر این رمان یک رمان نوجوان به نام پسری در برج هم برای نشر هوپا ترجمه کرده است. مریم در مشهد زندگی می‌کند، عاشق طبیعت و پیاده‌روی و موسیقی و کتاب و سینما است، از جن و روح و شبح نمی‌ترسد و از دیوها و اژدهاها و کتابخوان‌ها خیلی خوشش می‌آید و آن‌هایی را که کتاب نمی‌خوانند یا حیوانات را اذیت می‌کنند، هیچ دوست ندارد.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
ثبت نظر از طریق حساب کاربری
کاربر مهمان : ساینا سالاری

من ۱۲ سالمه بخرمش

اگر اهل خواندن کتاب‌های پر از متن و با صفحه‌های زیاد هستید، احتمالاً مشکلی برای خواندنش نخواهید داشت. ممکن است بعضی از کلماتش را متوجه نشوید که با راهنمایی پدر و مادر یا معلمتان می‌توانید از پس آن‌ها برآیید.
کاربر مهمان : ریحانه باقری

گروه سنی این کتاب درسته؟! آخه توی پی دی اف محصولاتتون زده بودین17 - 13.

نوجوانه. همون ۱۳-۱۷ مناسبه. البته ۱۳ ساله‌ای که خیلی اهل کتاب باشه می‌تونه داستان رو بفهمه و برای هر ۱۳ ساله‌ای مناسب نیست.
کاربر مهمان : دینا شمس

خیلی کتاب جالبیه

پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی