انتشارات هوپا
گالری
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

وسط راهروی تاریک

نویسنده : مهدی رجبی
تصویرگر : غزاله بیگدلو
تعداد صفحات : 36
گروه سنی : ۹ تا ۱۲ سال
قیمت : 12000 تومان
دکه‌ی ته راهرو را تا حالا ندیده بودند. نیم‌استوانه‌ای بود زرد و بنفش، شبیه قوطی کنسروی نصف‌شده. رویش عکسی بود از صحنه‌ی یک سیرک و دلقک بدقیافه‌ای که از دهانش آتش بیرون می‌داد. گوشه‌ی چپ عکس، مردی سر قطع شده‌ی خون‌چکانش را گرفته بود دستش. سربریده می‌خندید. کنار دکه مردی کشیده و لاغراندام ایستاده بود و با پدر مونا حرف می‌زد. کت و شلوار سفید و تمیزی تنش کرده بود. پدر مونا برعکس چند دقیقه پیش خُلقش واشده بود و قاه‌قاه به حرف‌های مرد می‌خندید. مونا و مادرش رسیدند کنار دکه. مونا نوشته‌ی بالای دکه را خواند: امیر فروزان، شعبده‌باز!
پدید آورندگان
مهدی رجبی
مهدی رجبی
من ساعت هشت صبحِ روز داغِ دوازده‌ شهریور ۵۹ به دنیا آمدم. کشته‌مرده‌ی سینما و آل‌پاچینو هستم! در رشته‌ی سینما درس خواندم و بعدش هم رشته‌ی ادبیات نمایشی. فیلمنامه‌ هم زیاد نوشته‌ام، اما کتاب‌نوشتن برای بچه‌ها از هر کاری برایم باحال‌تر است. کلاس اول ابتدایی که بودم تکلیفم را برعکس نوشتم. انگار از توی آینه نوشته باشم. معلممان گفت: «تو خنگ‌ترین بچه‌ی کل جهان هستی!» و بعد نامه نوشت که پدرم بیاید مدرسه. پدرم گفت: «این بچه خنگ نیست آقا! خلاق است.» از همان‌موقع فهمیدم از نوشتن خیلی خوشم می‌آید. مامانم می‌گوید حتی روی سیب‌زمینی‌ خام و قوطی‌ کبریت هم چَرندپَرند می‌نوشتم. یک ‌بار روی پوست هندوانه نوشته بودم: «خدایا! چرا آقای داوودی ماشین دارد و ما نداریم؟» الان خیلی از آن روزها گذشته و من هنوز هم ماشین ندارم. خدایا! چرا آخه؟ ولی عوضش نویسنده شده‌ام و کلی کتاب برای بچه‌ها نوشته‌ام و یک‌عالمه هم جایزه گرفته‌ام. این‌ها هم چند تا از کتاب‌های من هستند: کنسرو غول، لولو شب‌ها گریه می‌کند، کابوس اسب، جنایتکار اعتراف می‌کند، خاطرات چوپان چاق، ساندویچ‌ساز مودُم اسبی‌باف و خواهران تاریک.
غزاله بیگدلو
غزاله بیگدلو
غزاله بیگدلو یک‌وقتی کوچک بود: آن‌قدر کوچک که مجبور شد نه ماه و نه روز در شکم مادرش صبر کند تا تحمل دنيايی به این عجیب‌و‌غریبی را پیدا کند. وقتی در شکم مادرش بود، صبح تا شب خیال‏‌بازی می‏کرد و برنامه می‏‌ریخت که چکارها باید انجام دهد. خوب که فکرهایش را کرد، محکم‌‏ترین لگدش را به شکم مادرش زد. طوری‌که مادرش مجبور شد خیلی سریع ظرف توتی را که در دست داشت، زمین بگذارد و روانه‏‌ی بیمارستان شود. با پشتکاری که داشت اولین برنامه‌‏اش را خیلی سریع عملی کرد و آن‌قدر بزرگ شد که بتواند با کرم‏‌های توی باغچه بازی کند. ساعت‏‌ها برایشان تونل می‌‏کند و از اینکه در این کندن کرمی له شود، ذره‌‏ای نا‌امید نمی‌‏شد. مگس‏‌ها را شکار می‌‏کرد و جلوی مرغ‌‏ها می‌‏انداخت تا به مرغ‌ها روش استفاده از مگس‌‏کش را یاد داده باشد. مورچه‏‌ها را با وعده‌‏ی قند و شکر از راه به‌ در می‌‏کرد تا به آن‌ها راهی جز راه خانه‌‏شان نشان دهد. او تصميم گرفت برای اینکه از مسئولیت‌‏های آدم‌بزرگ‏‌ها خلاص شود، همیشه یک دختر کوچولو باقی بماند. اول یک قصه برای خودش تعریف کرد و یکهویی دلش خواست برایش نقاشی بکشد. بعد دید که داستانش می‏‌آید و هی هوس می‏‌کند که برای داستانش نقاشی کند. راه خوبی بود برای اینکه کوچک بماند و اصلاً کسی فکر نکند که او بزرگ شده. بعد فهمید کسانی هستند که داستان نقاشی‏‌دار چاپ می‏‌کنند. به‌همین‌خاطر زرنگی کرد و گفت من بلدم از این کارها بکنم. آن‌ها هم گفتند داستان از ما، تو برو نقاشی کن. تا اینکه متوجه شد به آدم‏‌های اين‌جوری می‏‌گویند «تصویرگر». او هم بدش نیامد و گفت: «قبول است.»
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : maniya

سلام هوپا میشه چندتا کتاب برای نوجوان که تصویری و فانتزی باشه بهم معرفی کنی.

سلام دوست عزیزمون. خانه درختی، تام گیتس، چهار سابقه‌دار، ته جدولی‌ها، مسافران زمان.
کاربر مهمان : کتابخوان

سلام کی این محصول موجود میشه من خیلی دوست دارم هروقت می خاهم بگیرم میگه این محصول موجود نیست کی میاد

سلام دوست عزیز. بله این کتاب چاپ تمام هست. امیدواریم به‌زودی تجدید چاپ شود.
کاربر مهمان : سید محمد رضا شهرستانی

قشنگ بود

کاربر مهمان : نگار مجسمی

سلام هوپا.چرا این کتاب را دیگه چاپ نمی کنید؟ من 12 سالمه و از خلاصه کتاب خوشم آمد.در هیچ سایت اینترنتی دیگه هم این کتاب موجود نبود. چرا؟

سلام. فعلاً چاپش تموم شده. اگر ازش استقبال بشه، دوباره چاپ می‌شه.
کاربر مهمان : مدیا

سلام به نشر خوب هوپا چرا دیگه این کتاب رو چاپ نمیکنید؟ اگه چاپ کنید مطمئنم با استقبال خیلی زیادی رو به رو میشید😃 میشه یه کتاب به من معرفی کنین که مثل همین کتاب ترسناک و کوتاه باشه؟

سلام دوست خوبمون. شاید از کتاب «قصه‌های بترس برای بچه‌های نترس» خوشتون بیاد.
کاربر مهمان : آرش

سلام به هوپای عزیز...من دوسال پیش وقتی 11 سالم بود از کتابخانه شهرمون یک کتابی ترسناک گرفتم که اسمش رو یادم نیست ولی نویسندش آقای رجبی بودن....در کل من به کتاب و فیلم های ترسناک علاقه دارم...اون کتاب یکی از ترسناک ترین کتاب هایی بود که خوندم...ولی آخرش جوری تموم شد که هیچ کس حتی فکر هم نمیکرد....به بدترین شکل ممکن تموم شد....تمام حرف من این است که شما خودتون این کتاب رو خوندید و آخرش خوب تموم شد؟

سلام. نمی‌دونیم درباره‌ی کدوم کتاب آقای رجبی صحبت می‌کنید. چون ما چاپش نکردیم.
کاربر مهمان : ....

شما در نظر قبلی من گفته بودید نویسندگی کار سختیه پس چرا از این نویسنده کتاب چاپ کردید !!!!! مثلا همان کتاب یک قور ظریف قورباقه ای انقدر بچگانه و لوس است که حد و حساب ندارد

چه اشکالی داره؟ نویسنده‌ی این کتاب (آقای رجبی) یکی از نویسنده‌های خیلی خوب ادبیات کودک و نوجوان ایرانند. آن یکی کتاب نویسنده‌اش کس دیگری‌ست که ایشان هم نویسنده‌ی خوبی هستند. خب، کتاب‌ها برای گروه‌های سنی مختلف‌اند و شما نباید کتاب‌هایی را بخوانید که برای بچه‌های خیلی کوچک‌اند، چون به‌نظرتان لوس می‌آید.
کاربر مهمان : معین نو حه خوان

اگر با توجه به قیمت کاغذ دوبار این کتاب را چاپ کنید قیمتش چند می شود ؟ و مگر نمی شود این کتاب را با کاغذ معمولی چاپ کرد؟

تصویرها طوری است که نمی‌شود روی کاغذ معمولی چاپ کرد. فکر کنیم حدود چهل هزار تومان می‌شود.
کاربر مهمان : هوپا خون دو آتیشه

معذدت می خوام میشه توضیح دهید منظورتان از چنین کتاب هایی چیست

کتاب‌های تصویری کم‌متن بزرگ با کاغذهای گلاسه.
کاربر مهمان : هوپا خون دو آتیشه

من یه سوال دارم لطفا نظرم رو جواب بدید و انتشار کنید چرا چاپ نمی کنید بخاتر رنگی بودنش نویسنده رازی نیست فروش نداره این کتاب را در کشور های دیگر چاپ شده با اجازه نشر هوپا چطور فرعی این کتاب که به زبان های دیگر است برای بچه های غیر ایرانی موجود اما اصل این که ایرانی است برای بچه های ایران موجود نیست خواهش می کنم جوابم سوالم رو بدید چچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا چرا چاپ نمی کنیدش

متأسفانه به‌خاطر تغییرات ناگهانی قیمت کاغذ، هزینه‌ی تولید چنین کتاب‌هایی خیلی زیاد شد و اگر می‌خواستیم دوباره چاپ کنیم باید آن‌قدر قیمتش را زیاد می‌زدیم که کسی کتاب را نمی‌خرید.
کاربر مهمان : هوپا خون دو آتیشه

سلام چرا دیگه چاپش نمی کنید من و تقریبا کل بچه های مدرسه ی مان قرار گذاشته بودیم که کتاب وسط راهروی تاریک رو بخریم از نمایشگاه کتاب (بچه هی مدرسه ی ما 405 نفر هستند) باور کنید اگه دوباره چاپش کنید از استقبال زیادی برخوردار میشود اصلا دوباره به تعداد محدود چاپش کنید مثلا 10000 تا چاپ نکنید 500 تا چاپ کنید اگه فروخته بازم چاپ کنید راستی آیا نشر دیگری این کتاب را چاپ کرده است

بهش فکر می‌کنیم. نشر دیگری چاپ نکرده است.
کاربر مهمان : هوپا خون دو آتیشه

سلام آیا این کتاب برای نمایشگاه کتاب تهران موجود است

سلام. نه متأسفانه، چاپش تمام شده.
کاربر مهمان : ...

سلام ، من ی رمان نوشتم که میخوام اونو چاپ کنم 15 سالمه میخواستم ببینم انتشارات شما همکاری میکنه یا نه شما توی نظر قبلی گفته بودید که با زیر 18 سال همکاری نمی کنید چرا ؟ من مطمئنم که ایراد نوشتاری یا تناقضی توی نوشتم نیست و اتفاقا داستانش جالبه!!! ولی توی نشریاتی که کمتر معروفن کسی کتاب نمیخره . راهی نیست؟

سلام. نه متأسفانه دوست عزیز. نویسندگی کار سختی است و تمرین بسیار زیادی می‌خواهد. برای همین توصیه می‌کنیم که تا می‌توانید فعلاً بخوانید و بخوانید و بخوانید و تمرین نوشتن کنید.
کاربر مهمان : A.n

سلام.من در مشهد زندگی میکنم و من سه تا از فروشگاه هوپایی که در سایت معرفی کردین رو رفتم ولی هر سه تاشون 2 تا از کتاب هایی که من میخواستم رو نداشتن 1_ فریب کاران فریب خورده 2_وسط راهرو تاریک :( میشه یک فروشگاه معرفی کنید که فقت انتشارات هوپا رو بفروشه و از همه کتاباتون داشته باشه؟؟؟ و ممنون از نشر خوبه هوپا با کتاب های خوردنیش 😋

سلام. راستش هیچ فروشگاهی نیست که فقط کتاب‌های هوپا رو بفروشه. کتاب «وسط راهرو تاریک» چاپش تمام شده، ولی کتاب دیگری که می‌خواستید باید قاعدتاً باشه تو فروشگاه‌های مختلف. به نظرمان اول به کتاب‌فروشی زنگ بزنید و ازش بخواهید کتاب را برایتان بیاورد، معمولاً بعد از یک هفته کتاب را می‌آورند. اگر هم دوست داشتید می‌توانید اینترنتی بخرید، برایتان پست می‌شود.
کاربر مهمان : دیانا کتابخون

سلام به دوست خوبم هوپا📚 هوپا من از چیزهای وحشتناک اصلا خوشم نمی اد و همیشه ازشون دوری میکنم. اما کتاب وبلاگ خون اشام که ظاهرا ترسناک ترین مجموعه هوپاست رو خوندم و اصلا نترسیدم.اما در خرید این کتاب ترید دارم چون گروه سنی اش هم تا ۱۲ سال است و من ۱۴ سالم است.شما چه پیشنهادی دارید؟

سلام. فکر کنیم این کتاب برای شما کمی بچگانه باشد.
کاربر مهمان : ???

سلام ممنون از سایت بی نظیرتون.راستش من یه نوجوونم که چند سالیه که کتاب مینویسم.میخواستم ببینم شما به عنوان ناشر کودک و نوجوان کتابامو چاپ میکنید؟ من خیلی سعی کردم یه جایی کتابامو چاپ کنم ولی نشد.صد درصد از کتابام خوشتون میاد.با امید موفقیت برای هوپا و کسلام ممنون از سایت بی نظیرتون.راستش من یه نوجوونم که چند سالیه که کتاب مینویسم.میخواستم ببینم شما به عنوان ناشر کودک و نوجوان کتابامو چاپ میکنید؟ من خیلی سعی کردم یه جایی کتابامو چاپ کنم ولی نشد.صد درصد از کتابام خوشتون میاد.با امید موفقیت برای سایت خوبتون😘😘😘

سلام. ممنون از محبتتون. راستش ما در نشر هوپا از نویسنده‌ی زیر ۱۸ سال کتابی چاپ نمی‌کنیم. توصیه‌مان این است که فعلاً تا جایی که می‌توانید کتاب بخوانید و بخوانید و تمرین نوشتن کنید تا بتوانید نویسنده‌ی خوبی در آینده بشوید. می‌توانید فعلاً داستان‌هایتان را برای نشریات کودک و نوجوان مانند «عروسک سخنگو» و «رشد نوجوان» بفرستید تا کارهایتان نقد شود و در نویسندگی قوی‌تر شوید.
کاربر مهمان : محمد مهدی محمدی

سلام...ببخشید من میخوام یکی از کتاب های شمارو اینترنتی از کتابم کو خریداری کنم..هزینه ارسالش برای گرج چقدر میشه؟؟؟

سلام. به میزان سفارش و نوع پستتان ربط دارد. بهتر است از خود سایت کتابم‌کو بپرسید.
کاربر مهمان : بهار ناز . بسیار معذرت میخواهم از پشت سر هم نظر دادن.

آخی من هر کتابی میخوام تو کتابم کو موجود نیس مثل جادوگر طبقه ی هشتم و این کتاب :( کی موجود میشه؟

جادوگر طبقه‌ی هشتم به زودی، ولی این کتاب مشخص نیست.
کاربر مهمان : بهار ناز . بسیار معذرت میخواهم از پشت سر هم نظر دادن.

سلام ناشر عالی . تصویر های این کتاب رنگی است؟ و می توانید کمی درباره ی این داستان این کتاب برایم بگویید؟

سلام به شما دوست خفن. بله، تصویرهای این کتاب رنگی است و داستان دختری به نام مونا است که روزی در یک مرکز خرید، یک شعبده‌باز را به‌طور اتفاقی می‌بیند و از آن به بعد دچار کابوس و ترس می‌شود.
کاربر مهمان : علی رامشگر

عالی بود

کاربر مهمان : جناب شاه معراج

با سلام. لطفا کتاب های ترسناک تری بگزارید و همچنین کتاب های زامبی و روح و جن و... باتشکر. پ.ن: آیا کتاب های شما در کتابفروشی های تبریز مانند کتابفروشی فروزش هست؟ یا فقط تو کتابفروشی هایی که توی سایت قرار دادین،هست؟. با تشکر بیشتر

سلام. چشم، به زودی کتاب‌های ترسناک بیشتری منتشر خواهیم کرد. کتاب‌های ما علاوه بر کتاب‌فروشی‌هایی که گفته‌ایم در کتاب‌فروشی‌های دیگر هم به احتمال زیاد هست.
کاربر مهمان : ستایش کلاته

من موقع نمایشگاه کتاب به غرفه هوپا رفتم ولی گفتن کتاب ازش دو تا چاپ شده و دیگه هم چاپ نمی شه ' دلیلش چیه?

اشتباه گفتن. فعلاً چاپش تمام شده. امیدواریم به زودی چاپ جدیدش بیاید.
کاربر مهمان : .......

با سلام من ساکن تهران من دنبال این کتاب هستم ولی نمی توانم پیداش کنم من دو کتاب فروشی از جمله گلدیس و ندای سبز کتاب رفتم ولی اسن نداشت از کجا می توانم ان را خریداری کنم..؟😐

سلام. شهر کتاب‌ها و کتاب‌فروشی‌های بزرگ قاعدتا باید کتاب را داشته باشند (شهر کتاب گلدیس استثناست و کتاب‌های ما را ندارد). اگر جایی پیدا نکردید، می‌توانید از سایت کتابم‌کو اینترنتی آن را بخرید. در تهران به صورت رایگان برایتان با پیک ارسال می‌شود.
کاربر مهمان : amirabbas esmaili

good

کاربر مهمان : اعالي بود مثل هميشه:)

پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی