انتشارات هوپا
گالری
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

وحشت در دبستان شومیان ۴/ نمایشگاه علمی ترسناک

نویسنده : جک شابرت
تصویرگر : سام ریکس
مترجم : مونا توحیدی
تعداد صفحات : 104
گروه سنی : ۸ تا ۱۱ سال
از مجموعه‌ی : وحشت در دبستان شومیان
قیمت : 20000 تومان
قرار است در دبستان شومیان یک نمایشگاهِ علمی برگزار شود. سام، لوسی و آنتونیو در کتابخانه‌ی مدرسه سخت مشغول تحقیق برای انتخاب پروژه‌ی علمی‌شان هستند که سروکله‌ی یک کتاب عجیب پیدا می‌شود. یک‌دفعه مدرسه جان می‌گیرد. زمین به لرزه می‌افتد و پروژه‌های علمی بچه‌ها منفجر می‌شود. سالن ورزش مدرسه هم به یک آتشفشان غول‌پیکر تبدیل می‌شود.

به‌نظرت سام و دوست‌هایش چطور به جنگ گدازه‌های داغ آتشفشان می‌روند؟ و از آن مهم‌تر، فکر می‌کنی چه رازی بین صفحات آن کتاب عجیب و قدیمی پنهان شده است؟

پدید آورندگان
جک شابرت
جک شابرت
جک شابرت خودش هم زمانی در دبستان جوشوآ ايتون، در ايالت ماساچوست آمريکا، مأمور انتظامات بود. اما مدرسه‌شان، برخلاف مدرسه‌ی شوميان، يک موجود زنده نبود. تجربه‌ی جک هم، مثل تجربه‌ی سام، قهرمان مدرسه‌ی شوميان، هيجان‌انگيز از کار درنيامد، و البته به ترسناکی آن هم نبود! جک اين روزها هم مأمور انتظامات است. البته نه در مدرسه، در يک ساختمان ديگر: يک آپارتمان قديمی و عجيب در نيويورک که به آن می‌گويد خانه. روزها کارش اين است: بازی‌های کامپيوتری، خوردن هله‌هوله و خواندن کتاب‌های کميک. و شب‌ها: راه‌رفتن در راهروها و انتظارکشيدن برای اينکه آپارتمان هر لحظه جان بگيرد.
سام ریکس
سام ریکس
سام ریکس هم زمانی به يک مدرسه‌ی جن‌زده می‌رفت، اما هيچ‌وقت مأمورِ انتظامات نشد. تا جايي که يادش است، مدرسه هيچ‌وقت هوس نکرد او را بخورد. سام از دانشگاه بالتيمور مدرک کارشناسی ارشدِ هنر گرفت. اين روزها در يک مؤسسه‌ی هنری، در شهرِ سَلت‌لِيک، تصويرسازی و طراحی درس می‌دهد و در خانه‌ی غيرِ آدم‌خوارش برای قصه‌های عجيب‌وغريب تصويرگری می‌کند.
مونا توحیدی
مونا توحیدی
مونا توحیدی مثل همه‌ی آدم‌ها در یک روزی از یک سالی ناغافل به این دنیا آمد. از سی سال اول زندگی‌اش اطلاعات دقیقی در دست نیست؛ تنها چیزی که به یاد می‌آورد این است که اگرچه بچه‌درسخوان بود، همیشه از مدرسه بدش می‌آمد. کابوسش هم این بود که تا آخر عمرش مجبور شود به مدرسه برود، اما بالاخره بزرگ شد و هیولای مدرسه دست از سرش برداشت. البته توی این چند ماهی که مجموعه‌ی وحشت در دبستان شومیان را ترجمه می‌کرد، یکی دو باری دلش برای مدرسه و ماجراهایش تنگ شد و ته دلش آرزو کرد دوباره به مدرسه برگردد؛ البته فقط برای چند روز.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
ثبت نظر از طریق حساب کاربری
کاربر مهمان :

بابا دیگه شورش رو در آوردید با این کتاب های بچه گونه تخیلی تون.

برای سن شما که نیستند. شما کتاب‌های مخصوص سن خودتان را انتخاب کنید.
کاربر مهمان : مبینا

سلام شاید شما سوال فاظمه خانم را نفهمیدید فکر کنم که منظورش این باشه شما کی بهترین نشر دنیا بودید ( فکر کنم یعنی که برای این که بهترین نشر دنیا شدید جایزه بردید؟)

سلام. ما هم گفتیم منظورشون رو نفهمیدیم. اگر منظورشون اینه باید بگیم وقتی که با شما دوستان خوب هوپایی‌مون آشنا شدیم.
کاربر مهمان : فاطمه

سلام به بهترین ناشر دنیا‎:)‎ یک شوال داشتم شما در چه سالی بهترین ناشر بوده اید؟ (همیشه‎;)‎

سلام. منظور سؤالتون رو نفهمیدیم.
کاربر مهمان : مدیسا توکلی

چه کتاب جالبی کی می آید موضوع آن چیست و چقدر طرفدار دارد

امیدواریم تا پایان مرداد بیاد. موضوعش درباره‌ی مدرسه‌ایه که سازنده‌اش با یک نقشه‌ی شیطانی خودش رو به اون مدرسه تبدیل کرده تا همیشه زنده بمونه و از دانش‌آموزهاش تغذیه می‌کنه. حالا سه مأمور انتظامات مدرسه می‌خوان باهاش بجنگند.