انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

هوکوس پوکوس پنگوئن

نویسنده : داوید فلیتسرا
تصویرگر : هیکی هلمانتل
تعداد صفحات : 152
گروه سنی : ۷ تا ۱۲ سال
قیمت : 28000 تومان
خُف تهِ کاذب کلاه را باز کرد تا آشیل خودش را توی آن جا بدهد.

گفت: «کمی تنگ است، باید ببخشی.»

پنگوئن گفت: «زیاد هم بد نیست. راحتم.»

خُف درِ فضای کاذب را بست و آشیل توی کلاه قایم شد. بعد خُف کلاه را گذاشت روی سرش و گفت: «من اول با چندجور شعبده‌بازی سرِ مردم را گرم می‌کنم تا نوبت تو برسد.»

از تهِ کلاه صدایی گفت: «باشد. قبول است.»

خُف گفت: «اول از همه، کسی را از وسط جمعیت صدا می‌کنم تا روی صحنه بیاید. بعد می‌گذارم توی کلاه را ببیند و مطمئن بشود که کلاه خالی است.» عجیب بود که خُف با کلاهش حرف می‌زد، ولی خُب، فعلاً چاره‌ای نبود.

بیشتر بدانید!
دست «خُفِ شعبده‌باز» بدجوری مانده توی پوست گردو. خرگوش‌ها دیگر دوست ندارند توی شعبده‌بازی‌هایش شرکت کنند. بالاخره خُف شعبده‌باز «آشیل» را پیدا می‌کند. پنگوئنی بامزه و زبر و زرنگ که حسابی هم باهوش و ریزه‌میزه است.

پنگوئن که از توی کلاه شعبده‌باز بیرون می‌پرد، مردم انگشت‌به‌دهان می‌مانند و از خوشحالی بالا و پایین می‌پرند. مردم عاشق خُف و آشیل شده‌اند. اما یک روز پنگوئن غیبش می‌زند. شعبده‌باز سرنخ‌ها را دنبال می‌کند و می‌فهمد دوستش را دزیده‌اند. او برای نجات دوست کوچکش نقشه‌ی ماهرانه‌ای می‌کشد.

داستانی پُر از خیال و ماجراهایی که به عقل جن هم نمی‌رسد، داستانی درباره‌ی یک دوستی بی‌نظیر. مخصوص اجی‌مجی‌لاترجی‌های هفت‌سال‌ به بالا.

پدید آورندگان
داوید فلیتسرا
داوید فلیتسرا
معلم دوره‌ی ابتدایی است. از آنجایی که بیشتر معلم‌های ابتدایی خانم هستند، شاگردانش بیشتر از هفده‌بار در روز، او را «خانم‌معلم» صدا می‌زنند. داوید برای اینکه به بچه‌ها آقا‌معلمِ اصل را نشان دهد، داستانی نوشت درباره‌ی استادِ ریش‌چکمه‌ای. استادی که به خاطر خطِ ریش چکمه‌ای‌اش معروف شده بود. استاد ریش‌چکمه‌ای اهل شوخی است، اما خیلی در بندِ فکر‌کردن قبل از انجام کارها نیست. تازه از هر کار شیطنت‌آمیزی هم استقبال می‌کند. داوید کتاب دیگری نوشته به نام ویلی بووم. ویلی داستانی است هیجان‌انگیز درباره‌ی پسرکی ده‌ساله ‌که برای رساندن پیامی سرّی به خواهرش، سفری خطرناک به غرب وحشی را آغاز می‌کند. فِلیتسرا غیر از معلمی و کتاب‌نوشتن، ساختنِ کاردستی را هم دوست دارد و توی این کار ابتکارات هنرمندانه‌ای از خودش نشان می‌دهد. راستی، طراحی روی تی‌شرت و عکاسی را هم خیلی دوست دارد.
هیکی هلمانتل
هیکی هلمانتل
من اولش تصمیم گرفته بودم مثل پدرم پلیس بشوم و دنیا را از دستِ آدم‌های بد نجات دهم و دزدها را دستگیر کنم. پلیس هم شدم. ولی دوست داشتم کارِ دیگری هم انجام بدهم. برای همین گرافیک و تصویرگری خواندم و حالا همراه دختر، پسر، همسر و گربه‌مان توی شهری کنار دریا زندگی می‌کنم و کتاب‌ها و تصویرهایم خودشان دورِ دنیا می‌چرخند و کاری به من ندارند.
نارسیس زهره‌نسب
نارسیس زهره‌نسب
نارسیس زهره‌نسب همیشه گل سر‌سبد خانه و مدرسه بود و همه انتظار داشتند معلم یا دکتر داروساز شود، ولی به‌جای آن رفت دانشکده‌ی هنر و تا دوره‌ی کارشناسی ارشد در رشته‌ی تئاتر درس خواند. بعدها به هلند رفت و باز هم درس خواند، این بار در رشته‌ی تولیدات چندرسانه‌ای، یک رشته‌ی به‌شدت شیک و مدّ روز که هیچ‌کس حتی خودش نمی‌داند کِی و کجا می‌شود از آن استفاده کرد. الان چند سالی است که از زبان هلندی به فارسی ترجمه می‌کند. داستان‌های کوتاه هم می‌نویسد و مجموعه‌ای از داستان‌هایش به نام عبور معطر در سال 1388 منتشر شده است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : هادی ذاکری

خییییلییی عالیییییی است

کاربر مهمان : سوفیا مومنی

سلام خیلی قشنگه حتما بخونید.

کاربر مهمان : ایلمان بحری پور

هر چقدر ثبت نام می کنم ارور میده یعنی چه؟

بخش ثبت‌مان سایت خراب است. لطفا ثبت‌نام نکنید.
کاربر مهمان : مهمان

به نظر عالی می آید . در اواسط آذرماه منتشر می شود یا دیرتر؟

سلام. از وقتی که اسم کتابی در بخش «در راهند» می‌آید، حداکثر یک ماه طول می‌کشد تا در کتاب‌فروشی‌ها پخش بشود.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی