صفورا اره و غلام بهونه‌گیر در لیست کلاغ سفید 2017
انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

هوپا به فهرست کلاغ سفید کتابخانه‌ی بین المللی مونیخ آلمان راه یافت.

کتاب «صفورا اره و غلام بهونه‌گیر» نوشته‌ی اعظم مهدوی، نویسنده و مترجم خوب هوپا، جزو پنج کتاب برگزیده‌ی کودک‌ونوجوان ایران و دویست کتاب برتر دنیا قرار گرفت. این کتاب به فهرست 2017 کتابخانه‌ی بین المللی مونیخ آلمان راه یافت.

این کتابخانه هر سال مجموعه‌ای با عنوان White Ravens منتشر می‌کند. در این فهرست کتاب‌هایی از کشورهای مختلف که از سوی متخصصان ادبیات کودک، بررسی و انتخاب شده‌اند به مخاطبان معرفی می‌شود.

این فهرست مهم بین‌المللی هر ساله دربرگیرنده‌ی دویست عنوان از کتاب‌های برتر دنیا است. در این کاتالوگ به همگان پیشنهاد می‌شود که این کتاب‌ها را خریداری کرده و مطالعه کنند.

در بخش فارسی کتابخانه‌ی مونیخ همه‌ساله کتاب‌های ناشران ایرانی بررسی و چند عنوان کتاب، انتخاب و در این فهرست معرفی می‌شود.

کتاب‌های هوپا به فهرست کلاغ سفید کتابخانه‌ی بین المللی مونیخ آلمان راه یافت.

صفورا اره و غلام بهونه‌گیر (از مجموعه‌ی عشق‌های فراموش‌شده)

صفورا اره و غلام بهونه‌گیر (از مجموعه‌ی عشق‌های فراموش‌شده)

,صفورا دیلاق و بی‌قواره بود با شانه‌هایی پت و پهن و دستانی بزرگ مثل دو طاقار که از دو طرف تنش آویزان بودند. صورتش گُرگرفته، دهانش گشاد و بینی‌اش استخوانی کشیده بود. یک خال بزرگ گوشتی گوشه‌ی چپ لب پایینش داشت … زبانش مثل نیش عقرب بود، بلکه هم بدتر، مثل اَره تیز و تند و برنده! برای همین در و همسایه و فامیل و آشنا «صفورا اَره» صدایش می‌زدند. اول‌بار آقا‌دده‌ی خدا بیامرزش این اسم را رویش گذاشت. می‌گفت: «معلوم نیست به کی رفته!» … صفورا تقی به توقی می‌خورد اَره می‌شد. با دست‌های بزرگش همه‌چیز را به هم می‌کوبید، با زبان تند و تیزش جان همه را به لب می‌رساند و همه را به جان هم می‌انداخت … با همه‌ی این‌ها صفورا آنی داشت که هیچ‌کس نداشت. مال خودش بود. آنی که در گیر و دار بزن‌بزن‌ها و جیغ کشیدن‌ها او را خواستنی می‌کرد. صورتش بیشتر گُر می‌گرفت، تهِ چشم‌هایش نوری سوسو می‌زد و نگاهش را تب‌دار و بی‌قرار می‌کرد. آخر صفورا عاشق بود.
بیشتر بخوانید!
گالری