انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

نیکولتا کستا

تصویرگر
نیکولتا کستا تحصیلاتش را در دانشگاه ونیز سپری کرد. در رشته‌ی معماری فارغ‌التحصیل شد و کارش را از یک شرکت گرافیکی آغاز کرد‌، سپس به‌تدریج به‌سمت نویسندگی و تصویرگری کتاب‌های کودکان متمایل شد.

او می‌گوید از همان دوران کودکی آرزوی نقاشی‌کردن را داشته است. به‌علاوه، اظهار می‌کند که در دوران کودکی در یک مسابقه‌ی نقاشی برنده و مجبور شده است به برگزار‌کنندگان ثابت کند که این نقاشی را واقعاً خودش کشیده است، زیرا به نظر می‌رسید کار یک فرد بالغ باشد.

وقتی فقط دوازده سال داشت، اولین کارش در کتاب ماهی حوض کوچولو چاپ شد. وی تا‌کنون جوایز بی‌شماری را از آن خود کرده است، از جمله جایزه‌ی تصویرگری کاتالونیا، قلم طلایی، آندرسن‌- دنیای کودکی و گرینتزانه که ویژه‌ی کتاب‌های نوجوان است.

موفقیت او در زمینه‌ی تصویرگری کتاب‌های کودکان ناشی از سبک تمیز و ساده‌ای است که در داستان‌هایش نیز قابل مشاهده است.

کتاب‌های نیکولتا کستا

فروشگاه ساحره

فروشگاه ساحره

,کاروان اسباب‌بازی‌های فراری به تختخواب نزدیک شد. قلب‌هایشان می‌تپید. بعضی از عروسک‌ها که هنوز غذایشان هضم نشده بود و در معده‌شان بالا و پایین می‌شد، با وحشت به پشت خرس زرد چسبیده بودند. خرس زرد این‌قدر جنب‌وجوش داشت که چیزی نمی‌فهمید. لازم است این را بپذیریم که خرس زرد کمی احمق بود. مغز کوچکش پُر بود از خاک ارّه و کُند عمل می‌کرد، اما گاهی به یک‌باره همه‌چیز را می‌فهمید.
دیدِ خوبی داشت. وقتی دید دشمن، کودکی بیش نیست که در خواب فرو رفته، حتی دلش می‌خواست روی تخت بپرد و با او بازی کند، بی‌آنکه به این فکر کند که کودکان خوابیده معمولاً با خرس‌ها بازی نمی‌کنند.
بیشتر بخوانید!