انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

نگهبانان گاهول ۲/ سفر

نویسنده : کاترین لسکی
تعداد صفحات : 300
گروه سنی : ۱۱ تا ۱۵ سال
از مجموعه‌ی : نگهبانان گاهول
قیمت : 37000 تومان
«من کورمارم، ولی کی گفته نمی‌تونم به‌اندازه‌ی شما ببینم؟ دیدن با چشم خیلی پیش‌پاافتاده‌ست. من با تمام بدنم می‌بینم... با پوستم، استخون‌هام، ستون فقراتم. بین تپش‌های آهسته‌ی قلب آرامم، دنیا رو اینجا و اونجا حس می‌کنم. فراسو رو می‌شناسم. آره، درسته. حتی قبل از پرواز درونش هم می‌دونستم وجود داره. ولی قبل از اون روز گفتم که وجود نداره؟ بانوی من، اگه چون نه آسمون رو می‌بینم و نه می‌تونم پرواز کنم، می‌گفتم که آسمون شما وجود نداره، به من می‌گفتین تو دیگه عجب ابلهی هستی! شما هم عجب ابلهی هستین که باور دارین هول‌میر وجود نداره!»
بیشتر بدانید!
همه‌چیز با یک رؤیا شروع می‌شود؛ جست‌وجویی برای درخت گاهول کبیر، مکانی افسانه‌ای که هرشب رسته‌ای از جغدها از آن‌جا اوج می‌گیرند تا کارهای شریف انجام دهند. سورن، گیلفی، شفق و حفار امیدوارند آن‌جا برای جنگیدن با شرارتی که در قلمروی جغدها ریشه دوانده‌ است، راهی پیدا کنند.

سفر طولانی و سخت است. وقتی سورن و دوستانش سرانجام به درخت گاهول کبیر می‌رسند، با آزمون‌هایی روبه‌رو می‌شوند که هرگز تصورش را هم نمی‌کردند. اگر بتوانند از پس این آزمون‌ها بربیایند، جغدهای گاهول حقیقی خواهند شد؛ جغدهایی صادق، شجاع، عاقل و درستکار.

پدید آورندگان
کاترین لسکی
کاترین لسکی
کاترین لسکی مدت‌هاست مجذوب جغدهاست. چندین سال پیش به تحقیقی گسترده درباره‌ی این پرندگان و عادت‌هایشان دست زد. می‌خواست روزی کتابی غیرداستانی درباره‌ی جغدها و با عکس‌های شوهرش، کریستوفر نایت بنویسد. اما متوجه شد این کار بسیار دشوار است چون جغدها موجودات کم‌رو و شب‌زی هستند. برای همین تصمیم گرفت درباره‌ی دنیای جغدها داستانی خیالی بنویسد. هرچند دنیایی خیالی است که جغدها در آن حرف می‌زنند و فکر می‌کنند و خواب می‌بینند، می‌خواست هرچقدر که می‌تواند تاریخ طبیعی خودشان را هم در آن بیاورد. کاترین لسکی کتاب‌های داستانی و غیرداستانی بسیاری نوشته که یکی از آن‌ها دوران شهدگیری است و برای آن جایزه‌ی افتخاری نیوبری را برد. سفر شبانه، برنده‌ی جایزه‌ی کتاب ملی یهود، و ورای زمان سوزان، جزو فهرست کتاب‌های برتر کتابخانه‌ی ملی آمریکا برای نوجوانان و همچنین مجموعه‌های دختران دریا و گرگ‌های ماورا از دیگر کتاب‌های داستانی او هستند. کاترین لسکی برای خدماتش در ادبیات غیرداستانی جایزه‌ی شیپور طلایی کتاب بوستون و جایزه‌ی کتاب کودک واشینگتون‌پست را نیز گرفته است. لسکی و شوهرش در کمبریج ماساچوست زندگی می‌کنند.
بهنام حاجی‌زاده
بهنام حاجی‌زاده
ده، یازده سال بیشتر نداشت که در کتابخانه‌ای گم شد و تا سال‌ها بعد کسی او را پیدا نکرد. هنوز هم که هنوز است هیچ‌کس نمی‌داند این همه سال لابه‌لای کدام قفسه و در کدام کنج دنج پنهان شده بود، ولی عاقبت که پیدایش شد، آنقدر کتاب خورده بود... چیز... ببخشید، خوانده بود که یک‌عالم کلمه دور سرش می‌چرخید. رفت دانشگاه شیراز ادبیات انگلیسی خواند و همان موقع‌ها بود که عاشق جغدها شد و شب‌ها همراهشان زندگی کرد. حالا هم شب شده بهترین دوست او و با تاریک شدن هوا، کم‌کم بیدار می‌شود، خمیازه‌کشان و آهسته لای یک چشمش را باز می‌کند، نگاهی به کوه ترجمه‌هایش می اندازد و با آهی از عمق وجود، دست به قلم می‌برد.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : مگه مهمه؟

کی کتاب ته جدولی های 7 و نگهبانان گاهول 5 چاپ میشه لطفا زودتر چاپش کنید که سن کتاب برامون پایین نیاد

مشخص نیست. ولی تمام تلاشمون رو می‌کنیم.
کاربر مهمان : Shahdad Lahijanian

عالی عالی عالی دم هوپا و ترجمه ی عالی آقای بهنام حاجی زاده گرم من مجموعه ی نگهبانان گاهول و احضارگر را خوانده ام هر دو مجموعه توسط آقای بهنام ترجمه شده معرکست

کاربر مهمان : هوپایی یگانه

سلام فکر کنم این مجموعه خیلی طرفدار نداره درسته؟

سلام. به نظر ما که خیلی طرفدار دارد. خیلی بچه‌ها دنبالش هستند.