انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

نلی محجوب

مترجم
نلی محجوب در سال ۱۳۵۰ متولد شده است. او در رشته‌ی کارشناسی شیمی کاربردی تحصیل کرده است. پس از پایان دانشگاه دوره‌های روزنامه‌نگاری و داستان‌نویسی را به صورت آزاد گذرانده و از سال ۱۳۷۵ به صورت تخصصی در این حوزه‌ها مشغول به کار و در حال حاضر جزو داوران لاک‌پشت پرنده است.

شروع کار او در حوزه‌ی ادبیات نوجوان و کودک با چاپ ترجمه‌ی داستان در هفته‌نامه‌ی دوچرخه آغاز شد. پیش از آن چند داستان کوتاه در حوزه‌ی بزرگسال نوشت که موفق شد جوایزی را دریافت کند، از جمله نفر سوم در شانزدهمین جشنواره‌ی روستا، منتخب پنج اثر برتر اولین جشنواره‌ی مینی‌مالیستی و...

داستان‌های فانتزی و جهان فانتزی را دوست دارد. از شخصیت‌های محبوبش پی‌پی جوراب‌بلند است، آن هم به خاطر جسارت‌ها و بازیگوشی‌اش. و شاید بشود از شخصیت‌های محبوب این روزهایش به شازده کوچولو و روباه اشاره کرد.

کتاب‌های نلی محجوب

ناخدا ریش‌آتشی ۱/ مدرسه‌ی دزدان دریایی

ناخدا ریش‌آتشی ۱/ مدرسه‌ی دزدان دریایی

,«به مدرسه‌ی من خوش اومدین. شما الان دزدان دریایی کارآموز هستین. ما شما رو به یه دزد دریایی کامل در هفت دریا تبدیل می‌کنیم! اگه بخواهین عین خیارهای دریایی نِک‌ونال کنین یا اگه مثل نرم‌تن‌ها از زیر کار دربرین و ولو بشین، بهتره که همین‌حالا سریع بپرین سمت ساحل.»
بیشتر بخوانید!
ناخدا ریش‌آتشی ۲/ دزد آب‌زیرکاه دوست‌داشتنی

ناخدا ریش‌آتشی ۲/ دزد آب‌زیرکاه دوست‌داشتنی

,تامی، جو و ميلتون با هم از پله‌ها پايين رفتند تا توی کلاس استراحت کنند.
تامي پرسيد: «خب، بگين ببينم، واسه تعطيلات چی‌کار کردين؟»
جو گفت: «يک کوه‌نوردی ترسناک داشتم، رفتم با کوسه‌ها غواصی کردم، راه‌رفتن روی طناب رو ياد گرفتم، از يک رودخونه‌ی پُر از کروکوديل رد شدم. بعد از همه‌ی اين‌ها حسابی استراحت کردم. من و بابا و مامانم يک تعطيلات ماجراجويانه داشتيم.»
بیشتر بخوانید!