انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

نعیم تدین

تصویرگر
در سال 1358 متولد شد. در هنرستان سیما، رشته‌ی هنرهای نمایشی خواند و در دانشگاه علم و صنعت تهران، طراحی صنعتی. از سال 1379 تا حالا در زمینه‌ی کارتون مطبوعاتی با روزنامه‌ها و مجلات زیادی همکاری کرده و از سال 1380 در پروژه‌های ساخت انیمیشن فعالیت داشته است. نعیم تدین در حال حاضر مشغول تصویر‌گری کتاب و بازی‌های فکری ا‌ست.

کتاب‌های نعیم تدین

ماجراهای کارلسون پشت‌بومی 2/ کارلسون دوباره پرواز می‌کند

ماجراهای کارلسون پشت‌بومی 2/ کارلسون دوباره پرواز می‌کند

,مامان گفت: «بیچاره اریک. بابی و بتی خیلی بزرگ‌تر از او هستند، به‌خاطر همین او هم‌بازی ندارد و برای همین است که داستان‌هایی درباره کارلسون از خودش درمی‌آورد.» بابا گفت: «بله، واقعاً وقتش رسیده که برای اریک یک گربه بخریم. خیلی وقت است که از ما یک گربه خواسته و اگر یک حیوان خانگی داشته باشد، دیگر کارلسون را فراموش می‌کند.» این‌جوری بود که بیمبو وارد زندگی اریک شد. او همیشه دلش می‌خواست یک گربه برای خودش داشته باشد و در تولد هشت‌سالگی‌اش بالاخره یک گربه هدیه گرفت. این درست همان ‌روزی بود که مامان و بابا و بابی و بتی بالاخره کارلسون را دیدند.
بیشتر بخوانید!
 ماجراهای کارلسون پشت‌بومی 1/ حقه‌بازی‌های کارلسون

ماجراهای کارلسون پشت‌بومی 1/ حقه‌بازی‌های کارلسون

,وقتی که از زندگی توی اتاق‌های قوطی‌کبریتی آپارتمان‌های دراز و بی‌قواره خسته شوی، می‌توانی به کارلسون فکر کنی. او از پنجره‌ی اتاقت می‌آید تو، تو را سوار پشتش می‌کند و با هم پرواز می‌کنید، روی شیروانی‌ها راه می‌روید و ماجراهای جذاب و خنده‌داری را با هم تجربه می‌کنید. فقط کافی‌ست پنجره‌ی اتاقت را برای کارلسون پشت‌بومی باز بگذاری!
بیشتر بخوانید!
ماجراهای کارلسون پشت‌بومی ۳/ بهترین کارلسون دنیا

ماجراهای کارلسون پشت‌بومی ۳/ بهترین کارلسون دنیا

,یک روز صبح، اریک، کوچک‌ترین عضو خانواده‌ی اریکسون، از صدای مامان و بابا که توی آشپزخانه حرف می‌زدند، بیدار شد. از لحن صدایشان معلوم بود دارند درباره‌ی چیز نگران‌کننده و مهمی حرف می‌زنند. بابا گفت: «همه‌جا را به هم ریخته. ببین توی روزنامه چی نوشته‌اند. اینجا! اینجا را بخوان.» مامان گفت: «وای نه! وحشتناک است! خیلی وحشتناک!» اریک از تختش پرید پایین. می‌خواست بداند چه چیزی آن‌قدر وحشتناک است. و خب، خیلی زود فهمید چه خبر است. توی صفحه‌ی اول روزنامه با تیتر درشت نوشته بودند: «پهپاد جاسوسی یا بشقاب‌پرنده؟»
بیشتر بخوانید!
تاریخ ماریخ مستطاب 1/ کلاه

تاریخ ماریخ مستطاب 1/ کلاه

,کلاه شاپو، کَپ، برت، فدورا، هامبورگ، کلاش، چولو... تا حالا کدام یکی از این کلاه‌ها را سرت گذاشته‌ای؟ می‌دانی هرکدام چه‌شکلی‌اند؟ اصلاً تا حالا شده کسی کلاه بگذارد سرت؟ بعید است پاسخت منفی باشد، چون آدم‌های زیادی به این کار علاقه دارند و حتماً تا حالا یکی‌شان تو را مستفیض کرده.
بیشتر بخوانید!
تاریخ ماریخ مستطاب 2/ کفش

تاریخ ماریخ مستطاب 2/ کفش

,آل‌استار قرمز، کتانی سفید، گیوه، کفش پاشنه‌دار، گالش، صندل، چکمه... یک دنیا قصه پشت هر کدام از این کفش‌ها هست. تاریخچه‌ی کفش‌ها، قوم و ملتی که آنها را ساخته‌اند، تناسب شکل و رنگشان با سلیقه و شخصیت‌های مختلف و... تا حالا شده درباره‌ی دیگران، از روی کفشی که پوشیده‌اند، نظر بدهی؟
بیشتر بخوانید!