انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

مومی ترول‌ها ۴/ ماجراهای باباترول

نویسنده : تووه یانسون
تصویرگر : تووه یانسون
تعداد صفحات : 312
گروه سنی : ۱۰ تا ۱۵ سال
از مجموعه‌ی : مومی‌ترول‌ها
قیمت : 23000 تومان
تو ای فرزند نابخرد که پدرت را جدی و باوقار می‌دانی، داستان این سه پدر را بخوان تا دریابی پدران هنگام نوجوانی چگونه بوده‌اند. من به خود، به هم‌عصران و به نسل‌های آینده دِینی دارم که باید آن را با نوشتن زندگی‌نامه‌ی دوران جوانی‌ام که سرشار است از ماجراهای خارق‌العاده، ادا کنم.


اطمینان دارم که بسیاری با خواندن آن، متفکرانه پوزه‌شان را بالا گرفته و به فریاد خواهند گفت: «آفرین بر ترول جوان!» و یا «به این می‌گن زندگی!»


در پایان می‌خواهم از کسانی که در تبدیلِ زندگی من به یک شاهکار هنری نقشی داشته‌اند، به‌گرمی سپاسگزاری کنم. به‌ویژه از سَگزاد، هاتی‌واتی‌ها، و همسرم، مادر بی‌همتای ترولک.

امضای نویسنده

بیشتر بدانید!
«بابا‌ترول» تصمیم گرفته داستان زندگی‌اش را بنویسد. از دوران کودکی‌اش که در پرورشگاه گذشته، می‌گوید. از «خاله‌زورزورک» نامهربان و از «روح مخوف جزیره» و «دودو اژدها». از «جرجره» و «وریجک» می‌گوید، پدران «شامه‌زاد» و «بوبو». مهم‌تر از همه: برایمان تعریف می‌کند چطور با «ماماترول» آشنا شده!
پدید آورندگان
تووه یانسون
تووه یانسون
تووِه توی یک خانواده‌ی هنرمند به دنیا آمد. پدرش مجسمه‌ساز بود و مادرش طراح. برادرهایش هم هنرمند شدند: یکی‌شان عکاس شد و آن‌یکی کاریکاتوریست. این بود که زندگی تووِه از همان اول با هنر گره خورد. تووِه قبل از اینکه شروع کند به راه‌رفتن، نقاشی‌کشیدن را یاد گرفته بود! توی دانشگاه، هنر خواند و در تمام زندگی‌اش کارهای هنری کرد. هم نویسنده شد، هم نقاش، هم تصویرگرِ داستان. بیشتر از همه به‌خاطر نوشتن مجموعه‌ی کودکانه‌ی مومی‌ترول‌ها که تصویرگری‌اش هم کارِ خودش است، معروف شد. تووِه به‌خاطر داستان‌ها و تصویرگری‌هایش یک عالمه جایزه برده. مثل جایزه‌ی هانس کریستین اندرسن، نشان لیاقت شیر فنلاند و نشان خورشید خندان. تووِه زندگی‌نامه‌ی خودش را هم نوشته، در کتابی به نام دختر مجسمه‌ساز.
مرسده خدیور محسنی
مرسده خدیور محسنی
نویسنده‌ی داستان کودک، مترجم، طراح و نقاش است. در دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران گرافیک خوانده و دیپلم علوم انسانی از دانشگاه هلسینکی فنلاند دارد و عضو انجمن ادبی کالوالا در فنلاند است. سرزمین گل و بلبل مجموعه‌ای آموزشی است که با تلاش او و به قلمِ خودش برای آشنایی کودکان جهان با فرهنگ ایران منتشر شده. این مجموعه شامل داستان، اشعار کودکانه، نقاشی و کاست است و به سه زبان فارسی فنلاندی و سوئدی منتشر شده. همچنین کتاب حماسی کالوالا یا اشعار کهن کاریالا درباره‌ی مردمان باستانی فنلاند را با همکاری محمود امیریاراحمدی ترجمه کرده است.
محمود امیریاراحمدی
محمود امیریاراحمدی
فوق‌لیسانس معماری از دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران دارد. همچنین دکترای شهرسازی و برنامه‌ریزی از دانشگاه تکنولوژی هلسینکی. از سال 1378 به عضویت انجمن ادبی کالوالا در فنلاند در آمد. به‌سوی معماری انسانگرا یکی از کتاب‌هایی است که به قلم خودِ او منتشر شده. کالوالا یا اشعار کهن کاریالا درباره‌ی مردمان باستانی فنلاند و مفهوم سکونت: به سوی معماری تمثیلی با ترجمه‌ی او منتشر شده و همین‌طور گمشده‌ی معماری کلاسیک که در دست انتشار است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : ویانا نصیری

جلد ۵ پس کی منتشر میشه چقدر طول کشید 🤐

امیدواریم پاییز منتشر بشه.
کاربر مهمان : انگلیسی اش چیست

اسم را ببینید

این مجموعه در زبان انگلیسی با نام Moomins چاپ شده است.
کاربر مهمان : ایمان ایارده

سلام😊 میخواستم بدونم این کتاب چند جلده؟ و.......‌.‌.😀جلد پنج کی میاد ؟؟ ممنون 😚

سلام. نه جلده و جلد پنجم سال ۹۹ منتشر می‌شه.
کاربر مهمان : صدرا افشاری

سلام این کتاب چجور کتابیه؟

داستانی است درباره‌ی موجودات کوچکی به نام مومی‌ترول‌ها که برای خود خانواده دارند و با انواع موجودات عجیب و غریب دوستند. قصه‌های پر متن و عمیقی هستند. اگر از رمان‌های بلند خوشتان می‌آید از این هم احتمالاً خوشتان خواهد آمد. برای آشنایی بیشتر می‌توانید چند صفحه از کتاب را ببینید.
کاربر مهمان : ادرين

سلام جلد ٥ كي ميايد

سلام. مشخص نیست هنوز.
کاربر مهمان : Alireza.h

آیا می شود با کتاب خانه درختی مقایسه کرد ؟یا میتوان گفت که این کتاب هم سطح کتاب خانه درختی است؟

نه سبکش با خانه‌درختی خیلی فرق دارد. باید اهل خواندن متن‌های بلند باشید تا از آن خوشتان بیاید.
کاربر مهمان : ادرين

سلام اين مجموعه 9 جلد دارد

سلام. بله ۹ جلد دارد.
کاربر مهمان : ادرين

سلام من هرچقررررررررر گشتم پيدا نكردم بخدا الان تو بندر عباسرفتم كتابفررشي سروش هم رفتم اما نداشتن بخدا من ديگه حوصله ندارم اين قدر گشتم😭😭😭😭

می‌توانید اینترنتی از سایت کتابم‌کو بخرید، برایتان پست می‌شود.
کاربر مهمان : 1

سلام . قیمت این جلد چند است؟

سلام. ۲۳ هزار تومان.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی