انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

مومی ترول‌ها 2/ ترولک و ستاره‌ی دنباله‌دار

نویسنده : تووه یانسون
تصویرگر : تووه یانسون
تعداد صفحات : 272
گروه سنی : ۱۰ تا ۱۵ سال
از مجموعه‌ی : مومی‌ترول‌ها
قیمت : 19000 تومان
درست همان‌روزی که پدر ترولک ساختنِ پل زیبای رودخانه را به پایان رساند، بوبو با آن اندام ظریفش موفق به کشفی تازه و عجیب شد. توانست راه جدیدی پیدا کند! راهی که یکراست می‌رفت میان جنگلِ انبوه و پُر‌سایه. بوبو چند دقیقه‌ای سرِ جا ایستاد و به راه چشم دوخت.

با خودش فکر کرد: «حتماً باید درباره‌ی این راه با ترولک حرف بزنم. اون‌وقت دوتایی می‌ریم و امتحانش می‌کنیم. من که خودم تنهایی جرأتش رو ندارم.» دو تکه‌چوب را ضربدری روی هم چید و گذاشت اول جاده. این چوب‌ها نشانه بودند. برای اینکه دوباره بتواند جاده‌ی جدید را پیدا کند. پس از آن به‌شتاب و با جهش‌های بلند دوید سوی خانه.

بیشتر بدانید!
در دره‌ی ترول‌ها اتفاق‌های عجیب‌و‌غریب و غیرِ‌طبیعی رخ داده. وقتی موش آبی منفی‌باف، بر اساس آن علایم، نابودی کره‌ی زمین را پیش‌بینی می‌کند، «ترولک» و «بوبو» برای دیدن رصد‌خانه و سر در آوردن از اسرار کائنات پا به راهی دور و دراز و پُر‌خطر می‌گذارند.

در آغاز سفر با «شامه‌زاد» آشنا می‌شوند. آن سه هنوز از یک ماجرای عجیب بیرون نیامده، ماجرای دیگری برایشان پیش می‌آید و کم‌کم همسفرانشان بیشتر و بیشتر می‌شوند.

هنگامی‌که می‌فهمند فرصت زیادی برایشان باقی نمانده، راه بازگشت به خانه را در پیش می‌گیرند تا دیگران را از رسیدن ستاره‌ی دنباله‌دار سوزان و خطرناک، که هر لحظه به زمین نزدیک‌تر می‌شود، باخبر کنند.

پدید آورندگان
تووه یانسون
تووه یانسون
تووِه توی یک خانواده‌ی هنرمند به دنیا آمد. پدرش مجسمه‌ساز بود و مادرش طراح. برادرهایش هم هنرمند شدند: یکی‌شان عکاس شد و آن‌یکی کاریکاتوریست. این بود که زندگی تووِه از همان اول با هنر گره خورد. تووِه قبل از اینکه شروع کند به راه‌رفتن، نقاشی‌کشیدن را یاد گرفته بود! توی دانشگاه، هنر خواند و در تمام زندگی‌اش کارهای هنری کرد. هم نویسنده شد، هم نقاش، هم تصویرگرِ داستان. بیشتر از همه به‌خاطر نوشتن مجموعه‌ی کودکانه‌ی مومی‌ترول‌ها که تصویرگری‌اش هم کارِ خودش است، معروف شد. تووِه به‌خاطر داستان‌ها و تصویرگری‌هایش یک عالمه جایزه برده. مثل جایزه‌ی هانس کریستین اندرسن، نشان لیاقت شیر فنلاند و نشان خورشید خندان. تووِه زندگی‌نامه‌ی خودش را هم نوشته، در کتابی به نام دختر مجسمه‌ساز.
مرسده خدیور محسنی
مرسده خدیور محسنی
نویسنده‌ی داستان کودک، مترجم، طراح و نقاش است. در دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران گرافیک خوانده و دیپلم علوم انسانی از دانشگاه هلسینکی فنلاند دارد و عضو انجمن ادبی کالوالا در فنلاند است. سرزمین گل و بلبل مجموعه‌ای آموزشی است که با تلاش او و به قلمِ خودش برای آشنایی کودکان جهان با فرهنگ ایران منتشر شده. این مجموعه شامل داستان، اشعار کودکانه، نقاشی و کاست است و به سه زبان فارسی فنلاندی و سوئدی منتشر شده. همچنین کتاب حماسی کالوالا یا اشعار کهن کاریالا درباره‌ی مردمان باستانی فنلاند را با همکاری محمود امیریاراحمدی ترجمه کرده است.
محمود امیریاراحمدی
محمود امیریاراحمدی
فوق‌لیسانس معماری از دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران دارد. همچنین دکترای شهرسازی و برنامه‌ریزی از دانشگاه تکنولوژی هلسینکی. از سال 1378 به عضویت انجمن ادبی کالوالا در فنلاند در آمد. به‌سوی معماری انسانگرا یکی از کتاب‌هایی است که به قلم خودِ او منتشر شده. کالوالا یا اشعار کهن کاریالا درباره‌ی مردمان باستانی فنلاند و مفهوم سکونت: به سوی معماری تمثیلی با ترجمه‌ی او منتشر شده و همین‌طور گمشده‌ی معماری کلاسیک که در دست انتشار است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : یوسف خادم

سلام و ممنون از کتابتون یه سوال داشتم این جلد و جلد های دیگه سانسور شده هست یا نه چون یه جا احساس کردم چیزی سانسور شده

سلام. تمام کتاب‌هایی که توی ایران چاپ می‌شن باید سانسور بشن تا اجازه‌ی چاپ بگیرن، یکی بیشتر یکی کم‌تر. البته ما کتابی رو از اول انتخاب نمی‌کنیم برای ترجمه که مجبور بشیم داستانش رو آسیب بزنیم. این کتاب خاصی هم که پرسیدید، فکر کنیم خیلی خیلی کم سانسور شده و نهایت دو یا سه کلمه تو کل کار عوض شده.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی