انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

مومی ترول‌ها 1/ ترول‌های کوچک و سیل بزرگ

نویسنده : تووه یانسون
تصویرگر : تووه یانسون
تعداد صفحات : 96
گروه سنی : ۱۰ تا ۱۵ سال
از مجموعه‌ی : مومی‌ترول‌ها
قیمت : 9000 تومان
ترولک که کم‌کم ترس برش داشته بود، در گوش مادرش زمزمه کرد: «توی جنگل جانوران خطرناک هم وجود دارند؟»

مادرش گفت: «خیلی کم. ولی شاید بهتر باشه کمی تندتر راه بریم. اگه بر فرض محال حیوون خطرناکی سرِ راهمان سبز شد، شاید به‌خاطر جثه‌ی کوچکمون نتونه ما رو ببینه.»

ترولک ناگهان محکم دست مادرش را گرفت و گفت: «نگاه کن!» دُمش از ترس بالا رفته بود. یک جفت چشم از پشت یکی از درخت‌ها و از میان سایه‌روشن‌ها زل زده بود به آن‌ها. مادر ترسید و جا خورد. اما بعد خیلی آرام گفت: «چیزی نیست. یه جونور کوچولوست، صبر کن روش نور بندازم تا ببینی هر چیزی می‌تونه توی تاریکی ترسناک به نظر بیاد.»

بیشتر بدانید!
با مومی‌ترول‌ها آشنا شوید! جانورهای افسانه‌ای گِرد و کوچک و بامزه که مثل اسب آبی پوزه‌های کشیده‌ای دارند. اما اسب آبی نیستند! مومی‌ترول‌ها روزگاران گذشته توی خانه‌ی آدم‌ها و کنار پریانِ خانگی، پشت بخاری زندگی می‌کردند. اما الان زندگی‌شان عوض شده. ماجراهای جالب و هیجان‌انگیزشان را بخوانید.

در این جلد ترولک و مادرش در جستجوی بابا‌ترول هستند. راهی ترسناک، طولانی و پُر از خطر پشتِ سر می‌گذارند. آیا دوباره خانواده‌ی مومی‌ترول‌ها دورِ هم جمع خواهند شد؟ مومی‌ترول‌ها دره‌ای کوچک و زیبا پیدا می‌کنند. زیباترین مکانی که هرگز مثل آن را ندیده‌اند ...

پدید آورندگان
تووه یانسون
تووه یانسون
تووِه توی یک خانواده‌ی هنرمند به دنیا آمد. پدرش مجسمه‌ساز بود و مادرش طراح. برادرهایش هم هنرمند شدند: یکی‌شان عکاس شد و آن‌یکی کاریکاتوریست. این بود که زندگی تووِه از همان اول با هنر گره خورد. تووِه قبل از اینکه شروع کند به راه‌رفتن، نقاشی‌کشیدن را یاد گرفته بود! توی دانشگاه، هنر خواند و در تمام زندگی‌اش کارهای هنری کرد. هم نویسنده شد، هم نقاش، هم تصویرگرِ داستان. بیشتر از همه به‌خاطر نوشتن مجموعه‌ی کودکانه‌ی مومی‌ترول‌ها که تصویرگری‌اش هم کارِ خودش است، معروف شد. تووِه به‌خاطر داستان‌ها و تصویرگری‌هایش یک عالمه جایزه برده. مثل جایزه‌ی هانس کریستین اندرسن، نشان لیاقت شیر فنلاند و نشان خورشید خندان. تووِه زندگی‌نامه‌ی خودش را هم نوشته، در کتابی به نام دختر مجسمه‌ساز.
مرسده خدیور محسنی
مرسده خدیور محسنی
نویسنده‌ی داستان کودک، مترجم، طراح و نقاش است. در دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران گرافیک خوانده و دیپلم علوم انسانی از دانشگاه هلسینکی فنلاند دارد و عضو انجمن ادبی کالوالا در فنلاند است. سرزمین گل و بلبل مجموعه‌ای آموزشی است که با تلاش او و به قلمِ خودش برای آشنایی کودکان جهان با فرهنگ ایران منتشر شده. این مجموعه شامل داستان، اشعار کودکانه، نقاشی و کاست است و به سه زبان فارسی فنلاندی و سوئدی منتشر شده. همچنین کتاب حماسی کالوالا یا اشعار کهن کاریالا درباره‌ی مردمان باستانی فنلاند را با همکاری محمود امیریاراحمدی ترجمه کرده است.
محمود امیریاراحمدی
محمود امیریاراحمدی
فوق‌لیسانس معماری از دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران دارد. همچنین دکترای شهرسازی و برنامه‌ریزی از دانشگاه تکنولوژی هلسینکی. از سال 1378 به عضویت انجمن ادبی کالوالا در فنلاند در آمد. به‌سوی معماری انسانگرا یکی از کتاب‌هایی است که به قلم خودِ او منتشر شده. کالوالا یا اشعار کهن کاریالا درباره‌ی مردمان باستانی فنلاند و مفهوم سکونت: به سوی معماری تمثیلی با ترجمه‌ی او منتشر شده و همین‌طور گمشده‌ی معماری کلاسیک که در دست انتشار است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : یوسف خادم

ممنون همین دیروز تا آخر خوندمش بوبو چقدر پر روئه همش میگه هر اتفاقی برام بیفته شما مسئول هستین 😂

کاربر مهمان : یوسف خادم

سلام ممنون از کتاب عالیتون انتشارات شما واقعا بی نظیره انتشارات دیگه ای هم کتابی به اسم قصه های مومی ها در ایران منتشر کرده می خواستم بپرسم همین کتابه و فقط اسمش رو تغیر داده آخه اون هم نوشته اثر تووه یانسون

سلام. بله همین داستانه. البته ما با اجازه‌ی نویسنده داریم ترجمه و منتشر می‌کنیم، بقیه‌ی انتشارات‌ها نه.
کاربر مهمان : پندار

عالییی

کاربر مهمان : یسنا جاوید

واقعا کتابش عالیه

کاربر مهمان : امیر

تنها تا کتاب شماره ۴ امده است؟

فعلاً تا همین جلد چاپش کرده‌ایم. ولی امیدوارم جلد پنجش هم امسال منتشر بشه.
کاربر مهمان : یوسف خادم

اشکالی نداره اول جلد ۲ رو بخونیم ؟

نه، اشکالی نداره.
کاربر مهمان : یوسف خادم

حتما باید مثل کتاب چهار سابقه دار به ترتیب خونده بشه یا مثل کتاب تام گیتس ترتیبش مهم نیست؟

بهتر است به ترتیب خوانده بشود.
کاربر مهمان : یوسف خادم

نویسندش مرده یا زنده است

مرده است.
کاربر مهمان : یوسف خادم

خیییییییلی قدیمی مال ۷۴ سال پیش

کاربر مهمان : ستایش

سلام من کتاب مومی ترول هارا خیلی دوست دارم.امید وارم یه روزیکتاب شو بخرم.من یکمی از این کتاب رو خوندم و عاشق مومی ترول ها هستم. باتشکر از تووه یانسون مرسده خد یورمحسنی محمود امیریار احمدی و انتشارات هوپا

کاربر مهمان : ناشناس

سلام بقیه ی جلد هاش رو هم منتشر میکنید

سلام. بله، به‌زودی!
کاربر مهمان : پارمیدا وزان

این کتاب چند جلد است؟

نه جلد است و تا به حال چهار جلدش را منتشر کرده‌ایم.
کاربر مهمان : پریسا

این کتاب چه سبکی داره ؟

یک کتاب فانتزی است از موجوداتی بامزه و عجیب که در یک دنیای تخیلی زندگی می‌کنند. شهر و خانواده و دوست و خلاصه یک دنیای کامل دارند. و توی این دنیای تخیلی کلی قصه و ماجرا اتفاق می‌افتد که ممکن است خیلی هم عمیق باشند.
کاربر مهمان : البرز داوطلب

من خیلی خیلی هوپا رو دوست دارم.من همه ی کتابهای هوپا رو خوندم؛می خواستم از هوپا تشکر کنم.

پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی