انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

مهندس چیکو ۳/ چیکو فریتاتا گرداب تمیز‌کننده اختراع می‌کند

مترجم : محیا بیات
تعداد صفحات : 104
گروه سنی : ۸ تا ۱۲ سال
از مجموعه‌ی : مهندس چیکو
قیمت : 20000 تومان
چیکو و ایوو، مثل دو تا اسب آبی تنبل که لب ساحل دراز کشیده‌اند، لم داده بودند روی مبل. غرق در بالش‌های گرم و نرم، چشم دوخته بودند به صفحه‌ی بزرگ تلویزیون خانه‌ی ایوو منتا. تلویزیونی با صفحه‌ای هشتاداینچی و تجهیزات سینمای خانگی و کنترلی شبیه کنترل سفینه‌های فضایی.

ایوو منتا که کنار دوست جدانشدنی‌اش لم داده بود، به یک نقطه خیره ماند و گفت: «اگه کمی دیگه صداش رو زیاد کنی، سقف خراب میشه روی سرمون.»

دقت کرده بود که لرزش صدا دارد لیوان‌های دکوری مامانش را مثل یک ارتش کوچکِ دَلنگ‌ودَلنگی به رژه درمی‌آورد.

بیشتر بدانید!
سارا مِلیو و خانواده‌اش از کثیفی ساختمان کلافه شده‌اند و به همسایه‌ها اخطار داده‌اند که اگر نظافت را رعایت نکنند ساختمان را ترک می‌کنند!

کثیفی ساختمان چقدر برای چیکو اهمیت دارد؟ جواب: هیچ! اما وقتی پای سارا مِلیو درمیان باشد اوضاع فرق می‌کند. نیاز به مداخله است و چیکو به روش خودش وارد عمل می‌شود. او تصمیم می‌گیرد این بار وسیله‌ای اختراع کند تا راه‌پله‌ها را از کثیفی نجات دهد. این شما و این هم یک مصیبت دیگر.

پدید آورندگان
پیر دومنیکو بکلاریو
پیر دومنیکو بکلاریو
پیردومنیکو بکلاریو سال ۱۹۷۴ در شهر آکويی ترمه در ایتالیا به دنیا آمد. او در دانشگاه در رشته‌ی حقوق ‌خوانده است؛ اما به دلیل علاقه‌ی وافرش از سال ۱۹۸۸ شروع به نوشتن داستان برای کودکان و نوجوانان کرده است. تا حالا از او تعداد زیادی کتاب ماجراجویانه، مجموعه‌داستان و کتاب‌های فانتزی چاپ شده که بیشتر این کتاب‌ها به چندین زبان دنیا ترجمه شده‌اند. پیردومنیکو بکلاریو اکنون یکی از شناخته‌شده‌ترین نویسندگان کودک و نوجوان در ایتالیاست. مجموعه‌داستان اولیس مور، قرن و جنایات کوچه‌ی ولتر از دیگر کارهای اوست.
الساندرو گتی
الساندرو گتی
الساندرو گتی سال ۱۹۷۵ در الساندریا به دنیا آمده و حالا هم در تورین و هم در کارولینای شمالی زندگی می‌کند. در دانشگاه فلسفه خوانده و از سال ۲۰۰۴ به اعتبار دوستش پیر دومنیکو بکلاریو در زمینه‌ی نوشتن کتاب کودک خودش را محک می‌زند. او با همکاری بکلاریو چهار مجموعه‌داستان نوشته که مهندس چیکو یکی از آن‌هاست.
آندره آ کاستلانی
آندره آ کاستلانی
آندره‌آ کاستلانی در سال ۱۹۷۵ در فلورانس به‌دنیا آمده و همیشه در خانه‌های روستایی اطراف شهر زندگی کرده است. از سال ۲۰۰۰ به‌طور حرفه‌ای شروع به نقاشی‌کشیدن کرد و ده سالی را هم در صنعت انیمیشن‌سازی کار کرده است‌. او از سال ۲۰۰۹ بعد از اینکه دیگر هنرمندی پیشرو شده بود، کارش را در زمینه‌ی تصویرگری کتاب کودک ادامه داد. تصویرسازی‌هایش ساده، جذاب و درعین‌حال سرگرم‌کننده‌ هستند.
محیا بیات
محیا بیات
محیا بیات سال ۱۳۶۶ به دنیا آمده است. در دانشگاه رشته‌ی مهندسی برق خوانده و یکی دو سالی برای ادامه‌ی تحصیل به ایتالیا رفته است. ذوق و علاقه‌ی او به نوشتن از یک سو و آشنایی‌اش به زبان ایتالیایی از سوی دیگر باعث شده به ترجمه روی بیاورد. اولین ترجمه‌ی او رمانی با نام من و تو بود و بعد از آن کتاب کاخ سرنوشت‌های متقاطع نوشته‌ی ایتالو کالوینو را به چاپ رساند.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان