انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

مهسا منصوری

تصویرگر
مهسا منصوری، سال 1360 در تهران متولد شد. از همان کودکی طراحی می‌کرد و کتاب بخش مهمی از زندگی‌اش بود، به‌ويژه کتاب‌های تصویری که همیشه شیفته و شیدایشان بود. پس از اتمام تحصيلاتش در رشته‌ی نقاشی هنرهاى زيبا، هنوز روح تشنه‌اش سیراب نشده بود و در مقطع کارشناسی ارشد همان دانشگاه در رشته‌ی تصویرگری تحصیلاتش را ادامه داد. از همان سال اول تحصیل فعالیت هنری‌اش را آغاز کرد و مجموعه‌ی چهارجلدی ترانه بازی‌های ایران را تصویرگری کرد.

او تلاش مي‌كند سهمی در بالا بردن کیفیت کتاب‌های کودکان داشته باشد. به عقيده‌ی او، کودکان حق دارند كتاب‌هاى با‌كيفيت بخوانند وتصویرهای خوب ببینند.

جادوگر بیکار، ماهی‌سیاه کوچولو، قصه‌های صمد بهرنگی ۳، پسر نان و نمک، آدم‌برفی و گل سرخ کتاب‌هایی هستند که مهسا منصوری تصویرگری آن‌ها را به عهده داشته است.

کتاب‌های مهسا منصوری

وزوزه‌ جادو، مسافر ایستگاه سه‌و‌نیم

وزوزه‌ جادو، مسافر ایستگاه سه‌و‌نیم

,دست کرد زیر کُتش و حسابی آنجا را گشت. چند ‌‌لحظه بعد یک قلم‌موی دسته‌بلند طلایی و براق توی دستش بود … مهتاب گفت: «اسمش چیه؟» آقای بلوط‌چیان چشم‌هایش را تنگ کرد و گفت: «اسمِ کی؟» مهتاب گفت: «اسم همون دوستم که می‌گید این رو برام فرستاده.» -‌ آهان! اسمِ آن دوست را می‌گویید! مهتاب ذوق‌زده گفت: «اسمش بِهدونه نیست؟ آخه اون هم مثل شما یه سنجابه!» آقای بلوط‌چیان یک‌دفعه کلافه شد، دست به پیشانی‌اش کشید و عرقش را پاک کرد: -‌ ای وای! چقدر هوا گرم و طاقت‌فَرسا چُده. می‌چَوَد لطفاً برای من یک لیوان چَربَتِ خنک بیاورید؟
بیشتر بخوانید!