انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

مسافری با پاپوش‌های جهنمی

نویسنده : سید فلاش‌من
تعداد صفحات : 216
گروه سنی : ۱۰ تا ۱۴ سال
قیمت : 21000 تومان
دیگر حوصله‌ی ارباب گوریل‌ها را نداشتم. عوضش دویدم طبقه‌ی بالا، رفتم اتاق مطالعه‌ی بابایم و شیپور را پیدا کردم. بدنه‌ی مسی‌اش هنوز هم برق می‌زد، اما چاله‌چوله‌های رویش از چاله‌چوله‌های گلگیر یک ماشینِ تصادفی هم بیشتر بود.

شیپور را محکم تکان‌تکان دادم. انگار که بخواهم صداهایی را که قبلاً تویش رفته، بریزم بیرون.

بعد نفس عمیقی کشیدم و گذاشتمش توی دهانم:

«ناخداکِرَکِستون! اوهوی! با شما هستم! منم، بادی استِبینز، گمونم یکی از نوه‌های شما باشم، صدام رو می‌شنُفین؟ لیز قوری رو فروخته! پس نمی‌خواد از توی قوری جوابم رو بدین! راستی حال و اوضاع چطوره؟ خودتون که خوبین؟ گنجتون چطوره؟ کجا قایمش کردین آقای محترم؟!»

بیشتر بدانید!
وقتی «بادی استِبینز» پا به طبقه‌ی سیزدهمِ یک ساختمان قراضه‌ی قدیمی می‌گذارد، یک‌دفعه می‌بیند از سیصد سالِ پیش سر درآورده! آن هم کجا؟! کشتی دزدان دریاییِ گرفتار در طوفان! بادی سوارِ همین کشتی با ناخدا جان کِرَکِستون به نیوانگلند سفر می‌کند. جایی که جدِ جدِ جدِ جدِ پنجم مامان‌بزرگِ‌ پُر‌دل‌و‌جرأتش، ابیگِل، گرفتار محکمه‌ی جنون‌آمیزِ جادوگری شده. بادی وسط ماجرایی پُر از اشباح، جادوگر، دزد دریایی و گنجی پُر‌زَرق‌و‌بَرق غوطه می‌خورد. شاید بادی بتواند اجداد یک‌دنده و خودسَرَش را نجات دهد. ولی آیا می‌تواند راهِ بازگشت به طبقه‌ی سیزدهم و خانه را پیدا کند؟
پدید آورندگان
سید فلاش‌من
سید فلاش‌من
آثار سید فلاش‌من به‌خاطر شوخ‌طبعی راوی، بیان طنزآمیز و کندو‌کاو در تاریخ آمریکا، مورد استقبال کودکان قرار گرفتند. او برای کتاب کوهستان شارلاتان برنده‌ی جایزه‌ی بوستون‌کلاب شد و به‌عنوان یکی از نویسندگان برتر، نامزد دریافت جایزه‌ی هانس‌کریستین‌آندرسن. انجمن کتاب کودک آمریکا، جایزه‌ی سید فلاش‌من را که هرساله بهترین نویسنده‌ی طنز را معرفی می‌کند، به‌افتخار او افتتاح کرد و خودِ او اولین برنده‌ی این جایزه بود. کتاب کتک‌خور سلطنتی از همین نویسنده و با ترجمه‌ی همین مترجم در نشر هوپا منتشر شده است. کتابی که سید فلاش‌من برای آن برنده‌ی نشان نیوبری شده است. سید فلاش‌من به شعبده‌بازی، جادو، باغبانی، نجوم، چاپ‌دستی، رادیو، گیتار، کلاسیک هم علاقه داشت، اما نویسندگی و شعبده‌بازی را به‌طور حرفه‌ای ادامه داد و حتی کتابی هم برای آموزش شعبده‌بازان جوان نوشت. سید فلاش‌من در 1920 به دنیا آمد و در سال 2010 درگذشت.
نسرین‌نوش امینی
نسرین‌نوش امینی
کوچولو که بودم، همیشه آرزو داشتم از نوک یه فانوس دریایی آویزون پای یه لک‌لک بشم و پر بگیرم. دلم می‌خواست تهِ اقیانوس همسایه‌ی یه ماهی قرمز خط‌خط‌دار بشم. آرزو داشتم قدم اون‌قدر بلند بشه که کله‌م از وسط ابرها بزنه بیرون، روزی یه کاسه ابر بخورم، توی اتاقم یه آسمون سورمه‌ای واسه خودِ خودم داشته باشم، به‌جای فرش، کفِ اتاقم از چمن باشه و شب‌های امتحان زیر نورِ کرم شب‌تاب درس بخونم. دلم می‌خواست صندلی اتاقم بوی اونی رو که دوستش دارم، تا همیشه‌ی همیشه توی خودش نگه داره. توی دنیای ‌راستکیِ آدم‌ها رسیدن به این آرزوها سخته. ولی توی دنیای خال‌خالی قصه‌ها به آرزوهای گنده‌تر از این هم می‌شه رسید، اینه که آخرین آرزوم شد نویسنده شدن! *** نسرین‌نوش امینی، نویسنده، مترجم و ویراستار است. کارشناسی ارشد زبان‌و‌ادبیات فارسی خوانده. به‌خاطر کتاب کارت دعوت داری موش‌موشک؟ برگزیده‌ی اولین کارگاه خلق کتاب تصویری و برنده‌ی نشان پنج‌ستاره از شورای کتاب کودک و چهار لاک‌پشت پرنده شد. رمان بابابزرگ کله‌پشمکی و صورتی من او یکی از برندگان جشنواره‌ی پرنده‌ی آبی بود و داستان هندوانه‌ی بنفش او داستانِ برتر انجمن نویسندگان. کتک‌خور سلطنتی و کوهستان شارلاتان نام کتاب‌های دیگری است که از همین نویسنده و مترجم در نشر هوپا منتشر شده است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : کتایون

سلام هوپا جون. میشه چند کتاب کاراگاهی و طنز بهم معرفی کنید ممنون.

سلام دوست عزیزمون. بله حتما. «کارآگاه سیتو»، «مامور z»، «کارآگاه اریک فوگلر»
کاربر مهمان : هوپایی

سلام هوپا یه سوال الان که نویسنده این کتاب فوت شدن شما برای رعایت قانون کپی رایت از کی اجازه میگیرید؟ممنون.

سلام دوست خوبمون. ممنون از سؤال‌تون. نویسنده‌هایی که فوت کردن، اجازه‌ی نشر کتاب‌هاشون یا دست ناشرشونه یا دست بنیادی که بازماندگان اون نویسنده اداره‌اش می‌کنن. برای گرفتن اجازه و رعایت قانون کپی‌رایت باید با این‌ها مذاکره کنیم.
کاربر مهمان : محمدطاها احمدی

عالی بود هوپا میدونین چیه من دیگه عاشق نشر شما شدم فقط کمی کتاب های بیشتری برای بچه کوچولو ها بگذارید ممنون میشوم. شما بهترین نشر کتاب رو دارین

کاربر مهمان : امیر حسین صباحی فر

چرا این کتاب در سایت کتابم کو موجود نیست؟

یگیری خواهیم کرد. احتمالاً تا فردا موجود می‌شه.
کاربر مهمان : سید صالح حسینی

سلام. شما که این کتاب را خریده اید با یک سوال مواجه شده باشید. صبور باشید در اخر های داستان به جواب سوالتان میرسید و مطمئنم از کتاب لذت می برید

کاربر مهمان : khrshd

کتاب فوق العاده بود

کاربر مهمان : E

سلام من ۱۲ سالم است و کتاب های کاراگاهی و ماجراجویانه را دوست دارم . این کتاب برای من جالب است؟

سلام. بله، این کتاب هم ماجراجویانه است.
کاربر مهمان : امیرسام

سلام به هوپا من این کتاب تازه خریدم و خوندم خیلی خوشم اومد یه سوال داشتم من از این کتاب ها خیلی دوست دارم خیلی به سلیقه من اینجور محتویات می‌خورد کتاب های شبیه این کتاب به من معرفی میکنید

سلام. کتاب «کوهستان شارلاتان» از همین نویسنده و مجموعه‌ی «ناخدای هفت دریا» را بهتان پیشنهاد می‌کنیم.
کاربر مهمان : یه هوپایی

سلام هوپا غیر از این سه کتاب کتاب های دیگری از آقای فلاشمن در حال ترجمه هستین و اگر هستین نامشان چیست؟

سلام. فعلاً خیر، کتاب دیگری از ایشان در دست ترجمه نداریم.
کاربر مهمان : کسری مرآتی

سلام.قیمت این کتاب چند است؟؟؟در نمایشگاه هوپا ی تهرانپارس موجود است؟؟؟؟؟

سلام. کسری جان قیمت هر کتاب را بالای صفحه کنار عکسش نوشته‌ایم. مثلاً برای این کتاب نوشته‌ایم: ۲۱۰۰۰ تومان. معمولاً همه‌ی کتاب های ما در دو فروشگاه اصلی‌مان موجود است.
کاربر مهمان : کیارش بامستی

سلام بهترین نشر جهان کتاب طنز و ماجراجویانه تک جلدی برای 11 ساله ها چه دارید

سلام. کتاب‌های سید فلاشمن، مثل همین کتاب و کتاب «کوهستان شارلاتان» طنز و ماجراجویانه و تک‌جلدی‌اند.
کاربر مهمان : یه دوست هوپایی

سلام من این کتاب رو خیلی دوست داشتم فقط یه بدی داشت اینکه کاشکی داخل کتاب بعد اینکه از گذشته بر میگردن می نوشت چه اتفا قی می افتاد

کاربر مهمان : کامیار حق شناس

سلام هوپا جون می خواستم بگم که خدا آقای سید فلاش من رو بیامرزه من با اینکه 45 تا از کتاب های نشر عالی شما رو دارم از این کتاب خیلی لذت بردم و برام خیلی جالب بود که با اینکه این کتاب تصویر های زیادی نداشت ولی من کاملا داستان رو فهمیدم و من یک سوال هم داشتم که آیا کتاب دیگه ای از آقای سید فلاش من (به غیر از این کتاب و کوهستان شارلاتان و کتک خور سلطنتی) در دست ترجمه دارید؟ ممنون

سلام. خیلی خوشحالیم که کتاب را دوست داشتید. ایشان خیلی نویسنده‌ی خوبی‌اند. بله، کتاب‌های دیگری هم داریم، ولی فعلاً نمی‌توانیم اسمشان را لو بدهیم.
کاربر مهمان : ناشناس

سلام.میخواستم بدونم آدم نباتی ها بهتره یا این کتاب؟

سلام. ما نمی‌توانیم بگوییم، چون از سلیقه‌ی شما خبر نداریم.
کاربر مهمان : A.B

سلام.ببخشید چند سوال داشتم.این کتاب چه سبکیه و موضوعش چیه و به درد چه جور افرادی میخوره و آیا تقریبا شبیه کتاب آدم نباتی ها هست یا نه....با تشکر

سلام. ین کتاب ماجراجویانه است. همان‌جور که تو بخش «بیشتر بدانید» نوشتیم، داستان پسری است که وارد یک آسانسور عجیب و غریب می‌شه و ناگهان سال‌ها قبل از وسط کشتی دزدان دریایی سر در می‌آره و اون‌جا با جد خودش که توی دردسر افتاده ملاقات می‌کنه. حالا می‌خواد جدش رو نجات بده! از جنبه‌ی ماجراجویی شبیه آدم‌نباتی‌ها هست، ولی خب موضوع آدم‌نباتی‌ها تو آینده اتفاق می‌افته و علمی‌تخیلیه، ولی این تو گذشته اتفاق می‌افته.
کاربر مهمان : Setayesh.T

سلام من همین الان این کتاب رو تموم کردم و واقعا حیفم اومد که از انتشارات هوپا و آقای سید فلاش من تشکر نکنم از کتاب های سید فلاش من غیر از اونایی که ترجمه شده کتاب دیگه ای در دست ترجمه دارین؟؟؟

سلام. ممنون از نظر خوبتون. نه، فعلاً کار جدیدی نداریم.
کاربر مهمان : ***

سلام. به نظر من واقعا کتاب عالی هستش. راستی شما در جواب به نظر (پریسا) گفتید که شاید کار های دیگری هم از سید فلاش من سفارش بدید. ولی ایشون که 8 سال پیش به رحمت خدا رفتن. ???????!!!!!

سلام. بله، بعد از مرگشان اجازه‌ی چاپ داستان‌هایشان دست بازماندگان ایشان است که ما از آن‌ها اجازه می‌گیریم.
کاربر مهمان : محمد حسین شفیع زاده

ببخشید این کتاب تصویری هستش منظورم اینه که نقاشی داره؟

نه، نقاشی نداره.
کاربر مهمان : طاها

سلام این کتاب شماره ی دو هم داره

سلام. نه همین یک جلد است. ولی از نویسنده‌اش، یعنی سید فلاشمن، کتاب‌های دیگری شبیه این داریم که اگر روی اسمش کلیک کنی می‌توانی آن‌ها را هم ببینی.
کاربر مهمان : پریسا

عالی بود هم ماجراجویی هاش جالب بودن هم طنز بود فقط دو تا سوال دارم:دش اوی اسمه یا منظورش داداش اوی هست ؟؟و باز هم قراره کتاب چاپ کنید از آقای سید فلاشمن؟؟ممنون از نشرتون

ممنون از لطفتان. «دش‌اوی» اسم یک شخصیت در داستان است و منظورش داداش اوی نیست. برای کتاب‌های دیگر «سید فلاشمن»، فعلا داستان جدیدی در برنامه ی چاپ نداریم، ولی ممکن است سال آینده کار جدیدی را سفارش دهیم.
کاربر مهمان : پریسا

سلام این کتاب در چه موضوعی هست؟واینکه آقای سید فلاش من کتابای دیگه داره و اسمشون چیه؟

سلام. کلا کتاب‌های سید فلاش‌من، داستان‌های ماجراجویانه و طنز دارند. مثلاً این کتاب درباره‌ی یه پسر نوجوانه که پا به طبقه‌ی سیزدهم یک ساختمان قدیمی می‌گذاره و سر از سیصد سال قبل درمیاره، تو یک کشتی دزدان دریایی و درگیر ماجراهای آن زمان می‌شه. کمی بالاتر در بخش «بیشتر بدانید» توضیح دادیم. ما زا سید فلاشمن سه کتاب تا حالا منتشر کردیم: کتک‌خور سلطنتی، کوهستان شارلاتان و همین کتاب مسافری با پاپوش‌های جهنمی. این کتاب‌ها را در صفحه‌ی آقای سید فلاش‌من در سایتمون می‌تونید پیدا کنید.
کاربر مهمان : زهرا السادات شمس

میشه بگین کی منتشر میشه ؟من بقیه کتابهای سید فلاشمن روخوندم و خیلی خوشم آمده و آیا کتابهای دیگه ای هم هست؟؟

سلام. زهرا جان، برای زمان انتشار به بقیه‌ی بچه‌ها جواب داده‌ایم، لطفا پاسخ آن‌ها را ببین. ما تا الان ۲ کتاب از کتاب‌های سید فلاشمن را منتشر کرده‌ایم که با این کتاب می‌شوند ۳ کتاب. برای بقیه‌ی کتاب‌های این نویسنده، داریم آن‌ها را بررسی می‌کنیم و شاید بعضی دیگر از کتاب‌های او را ترجمه و منتشر کنیم.
کاربر مهمان : مهمان

سلام خسته نباشید. ببخشید این کتاب تا آخر آذرماه منتشر می شود؟

سلام. تا وسط‌های دی منتشر می‌شود.
کاربر مهمان : ایلمان بحری پور

سلام برام یه ماه اینور آنور مهم نیست مثلا بهمن هم دربیاد دی هم مهم نیست برام‌ یه زمان تقریبی بگین.

سلام. از موقعی که کتاب در بخش «در راهند» گذاشته می‌شود تا حداکثر یک ماه منتشر می‌شود. برای همین تا حداکثر یک ماه دیگر این کتاب را در کتاب‌فروشی‌ها پخش خواهیم کرد.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی