انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

محمد یوسفی‌شیرازی

مترجم
محمد یوسفی‌شیرازی زاده‌ی شیراز است و متولد ۱۳۷۱. کارشناسی ادبیات را در دانشگاه شیراز و کارشناسی‌ارشد ادبیات را در دانشگاه تهران خوانده است. از سال ۱۳۹۲ وارد کار ترجمه و ویرایش شده و تا امروز به این دو کار مشغول است. ادبیات و دنیای متن و کتاب از مهم‌ترین دل‌مشغولی‌های او هستند.

کتاب‌های محمد یوسفی‌شیرازی

مدرسه‌ی جادوگری ۱/ زورکی نمی‌رم به مدرسه‌ی جادوگری

مدرسه‌ی جادوگری ۱/ زورکی نمی‌رم به مدرسه‌ی جادوگری

,پشت سر خانم تورن پا می‌گذارم به دویدن؛ ولی چند قدمی که می‌دوم، یک چیزی از پشت گوشم را می‌گیرد. جیغم درمی‌آید و دور خودم می‌چرخم. اما جز سایه‌های سیاه، هیچ‌چیز دوروبرم نیست؛ سایه‌های ترسناکی که رنگشان به سبزی می‌زند. بعد هوای سردی می‌آید و شبحی پچ‌پچ می‌کند: «قانون‌های من! قانون‌های مدرسه‌ی من! حواست باشد. هیچ‌وقتِ هیچ‌وقت زیر پا نگذارشان. دویدن ممنوع!»
بیشتر بخوانید!
مدرسه‌ی جادوگری 2/ نجاتم بدهید از مدرسه‌ی جادوگری

مدرسه‌ی جادوگری 2/ نجاتم بدهید از مدرسه‌ی جادوگری

,دیزی وارت دیگر برای خودش یک پا جادوگر شده است و چشمک وزغی صدایش می‌کنند. دیزی خیلی خیال‌پرداز است و همین‌طور بازیگر نمایشنامه‌های شکسپیر. اما مامان‌بزرگش به‌زور او را به قلعه‌ی وزغی فرستاده تا جادوگری یاد بگیرد. حالا دیگر او متخصص مقابله با طلسم شده است. این بار از بخت بد، طلسم بچه‌گربه‌ی شومی را در قلعه‌ی وزغی می‌شکند؛ بچه‌گربه‌ای که مکافات و دردسر درست می‌کند و باید جلویش را بگیرند... آیا این دختر با جادو و جنبل‌هایی که در آستین دارد، می‌تواند یک بار دیگر قلعه و ساکنانش را نجات بدهد؟
بیشتر بخوانید!