انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

ماه‌نوش و صورتک‌های آسمانی 2/ ترانه‌های توکانا

نویسنده : مریا یزدانی
تصویرگر : آیدین سلسبیلی
تعداد صفحات : 283
گروه سنی : ۱۰ تا ۱۴ سال
قیمت : 18000 تومان
پیرزن درِ قابلمه را برداشت. در کاسه‌ای که از یک جمجمه ساخته شده بود، چند ملاقه آش کشید و با یک کاسه ترشی جلوی ماه‌نوش گذاشت و گفت: «آشِ‌جلبک پختم. هوم! چه بویی داره! این هم ترشی بچه‌موشه. خودم درستش کردم! ترد و رسیده است!» و ادامه داد: «بخور تا یه‌کم جون بگیری! نگاش کن! یه‌ذره گوشت به تنش نیست.»

خودش هم آش کشید و ملچ و مولوچ کُنان آن را خورد. تقویمش را نگاه کرد و گفت: «امروز سه‌شنبه است؟ باید به تله‌هام سر بزنم. خیلی‌وقته هیچ‌چیز درست‌وحسابی گیر من و جوجو نیومده! آشِ‌جلبک خیلی به مزاجم نمی‌سازه. دکترها می گن خرگوش برای دست‌و‌پام خوبه. اما این دُم‌بریده‌ها که دُم به تله نمی‌دن!» بعد، همان‌طور که دماغش را خالی می‌کرد، گفت: «چشم‌های من هم کم‌سو شده! تیرهام دیگه درست‌و‌حسابی به جک‌و‌جونورها نمی‌خوره!» به ماه‌نوش نگاه کرد و پرسید: «گفتی چشم‌هات نمی‌بینه؟! هوم؟ دروغ که نگفتی؟! این تمساحه زنده‌زنده قورتت میده‌ها! فهمیدی؟! تا چشم به هم بذاری برمی‌گردم. منتظرم بمون و از روی صندلی تکون نخور!»

… ماه‌نوش از جایش تکان نخورد. احساس این که یک تمساحِ حتماً وحشی در چند‌قدمی مواظبش است، او را در جایش خشکانده بود. ترشی و آش، بوی گند می‌داد. دماغش را سفت گرفته بود و سرفه می‌کرد.

بیشتر بدانید!
یک کوه بی‌برگشت، یک قوچ طلایی لجباز، یک خارپشت نقره‌ای شکمو و پرحرف، سرزمین‌های ناشناخته با کوه‌های چشم‌و‌گوش‌دار و خرگوش‌های آبی. ماهنوش دختر نه‌ساله‌ی نابینا هنوز نمی‌داند که او را دزدیده‌اند یا گم شده؟

با ماهنوش و صورتک‌های آسمانی نه تنها با تمام صورت‌های فلکی آشنا می شوید و قصه‌های کهنی را که درباره‌شان گفته شده، می‌خوانید، بلکه داستانی می‌خوانید سراسر رنگ و بو سرشار از شکوه زندگی. قصه‌ی دخترک نابینایی که به آسمان می‌رود تا اهالی عجیب و غریب آن‌جا را از بلایی که گریبانشان را گرفته، نجات دهد.

پدید آورندگان
مریا یزدانی
مریا یزدانی
مريا يزدانی متولد سال 1356 و دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی ارتوپدی فنی است. پای جديد اردک کوچولو نام داستان کوتاهی به قلم این نویسنده است که در مجموعه‌ای به نام داستا‌‌ن‌هایی برای نوجوانی آهوی اول به چاپ رسیده و موفق به دریافت جایزه‌ی آهوی نقره‌ای از جشنواره‌ی ادبی کومش شده است. او همچنین گردآوری و تصحیح کتاب ماما آش پخت را به عهده داشته که مجموعه‌ای‌ از انشا‌های فرزندان كاركنان معدن در يک منطقه‌ی کویری به نام انارک است. نقاشی و تصویرگری برای کودکان از فعالیت‌های دیگر اوست.
آیدین سلسبیلی
آیدین سلسبیلی
آیدین سلسبیلی در سال 1360 متولد شد. کارشناس گرافیک کامپیوتری، عضو پیوسته‏‌ی انجمن تصویرگران ایران و عضو هیأت‌مدیره‏‌ی ACM Siggraph Chapter Tehran، سازمان جهانی گرافیک کامپیوتری، است. آیدین سلسبیلی تا‏ حالا بیشتر از بیست نمایشگاه انفرادی و گروهی در زمینه‏‌ی تصویرگری، نقاشی، حجم و هنرهای مفهومی برگزار کرده است. تصویرگری سه‌بُعدی شاهنامه‏‌ی فردوسی و طراحی موزه‏‌ی مجازی آثار باستانی ایران از آثار اوست. طراحی شخصیت‏‌های سه‌بُعدی برای پروژه‌‏های پویانمایی و بازی‏‌های رایانه‌ای از فعالیت‌های دیگر آیدین سلسبیلی است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : 👩‍🚀pariya lranmanesh

سلام ببخشید اول جلد یک یا دو رو بخورم مهمه؟اخه من هیچ جا جلد یک رو پیدا نکردم

سلام دوست خوبمون. بهتره که به ترتیب بخونید. از هوپامارکت می‌تونید سفارش بدید.
کاربر مهمان : مبیناطاهری

می شه جلد 3 رو هم بنویسید 💞🌈💜

امیدواریم نویسنده زودتر جلد بعدی رو بنویسند.
کاربر مهمان : مبیناطاهری

يه سوال دختر بینایش رو به دست میاره😇؟

نمی‌شه که بگیم! داستان لو می‌ره.
کاربر مهمان : آیلا زینال نژاد

کاربر هستی این کتاب رویه نویسنده ایرانی نوشته

کاربر مهمان : ...

وای من عاشق جلد 1 این کتاب شدم😍 خیلی کتاب خوبیه. به افرادی که مثل خودم به نجوم علاقه دارن توصیش میکنم. افردای که مثل خودم قوه ی تخیل قوی ای دارن خیلی خوب کتاب رو متوجه میشن. من از کتاب میلیسنت مین دختر نابغتون هم خیلی خوشم اومد. مرسی هوپا💓

چه‌عالی. خوشحالیم که دوستش دارید. ممنون که نظر خوبتون رو با دیگر دوستان به اشتراک گذاشتید.^.^
کاربر مهمان : نجمه بانک توکلی

به نظرم انتشارات هوپا عالی هست

کاربر مهمان : کارن

جلد ۳ داره ؟

نه، نداره.
کاربر مهمان : علی رجبی

خیلی عالیه لطفا قیمت کتابهاتون را بالا نبرید خیلی ممنون از انتشارات بی نقص هوپا

کاربر مهمان : هستی

با سلام ، من واقعا از شما انتشارات خوب و به معنای واقعی کلمه دوست داشتنی ممنونم که این کتاب های جذاب رو با این قیمت ها و همچنین با رعایت قانون کپی رایت در اختیار ما بچه ها قرار دادید .

کاربر مهمان : فاطیما کرمی

من قسمت اول این کتاب رو خوندم واقعا عالیه

کاربر مهمان : ستایش

ممنون کتابتان خیلی قشنگه

پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی