انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

ماه‌نوش و صورتک‌های آسمانی 1/ جادوی ستارگان

نویسنده : مریا یزدانی
تصویرگر : آیدین سلسبیلی
تعداد صفحات : 281
گروه سنی : ۱۰ تا ۱۴ سال
قیمت : 18000 تومان
وقتی قایق به صخره‌ی بعدی خورد، خارپشت پرید روی قایق و زیر شنل بنفش ماه‌نوش قایم شد. دماغش را بیرون داد که خفه نشود. مرد مومیایی که معمولاً بعضی از مسافرانش را خفه می‌کرد یا از آن‌ها مجسمه‌های مومی‌ و نمکی می‌ساخت، دوباره مسافر جابه‌جا می‌کرد!

اما این مسافر خیلی فرق داشت! یک پریِ‌دریایی خوش‌بَر و رو! خب! خارپشت پری‌دریایی ندیده بود! بر اساس توصیف‌های مادربزرگش که می‌گفت: «آن‌ها زیبا و ظریف و آرام هستند، موهای فرخورده‌ی بلندی دارند و رنگ ‌باله‌شان بنفش است.» ماه‌نوش باید یک پری‌دریایی می‌بود که معلوم نبود چرا سر و کارش به غار مردگان افتاده است؟!

قایق از تونل‌های تنگ و تو در تو می‌گذشت. خارپشت قبلاً هم سوار قایق شده بود. کار همیشگی‌اش بود. گوشه‌ای خودش را قایم می‌کرد. بعد با نوک دماغ حساسش راهِ برگشت را پیدا می‌کرد. اگر لازم می‌شد شنا هم ازش ساخته بود. برای خودش خوش بود و سوراخ‌سنبه‌های مخفی زیادی بلد بود. آواز همیشگی‌اش یک چیزی شبیه این بود:

هر جا دلم خوش بادا، خونه‌م همونجا بادا

حتی اگر اون خونه، آن‌سوی دنیا بادا

بیشتر بدانید!
یک کوه بی‌برگشت، یک قوچ طلایی لج‌باز، یک خارپشت نقره‌ای شکمو و پُرحرف، سرزمین‌های ناشناخته با کوه‌های چشم‌و‌گوش‌دار و خرگوش‌های آبی. ماه‌نوش دختر نه‌ساله‌ی نابینا هنوز نمی‌داند که او را دزدیده‌اند یا گم شده؟

با ماه‌نوش و صورتک‌های آسمانی نه تنها با تمام صورت‌های فلکی آشنا می‌شوید و قصه‌های کهنی را که درباره‌شان گفته شده، می‌خوانید، بلکه داستانی می‌خوانید سراسر رنگ و بو، سرشار از شکوه زندگی. قصه‌ی دخترک نابینایی که به آسمان می‌رود تا اهالی عجیب‌و‌غریب آن‌جا را از بلایی که گریبانشان را گرفته، نجات دهد.

این رمان دوجلدی است. طنز و خنده و احساسات لطیف انسانی را با هم دارد و سرشار از تخیلی ناب است. نثر نویسنده دلنشین و لطیف است و داستان کشش زیادی دارد. طوری که اگر جلد اول آن را بخوانید، امکان ندارد که مشتاق خواندن جلد دوم آن نشوید.

پدید آورندگان
مریا یزدانی
مریا یزدانی
مريا يزدانی متولد سال 1356 و دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی ارتوپدی فنی است. پای جديد اردک کوچولو نام داستان کوتاهی به قلم این نویسنده است که در مجموعه‌ای به نام داستا‌‌ن‌هایی برای نوجوانی آهوی اول به چاپ رسیده و موفق به دریافت جایزه‌ی آهوی نقره‌ای از جشنواره‌ی ادبی کومش شده است. او همچنین گردآوری و تصحیح کتاب ماما آش پخت را به عهده داشته که مجموعه‌ای‌ از انشا‌های فرزندان كاركنان معدن در يک منطقه‌ی کویری به نام انارک است. نقاشی و تصویرگری برای کودکان از فعالیت‌های دیگر اوست.
آیدین سلسبیلی
آیدین سلسبیلی
آیدین سلسبیلی در سال 1360 متولد شد. کارشناس گرافیک کامپیوتری، عضو پیوسته‏‌ی انجمن تصویرگران ایران و عضو هیأت‌مدیره‏‌ی ACM Siggraph Chapter Tehran، سازمان جهانی گرافیک کامپیوتری، است. آیدین سلسبیلی تا‏ حالا بیشتر از بیست نمایشگاه انفرادی و گروهی در زمینه‏‌ی تصویرگری، نقاشی، حجم و هنرهای مفهومی برگزار کرده است. تصویرگری سه‌بُعدی شاهنامه‏‌ی فردوسی و طراحی موزه‏‌ی مجازی آثار باستانی ایران از آثار اوست. طراحی شخصیت‏‌های سه‌بُعدی برای پروژه‌‏های پویانمایی و بازی‏‌های رایانه‌ای از فعالیت‌های دیگر آیدین سلسبیلی است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : 👩‍🚀pariya lranmanesh

خواهشا تا ماه آینده موجود کنید .. من میرم هوپا مارکت زده: خطا وجود دارد محصول مورد نظر دیگر وجود ندارد. « قبلی لطفا در اولین فرصت اطلاع بدید

سلام دوست خوبمون. چشم به واحد فروش اطلاع دادیم که اگر توی انبار موجود بود، موجودی سایت رو شارژ کنن.
کاربر مهمان : مبیناطاهری

خیلی زیبا و پر از احساس بود طوری که می تونستم اتفاق ها رو تو ذهنم نمایان کنم خیلی ازتون ممنونم

ممنون دوست خوبمون. خوشحالیم که دوستش داشتید.
کاربر مهمان : آیلا زینال نژاد

هوپا چرا این و سفیر آدم نباتی ها نیست ؟؟؟؟؟

چرا نیست> هست. دنیای آدم‌نباتی‌ها رو جست‌وجو کنید.
کاربر مهمان : Setayesh.T

سلام من این کتاب و خریدم یعنی عیدی گرفتم و خیلی مشتاقم که بخونمش... راستی فقط همین 2 جلده؟؟

سلام. بله، همین دو جلد است.
کاربر مهمان : ملیکا علمدار

خیلی خیلی خیلی ....... قشنگ بود

کاربر مهمان : ترانه

واقعا عالي بود من تازه كتاب ها رو خريدم هم يك و هم دو الان نصف كتاب جادوي ستارگان رو خوندم واقعا عالي بود منتظر كتاب هاي ديگه ي اين مدلي هستم ممنون

پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی