انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

ماری هافمن

نویسنده
ماری هافمن (Mary Hoffman) متولد همپشایر، انگلستان، در سال ۱۹۴۵، نویسنده و منتقد بریتانیایی است. او کوچک‌ترین فرزند خانواده است و دو خواهر دارد. او برای تحصیل در رشته‌ی زبان انگلیسی به دانشگاه کمبریج رفت. او مرتباً به ایتالیا سفر می‌کند و به زبان ایتالیایی مسلط است. ماری سه دختر دارد و در جنوب انگلستان زندگی می‌کند. به جز نویسندگی دوست دارد خوانندگی اپرا را هم امتحان کند. بیش از ۹۰ جلد کتاب برای مخاطبانی از کودکان تا بزرگسالان به چاپ رسانده و اولین کتاب او در سال ۱۹۷۵ منتشر شد. کتاب محبوب او در دوران کودکی ارباب حلقه‌ها بوده است.

کتاب‌های ماری هافمن

استراواگانزا ۱/ شهر نقاب‌ها

استراواگانزا ۱/ شهر نقاب‌ها

,دسته‌ای پرنده‌ی نقره‌ای بر فراز آسمان پرواز کردند. بعد یک طاووس، دُمِ آبی و ارغوانی و سبزش را با شکوه باز کرد، آن‌قدر که افق را پر کرد. ققنوسی تخمی طلایی گذاشت و بعد رنگ طلایی تخم به رنگ قرمز درآمد و به صورت فواره‌ای از ستاره محو شد. تخم در آسمان آویزان بود تا اینکه یک ققنوس جدید به رنگ قرمز و طلایی از آن بیرون آمد. قوچی نقره‌ای در میان غلغله‌ی شدید بلزایی‌ها به‌سوی آسمان سیاه گام برداشت.
و بعد، در اوج نمایش، یک اژدهای غول‌پیکر سبز در آسمان پدیدار شد.
بیشتر بخوانید!
استراواگانزا 2/ شهر ستاره‌ها

استراواگانزا 2/ شهر ستاره‌ها

,تنها پناه جورجيا اگريدی از دست آزارهای بی‌پايان برادر ناتنی‌اش سوارکاری است. يک شب جورجيای غمگين مجسمه‌ی اسب بالدارش را بغل می‌کند و به خواب می‌رود. اما صبح روز بعد، او در دوران رنسانس و شهر رمورا چشم‌هايش را باز می‌کند. جورجيا در همان ابتدای ورود، با پائولو، مربی اسبها، و پسرش آشنا می‌شود، پائولويی که خودش يک استراواگانته است. به‌زودي مسابقه‌ی اسب‌دوانی مهمی برگزار خواهد شد، مسابقه‌ای که پائولو و هم‌پيمانانش بيست‌وپنج سال است در آن برنده نشده‌اند.
بیشتر بخوانید!