انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

لیزا یی

نویسنده
لیزا یی در شهری نزدیک لس‌آنجلس در آمریکا به دنیا آمد و همان‌جا بزرگ شد. وقتی بچه بود، عاشق کتاب خواندن، بازکردن پاکت‌های گندم‌برشته (به‌خاطر جایزه‌اش) و سفینه‌سواری در شهربازی دیزنی بود. لیزا در مدرسه‌ی ابتدایی برایت‌وود در مونته‌ری کالیفرنیا درس می‌خواند، جایی‌که جایزه‌ی تزیین قشنگ‌ترین کیک را برد. وقتی در دبیرستان الحمرا درس می‌خواند، گاهی کلاس‌هایش را می‌پیچاند و یواشکی به کتابخانه می‌رفت. او در رشته‌ی ادبیات انگلیسی و انسانی از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی فارغ‌التحصیل شد، البته در کلاس بولینگ هم شرکت کرد.

لیزا مخترع، مدل دست (فقط یک بار) و یکی از اعضای کارگاه‌های ایده‌پردازی بوده. همچنین در دنیای والت‌دیزنی به نویسندگی و تهیه‌کنندگی مشغول بوده و یک بار هم که هیچ آدم قدکوتاهی را پیدا نکرده‌اند، نقش میکی‌ماوس را بازی کرده.

اولین رمان لیزا یی، میلیسنت‌ مین دختر نابغه، در سال ۲۰۰۴ برنده‌ی جایزه‌ی معتبر سید فلاش‌من شد و در فهرست کتاب‌های منتخب CBC برای کودکان قرار گرفت.

سه‌گانه‌ی میلیسنت مین شامل دو کتاب دیگر است که در آن‌ها داستان از نگاه شخصیت‌های دیگر این کتاب یعنی استنفورد و امیلی روایت شده. بیش از دو‌میلیون نسخه از کتاب‌های او به چاپ رسیده که شامل کتاب‌هایی مثل: استنفورد ونگ و تابستان از‌دست‌رفته، همه‌چیز درباره‌ی امیلی ایبرز، صد در صد شاید است.

کتاب‌های لیزا یی

میلیسنت مین، دختر نابغه

میلیسنت مین، دختر نابغه

,بچه‌ها سرزنشم می‌کنند، می‌گویند زیادی ریزبینم، همیشه موفق می‌شوم، سخت می‌گیرم و دنبال بهترین‌ها هستم. انگار که این‌ها چیزهای بدی‌اند! همه‌اش هم به‌خاطر این است که من یک نابغه‌ی تمام‌عیارم و بدبختانه هرجا می‌روم، خبر نابغه‌ بودنم زودتر از خودم به آنجا رسیده است.
بیشتر بخوانید!