مرا به خاطر بسپار فراموشی رمز عبور
انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

قهرمانی به رنگ بلوط

نویسنده : هوکن اوره‌اس
تصویرگر : ایویند تورستر
تعداد صفحات : 144
گروه سنی : ۹ تا ۱۳ سال
قیمت : 33000 تومان
یک پتوی بلوطی هم روی کاناپه بود. آن را برداشت و برد توی اتاقش. پتو را دور شانه‌هایش گره زد. شنل خوبی شده بود، اما گرهَش کمی بزرگ بود. قیچی را از کشوی میزش برداشت. بالای شنل را هلالی و درست اندازه‌ی دور گردنش برید. شنل بی‌نقصی از کار درآمده بود. با تکه‌پارچه‌ی بریده‌شده هم یک نقاب برای خودش درست کرد. یک نقاب راهزنی.
بیشتر بدانید!
لوتیت یک پسربچه‌ی معمولی است؛ کمی ترسو و گاهی هم تنها. اما همین‌که نیمه‌شب می‌رسد، لوتیت می‌شود بلوطی؛ ابر‌قهرمانی با شنل بلوطی که از هیچ‌کس و هیچ‌‌چیز ترسی ندارد. ابر‌قهرمانی که با پدربزرگش (که به‌تازگی از دنیا رفته) و داستان‌هایش همراه می‌شود و ماجراجویی می‌کند.

بلوطی شب‌‌ها با یک قلم‌مو و رنگ بلوطی از خانه بیرون می‌زند و خُب تقصیر لوتیت چیست که بلوطی دوچرخه‌های آن پسر‌های بزرگ مزاحم را رنگ می‌کند و باعث دردسر می‌شود؟ آن هم در ساعت ابرقهرمانی!

آیا همه‌چیز درست می‌شود؟ آیا پدربزرگ همیشه همراه ابرقهرمان خواهد بود؟

* برنده‌ی جایزه‌ی ادبی آلمانی بهترین کتاب کودک و نوجوان، ۲۰۱۶

* برنده‌ی جایزه‌ی ادبی شورای شمال اروپا در بخش کودک و نوجوان، ۲۰۱۴

پدید آورندگان
هوکن اوره‌اس
هوکن اوره‌اس
هوکن اوره‌اس، شاعر و نویسنده نروژی متولد ۵ آوریل ۱۹۷۴ است. او در سال ۲۰۰۸ در رشته‌ی ادبیات از دانشگاه اسلو فارغ‌التحصیل شده و پس از انتشار دو کتاب شعر در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۱، اولین کتاب کودک خود را با همکاری ایویند تورستر (متولد ۲ اکتبر ۱۹۷۲) هنرمند و تصویرگر مشهور نروژی در سال ۲۰۱۳ منتشر کرد. اوره‌اس تاکنون ۶ کتاب منتشر کرده است که معروف‌ترین آن‌ها «قهرمانی به رنگ بلوط» است. این کتاب در کشورهای آلمان، آمریکا، سوئد، فرانسه، دانمارک و کره منتشر شده است. هوکن اوره‌اس برای تألیف «قهرمانی به رنگ بلوط» نامزد دریافت جایزه‌های متعددی شده است و تا‌کنون ۳ جایزه از جمله جایزه‌ی ادبیات شورای پارلمانی کشورهای اسکاندیناوی را در سال ۲۰۱۴ دریافت کرده است.
ایویند تورستر
ایویند تورستر
ایویند تورستر متولد ۲ اکتبر ۱۹۷۲ هنرمند، نویسنده و تصویرگر مشهور نروژی است که در شهر اسلو زندگی می‌کند. او از سال ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۲ در رشته‌ی تصویرگری در مؤسسه‌ی مرکانتیلت در اسلو تحصیل کرده است و سپس در سال ۱۹۹۴ از مدرسه‌ی گرافیک و دیزاین در این شهر فارغ‌التحصیل شده است. تورستر تصویرگر بسیاری از کتاب‌های تصویری بوده است و تا کنون جوایز متعددی را از جمله جایزه‌ی بولونیا راگازی و جایزه‌ی یکی از معتبرترین مسابقات کتاب کودکان و جایزه هنر کتاب نروژ را دریافت کرده و در سال ۲۰۱۴ جز فینالیست‌های مسابقه‌ی هانس کریستین اندرسن بود.
 الهه قوامی‌مقدم
الهه قوامی‌مقدم
الهه قوامی‌مقدم متولد ۱۸ اردیبهشت سال ۶۱ در مشهد است. در سن ۲۴ سالگی به کشور نروژ مهاجرت کرد و به‌خاطر علاقه به کودکان و دنیای کودکانه‌ی آن‌ها در رشته‌ی معلمی پیش دبستانی درس خوانده است. این‌روزها در مهدکودک کار می‌کند. علاقه به کودکان و ادبیات کودکان او را به سمت ترجمه‌ی آثار نروژی به زبان فارسی هدایت کرده است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
ثبت نظر از طریق حساب کاربری
کاربر مهمان : کسری مرآتی

سلام شما کاپیتان زیر شلواری رو چاپ کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام. خیر.
کاربر مهمان : کسری مرآتی

این کتاب چند جلد است؟؟؟🤨

یک جلد.
کاربر مهمان : يارا بستانى

توى كتابم كو مياد ؟

بله. لینک خریدش را گذاشتیم.
کاربر مهمان : ابوالفضل سعیدی

مگر شما نگفتید ماه مهر می اید

پخشش شروع شده و تا اول هفته‌ی بعد (۴ آبان) همه‌جای ایران پیدایش می‌شود.
کاربر مهمان : مدیسا

چندم مهر می آید 😠

تا پایان مهر حتماً می‌آید.
کاربر مهمان : مدیسا

این کتاب کی میاد و من توی نشر کفشدوزک لوتا پیترمن تا جلد ۸ داشت

ماه مهر می‌آید. متأسفانه نشر دیگری هم مجموعه‌ی لوتا پیترمن را با اسم دیگری و با ترجمه‌ی دیگری چاپ کرده (البته با ترتیب ناشر اصلی نه و قاتی پاتی). ما داریم به ترتیب منتشر می‌کنیم و با اجازه‌ی نویسنده.
کاربر مهمان : Behrad

سلام. داستان در چه ژانره كي مياد و آيا من كه ١٠ ساله ام مي تونم كتاب رو بخونم؟ ممنون از نشر خوبتون

سلام. یک داستان ماجراجویانه و روان‌شناسانه است. بله می‌توانید بخوانید.
کاربر مهمان : *

چند جلده

تک جلدی است.
کاربر مهمان : انیسا

سلام هوپا این کتاب کی میاید و تک جلدی است؟

سلام. امیدواریم در ماه مهر بیاید. تک‌جلدی است.