انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

قصر نُه پنجره

نویسنده : آرزو شاطاهری
تصویرگر : سمانه مطلبی
تعداد صفحات : 127
گروه سنی : ۱۰ تا ۱۴ سال
قیمت : 9500 تومان
ساقی گفت: اون فقط خواب‌های خوب رو به مردم هدیه می‌ده. خواب‌های بد رو هم توی بانک جمع می‌کنه تا مردم شاد زندگی کنند. به مردم کمک می‌کنه به آرزوهاشون برسن. یه نگاهی به شهر بندازین! کجا دیدین شهری آپارتمان‌هاش مثل بستنی و پشمک باشن؟ وسط شهر زمین طالبی داشته باشند؟ یا زمین فوتبالش مثل یه بالش نرم باشه؟ کجا دیدین مردم سنگک‌هایی مثل کیک داشته باشن؟ یا بیشتر خیابان‌هاشون سُرسُره باشه؟ خُب، این فکرها از توی خواب‌های صاحب قصر سفید بیرون اومده.
بیشتر بدانید!
ساقیِ کوچولو، دختر موفرفری و باهوش خانم حسابدار، با یک لیوان شیر در دستش، هر صبح از راه صورتی روی تپه به‌سوی قصر نه‌پنجره، بالا می‌رود. راه صورتی از کنار جالیز طالبی قلی و ممدی می‌گذرد، دو تا از بچه‌های شهر بیا و ببین که خیلی کنجکاو هستند از راز صاحب قصر سر در بیاورند. آخر در شهر بیا‌و‌ببین همه‌چیز به صاحب قصر ربط دارد. خانه‌های رویایی شهر را او می‌سازد. مغازه‌ها پر از اختراعات جورواجور او است و مهم‌تر از همه مردم شهر عادت کرده اند خواب‌های بدشان را به دستگاه رویاخوان او بدهند و به‌جایش خواب‌های خوب تحویل بگیرند. با این حال هیچ‌وقت هیچ‌کس او را ندیده‌ است! هیچ‌کس جز ساقی.

شجاعت، خانواده‌دوستی، کتاب‌خوانی و عشق به زندگی از مفاهیمی است که مخاطب کودک با خواندن قصر نه‌پنجره می‌آموزد و به ارزش آن‌ها پی می‌برد. اهمیت هوش و درایت در زندگی و زبر و زرنگ بودن و عمل به موقع از مفاهیم دیگری است که این کتاب پُرهیجان به مخاطب کودک خود می‌آموزد.

پدید آورندگان
آرزو شاطاهری
آرزو شاطاهری
آرزو شاطاهری در سال 1356 متولد شد. او دانش‏آموخته‌ی رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی است. نخستین کتاب او برای کودکان با نام آهنگ دوستی در سال 1390 توسط نشر کارگاه کودک وابسته به مؤسسه‌ی پژوهشی کودکان دنیا به چاپ رسید. او علاوه بر داستان نویسی برای کودکان، در حوزه‌ی ادبیات بزرگسال، نقد و تحلیل آثار داستانی نیز فعالیت دارد.
سمانه مطلبى
سمانه مطلبى
سمانه مطلبى متولد در سال 1365 متولد شد. او کارشناس گرافیک و عضو انجمن تصویرگران است. تاکنون در چندین نمایشگاه انفرادى و گروهى، آثارش را به نمایش گذاشته و با نشریات مختلفى مثل کیهان بچه‌ها، همشهرى بچه‌ها، سروش، شاهد، کوشش و... در زمینه ى تصویرگرى همکارى داشته است. او همچنین عناوین بسیاری را در جشنواره‌ها و مسابقات تصویرگری کسب کرده که عنوان اثر برگزیده در ششمین جشنواره هنر جوان و دومین دوسالانه‏ی تصویرگری نیایش از آن جمله ‌است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : نازیلا

خیلی قشنگه لطفا دوباره چاپش کنید

ممنون از محبتتون. بله حتما.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی