انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

قصری در پیرنه

نویسنده : یاستین گوردر
تعداد صفحات : 248
گروه سنی : جوان
قیمت : 58000 تومان
در دهه‌ی 1970، استين و سولرون برای پنج سال زندگی مشترک خوشی دارند، ولی به دلايلی که برای هيچ‌کدامشان روشن نيست، ناگهان از يکديگر جدا می‌شوند. در تابستان 2007، آنها دوباره يکديگر را در بالکن هتلی قديمی در غرب نروژ ملاقات می‌کنند. آنها در اين هتل خاطرات مشترک دلنشينی دارند و دوباره در اين مکان ديداری سرنوشت‌ساز را تجربه می‌کنند. اما آيا صرفاً تصادف است که آنها را در آن نقطه‌ی خاص و در آن زمان خاص به آنجا می‌کشاند؟
بیشتر بدانید!
در دهه‌ی 1970، استين و سولرون برای پنج سال زندگی مشترک خوشی دارند، ولی به دلايلی که برای هيچ‌کدامشان روشن نيست، ناگهان از يکديگر جدا می‌شوند. در تابستان 2007، آنها دوباره يکديگر را در بالکن هتلی قديمی در غرب نروژ ملاقات می‌کنند. آنها در اين هتل خاطرات مشترک دلنشينی دارند و دوباره در اين مکان ديداری سرنوشت‌ساز را تجربه می‌کنند. اما آيا صرفاً تصادف است که آنها را در آن نقطه‌ی خاص و در آن زمان خاص به آنجا می‌کشاند؟

پس از آن ديدار، آنها در طول تابستان مدام برای يکديگر نامه می‌فرستند و درمی‌يابند که با تعابير متفاوتی از گذشته‌ی مشترک خود زندگی کرده‌اند.

اين داستان عاشقانه‌ی صميمانه و درعين حال فلسفی (به سبک ديگر آثار گوردر) خواننده را با پرسشی دشوار روبه‌رو می‌کند:

آيا علم قادر است همه‌چيز را توضيح دهد يا برخی از نيروهای ماورایی نيز بر زندگی ما تأثيرگذارند؟

پدید آورندگان
یاستین گوردر
یاستین گوردر
یاستین گوردر زاده‌ی ۸ اوت ۱۹۵۲، نویسنده‌ی نروژی و معلم فلسفه است. عمده شهرت او به‌خاطر نگارش کتاب آموزش فلسفه در قالب داستان با عنوان دنیای سوفی است. او رمان‌نویس و خالق داستان‌های کوتاه است که بیش‌تر دارای اطلاعات فلسفی برای مخاطبین جوانش هستند. یاستین گوردر در رشته‌ی فلسفه، الهیات، و ادبیات از دانشگاه اسلو فارغ‌التحصیل شد و سپس به‌مدت ده‌سال به‌تدریس «تاریخ عقاید» در دبیرستان‌ها پرداخت. او در حال‌حاضر به‌عنوان نویسنده‌ی آزاد درکنارِ همسر و دو پسرش در اسلو زندگی می‌کند. رمان معروفش به‌نام «دنیای سوفی» که در سال ۱۹۹۱ میلادی منتشر شد او را به شهرت رساند. این کتاب تاکنون به ۵۴ زبان مختلف برگردانده شده و میلیون‌ها جلدِ آن به‌فروش رفته‌است. از روی کتاب دنیای سوفی فیلمی نیز به‌همین نام ساخته‌اند. او سال ۱۹۹۷ به همراه همسرش سیری دانویگ جایزه‌ی سوفی را بنیان نهاد. این جایزه که نامش را از رمان دنیای سوفی گرفته، جایزه‌ای بین‌المللی برای پاسداشت حامیان طبیعت و توسعه، به مبلغ ۷۷ هزار پوند است.
مهرداد بازیاری
مهرداد بازیاری
مهرداد بازیاری (متولد ۱۳۴۰ شیراز) مترجم و پژوهشگر است. عمده‌ی شهرت وی به‌دلیل ترجمه‌ی آثار یاستین گوردر است. وی از سال ۱۳۷۰ خورشیدی تا به امروز به‌طور جدی به کار ترجمه پرداخته‌است. تحصیلات متوسطه را در شیراز به پایان رساند و سپس جهت ادامه‌ی تحصیل راهی اروپا شد؛ و در دانمارک موفق به اخذ مدرک مهندسی ساختمان و کارشناسی ارشد صنایع از دانشگاه آلبورگ شد. از ترجمه‌های او می‌توان به دنیای سوفی، راز فال ورق، زندگی کوتاه‌ است، مایا، دختر مدیر سیرک، دختر پرتقال، راز تولد، قصر قورباغه‌ها و درون یک آینه درون یک معما اشاره کرد که همه از زبان نروژی به فارسی برگردانده شده‌است. از سال ۱۳۷۰ تا به امروز بیش از بیست و هفت جلد کتاب ترجمه کرده‌است. وی ترجمه را بیشتر انتقال فرهنگ و سنن و افکار می‌داند تا برگرداندن لغوی متون. از این‌رو علاوه بر حفظ طرز و سطح نوشتاری کتاب با درک کامل فرهنگِ زبان نویسنده به ترجمه می‌پردازد و شاید همین موضوع یکی از عوامل موفقیت وی است. وی در پیش‌گفتار کتاب دنیای سوفی آشنایی خود را با گوردر این‌گونه بیان می‌کند: در نروژ بودم که با گوردر و دنیای سوفی آشنا شدم. کتاب تازه به چاپ رسیده بود و هنوز شهرت آن از کشورهای اسکاندیناوی فراتر نرفته بود. مطالعه‌ی آن مرا به فکر فرو برد و درهای تازه‌ای به رویم گشود. این کتاب خیلی زود مورد استقبال همگان قرار گرفت و شهرت گوردر و دنیای سوفی از مرزهای شمال اروپا فراتر رفت و به حق هر دو جهانی شدند. وقتی چند سال بعد به ایران آمدم متوجه شدم شهرت کتاب به ایران هم رسیده و حتی مقالاتی درباره موضوع موفقیت‌آمیز آن در نشریات چاپ شده‌است، بدین ترتیب بود که به ترجمه‌ی آثار او روی آوردم.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : RNRN(برگشت برترین کامنت گذار)

کتابی تو قالب نگهبانان گاهول ولی بزرگونه تر و اینکه موضوعات فلسفی/عرفانی توش قاطی شده باشه سراغ ندارین؟

سلام دوست عزیزمون. یاغی شن‌ها و هفت پادشاهی رو امتحان کنید.
کاربر مهمان : 👩‍🚀pariya lranmanesh

سلام من با کاربر مهمان:کتاب خوار.و .کاربر مهمان:'یه آبودانی. ،،،،،موافقم😅 ،کتاب هاتون چرت و پرت نیست اما اگر این کتاب رو هم بیارید خیلی خوب نمیشه،عالیییییی میشه.🥰🥰🥰🥰🥰 پرونده فرعی 13 اتفاق مشکوک نوشته لمونی اسنیکت ...خواهش چاپ کنید ..... و یه سوال دیگه اگر مثلا ۱۰۰ نفر یا ۱۰۰ نفر درخواست چاپ یه کتاب رو بدن شما چاپ میکنید؟

سلام. پیشنهاد شما منتقل شده دوست عزیزمون. بیشتر از این کاری از دست ما ساخته نیست. باید صبر کنیم.
کاربر مهمان : یه آبودانی که اگه هوپا حرفمو گوش بده طرفدارش میشُم

عامو ای کتابا چی چین شوما باید یه چی بیارید باهاش سرگرم بیشیم نه ای چرت و پرتا اگر مخوای بروبچ حال بکنن فقط و فقط پرونده فرعی نوشتهی اسنیکت باید بیاری و گرنه ایطور کارمون نمشه کلامون میره تو هم ای بترین کارع ما که با او یارو کتاب خوار موافقیم بجای این مزخرفات او کتابو بیار

سلام دوست عزیزمون. پیشنهادتون منتل شده، ما هم امیدواریم که چاپ بشه.
کاربر مهمان : صدرا همیشگی

مثل همیشه عالللللی

ممنون دوست خوبمون.^.^
کاربر مهمان : ☺💛

ای جانم یک کتاب خوب و مناسب برای نوجوان و جوان اومد تو درراهند 😍😍👩🏻‍🦰🍊

بله بله^.^ امیدواریم بخونید و دوستش داشته باشید.
کاربر مهمان : ...

سلام .من هیچ نظری برای این کتاب ندیدم یعنی کسی تهیه نکرده یا حالا مشکلات سایت و نت من هست که نمیتونم مشاهده کنم . من هنوز هیچ کتابی از این نویسنده نخوندم اما می دی اف دنیای سوفی رو مطالعه کردم و خوب به نظر می‌رسید و اینکه کتاب خیلی معروفی هم هست برای همین میخواستم نظر بقیه هم ببینم اما ....

سلام دوست عزیزمون. این کتاب در بخش «درراه‌اند» سایت قرار داره و هنوز منتشر نشده. به‌خاطر همین نظری براش ثبت نشده.