انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

فلورانس جِنِر مِتز

نویسنده
بعضی‌ها میان گلبرگ‌های گل رز یا بوته‌ی کلم به دنیا می‌آیند و بعضی‌ها میان صفحات کتاب. دستِ‌کم این‌طور به‌نظر می‌آید ...

فلورانس جِنِر مِتز در سال 1972 در استراسبورگ فرانسه متولد شد و تا ‌جایی که حافظه‌اش یاری می‌کند، اطرافش همیشه پر از کتاب و داستان بوده است.

جِنِر مِتز در دانشکده‌ی تربیت مدرس استراسبورگ تحصیل کرد و به ادبیات کودک‌و‌نوجوان علاقه‌مند شد. تحصیلاتش را در همین رشته ادامه داد و از سال 2001 نوشتن برای کودکان را آغاز کرد. او نویسنده‌ی کتاب‌های مصور کامی‌شیبای و چند رمان‌ کوچک دیگر است. جنر متز کتاب‌های زیادی نوشته که افسانه‌های جنگل، من یک گرگ هستم، سه زولوله، هندو، خِرت‌و‌خورت در معده، لیلی سنجاقک، سی‌بل لک‌لک، یک لبخند سبز و شادی‌های دیگر عنوان برخی از این کتاب‌هاست.

کتاب‌های فلورانس جِنِر مِتز

ماجراهای آقای بولک

ماجراهای آقای بولک

,ﺁقای بولک مرد کوچکی است که نمی‌شود سنش را حدس زد. او پشت یک کراوات خاکستری که برایش خیلی بزرگ است، گم شده. قدش به زحمت به میز کارش می‌رسد، حتی زمانی که روی نوک پاهایش ایستاده! برای آنکه با‌وقار به‌نظر برسد، لباس‌های سایز بزرگ می‌پوشد. حتی پاچه‌های شلوارش را تا نمی‌زند و از کمربند هم استفاده نمی‌کند. خیاطش بارها به او گفته که اندازه‌ی پاچه‌ی شلوار تو را مرد نمی‌کند، اما بولک که نمی‌خواهد چیزی در این مورد بشنود، می‌گوید: «خواهش می‌کنم! شلواری به‌اندازه‌ی مشتری‌های بزرگتان می‌خواهم.» راه رفتن با شلواری که دستِ‌کم چهل سانتی‌متر روی زمین کشیده می‌شود،کمی غیر‌عادی است. بولک برای اینکه رسیدن به محل کارش بیشتر از سه ساعت طول نکشد و آسفالت خیابان را هم نسابد، فکر‌های بکری به سرش می‌زد.
بیشتر بخوانید!