انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

فریبا کلهر

نویسنده
(متولد 1340، تهران)، رمان‌نویس و نویسنده‌ی ادبیات کودک‌ونوجوان است.

او فعالیت خود را از دهه‌ی شصت و با حضور در مجله‌های رشد، در بستر ادبیات داستانی کودک‌ونوجوان آغاز کرده و تالیفات زیادی نیز در این حیطه از خود بر جای گذاشته است. فریبا کلهر تا کنون صدها قصه نوشته است و از اواخر دهه‌ی 80 به‌طور جدی داستان‌نویسی بزرگسالان را نیز آغاز کرد.

او با نوشتن بیش از هزار قصه و داستان‌های کودکانه به بانوی هزارقصه شهرت پیدا کرد.

کتاب‌های فریبا کلهر

تمساح اسکیت‌سوار

تمساح اسکیت‌سوار

,اگر يک‌روز توی خيابان ببينی که تمساحی اسکيت‌سواری می‌کند، چه‌کار می‌کنی؟ تا حالا بچه‌غول گردالوخوار ديده‌ای؟ بين يک گربه‌ی دماغو و يک قورباغه‌ی زيگيلو کدامشان را انتخاب می‌کنی؟ دوست داری شام يک بع‌بعی را بخوری؟ يا سوار يک قايق بشوی که باهات شوخی‌های بی‌مزه بکند؟ توی اين کتاب يک‌عالمه داستان بامزه و خيال‌انگيز و عجيب‌وغريب می‌خوانی. فقط مراقب باش عطسه‌ات نگيرد و جن‌های بی‌لثه قلقلکت ندهند.
بیشتر بخوانید!
داستان‌های خبیث 2/ ساسی بی‌چشم‌ و رو

داستان‌های خبیث 2/ ساسی بی‌چشم‌ و رو

,یک اسکلت بود، اما دو تا بودند. دوقلو نبودند... برادر نبودند... فقط دو تا بودند که به هم چسبیده بودند. دو سر و چهار تا دست و چهار تا پا... همه‌چیز دوتا دوتا به جز قلب که یکی بود و طرف چپ اسی بود و یک دکمه‌ی عجیب که پشت گردن ساسی بود. همان یک قلب برای مهربانی اسی و ساسی بس بود. همان یک دکمه پسِ گردنی هم برای وصل‌کردن آن‌ها به هم کافی بود. این که آن‌ها اسکلت‌های فضایی بودند یا از یک دنیای نامرئی آمده بودند، مهم نیست. مهم این است که چه‌جوری از هم جدا شدند.
بیشتر بخوانید!