انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

فران کویّادو

تصویرگر
فران وقتی بچه بود، تمام وقتش را صرفِ بزرگ‌شدن می‌کرد و برای همین، وقت نداشت تقریباً هیچ‌ کار دیگری انجام بدهد. فقط برای چند تا کار وقت داشت که خوشبختانه نقاشی‌کشیدن یکی از همین کارها بود. الآن هم که بزرگ شده، بیشتر وقتش را به نقاشی‌کشیدن می‌گذراند. فران دوست دارد تا با نقاشی‌هایش لبخند به لب مردم بیاورد. وقتی مردم می‌خندند، خود او هم خوشحال می‌شود و لبخند می‌زند، اما خودش هم می‌داند که بعضی‌وقت‌ها، خنداندن مردم کار سختی است. فران خوب می‌داند که بهترین کار، همیشه این است که مشغولِ کاری باشد و بی‌کار نَماند.

فران کویادو در سال ۱۹۸۴ در شهر آلباثِته به دنیا آمده است. طراح و تصویرگر است و در شهر کوئِنکا در رشته‌ی هنرهای زیبا تحصیل کرده. فران بعد از تحصیلاتش، برای کار راهی بارسلونا شده و تا امروز با خیلی از ناشران کودک‌ونوجوان در اسپانیا همکاری داشته و برای کتاب‌هایشان تصویرسازی کرده. فران با تعدادی از شرکت‌های تبلیغاتی هم سابقه‌ی همکاری دارد. راستی، فران کویادو تعدادی از آثار خود را در وبلاگش گذاشته. این هم نشانی وبلاگ او:

isladebabia.blogspot.com.es

کتاب‌های فران کویّادو

جاسوسِ سبیل‌زورویی

جاسوسِ سبیل‌زورویی

,عصرِ یک روز شنبه به مادرم گفتم: «مامان، همسایه‌مون جاسوسه.» مادرم که انگار گیج شده بود، پرسید: «همسایه‌مون؟ کدوم همسایه؟» انگشت اشاره‌ام را به‌سمت پایین گرفتم. مادرم جا خورد و گفت: «خارجیه رو می‌گی!» بعد هم ازم خواست تا دلیل حرفم را توضیح بدهم. گفتم: «خیلی روزها عینک‌دودی خیلی تیره می‌زنه و از خونه می‌ره بیرون تا کسی نتونه چشم‌هاش رو ببینه. دستکش‌های سیاه هم داره...» مادرم پرید وسط حرفم و گفت: «بابای خودت هم دستکش سیاه داره.»
بیشتر بخوانید!