فراخوان مسابقه‌ی زنگ نقاشی تام گیتس
مرا به خاطر بسپار فراموشی رمز عبور
انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

فراخوان زنگ نقاشی تام گِیتس

شاید شما هم بعد از تمام شدن کلاس‌های حوصله‌سربر ریاضی یا تمام شدن حرف‌های یک دوست پرچانه پای تلفن یکهو می‌بینید که دفترتان را پُرِ پُرِ پُر از نقاشی‌های کوچک و بزرگ کرده‌اید. آدمک‌ها، گل و بوته، علامت‌های جورواجور، هر چیزی که دور و برتان دیده‌اید یا به ذهنتان رسیده. به این‌جور نقاشی‌های شلوغ‌پلوغ که پر از جزئیات است و بیننده را میخکوب می‌کند، نقاشی سبک دودِل می‌گویند.

تام گِیتس ما هم عاشق نقاشی دودِل است و توی کشیدنش خیلی هم حرفه‌ای است.

شما هم اگر دوست دارید می‌توانید از تام گِیتس یاد بگیرید و شروع به کشیدن نقاشی دودِل کنید. به اطرافتان خوب نگاه کنید و از هر چیزی به نظرتان جالب آمد نقاشی کنید.

نقاشی‌های قشنگتان را برای کانال تلگرام ما هم بفرستید تا هوپایی‌های دیگر از دیدنشان لذت ببرند! یادتان نرود قرار نیست هر چه تام گِیتس کشیده شما هم همان را بکشید. روان‌نویس و ماژیک ابزار خوبی برای نقاشی دودِل هستند. رنگ‌آمیزی هم کارتان را جذاب‌تر می‌کند.

پس معطل چی هستید؟ دست‌به‌کار شوید!

کتاب‌های فراخوان زنگ نقاشی تام گِیتس

تام گیتس 9/ تام گیتس، بهترینِ کلاس (تقریباً)

تام گیتس 9/ تام گیتس، بهترینِ کلاس (تقریباً)

,پیشنهادهای من برای بهترینِ کلاس شدن (متأسفانه خودم هیچ‌کدام این کارها را نکردم.) سرِ کلاس‌ها بیدار بمانید. (کمک می‌کند دیگر!) دارم زور می‌زنم. از معلم‌هایتان نقاشی‌های خنده‌دار نکشید. دوروبر قلدر کلاس نپلکید تا توی دردسر نیفتید. نگذارید مامان و بابا چیزی توی دفتر گزارش تحصیلی‌تان بنویسند. نگذارید خواهر بداخلااقتان بهتان امر و نهی کند. (ربط مستقیمی به مدرسه ندارد، ولی باز مهم است!)
بیشتر بخوانید!
تام گیتس 8/  آره! نه (شاید…)

تام گیتس 8/ آره! نه (شاید…)

,بعضی‌وقت‌ها تصمیم گرفتن خیلی راحت نیست. به‌خصوص وقت‌هایی که خواهر بداخلاقم دِلیا یک‌جور تهدیدآمیزی می‌آید سروقتم. حرف نزن، کارت رو بکن! مامان عزمش را جزم کرده کل خانه را مرتب کند. می‌گوید اگر نمی‌توانم تصمیم بگیرم چه چیزهایی را رد کنم بروند، خودش جایم تصمیم می‌گیرد. فاجعه می‌شود ها! خوشبختانه آفتاب‌های لب‌بوم برای نجاتم سرمی‌رسند (بیش‌تر از یک بار هم)
بیشتر بخوانید!
 تام گیتس 7/ بختم یک‌کم گفته

تام گیتس 7/ بختم یک‌کم گفته

,بابا پیشنهاد داد: «چه‌طوره که...بریم پیاده‌روی؟» سؤالِ من این بود که: «پیاده‌روی؟ کجا؟» بابا گفت: «یه جای قشنگ.» من پیشنهاد دادم: «شکلات‌فروشی قشنگه؟» «نه تام، منظورِ من یه جایی مثلِ پارک بود.» به بابا گفتم: «من اگه سگ داشتم، خیلی هم خوشحال می‌شدم بریم بیرون پیاده‌روی.» بابا یادم انداخت که: «ما نمی‌تونیم سگ بیاریم چون دِلیا به سگ حساسیت داره.» من هم زیرِلب گفتم: «من که ترجیح می‌دم سگ داشته باشم تا دِلیا دوروبَرم باشه.» بابا حرفم را نشنید چون سرش گرمِ برداشتنِ یک تکه نخ بود از روی قفسه...
بیشتر بخوانید!
تام گیتس 6/ خوردنی‌های خیلی ویژه (نه)

تام گیتس 6/ خوردنی‌های خیلی ویژه (نه)

,این‌همه برف یعنی مدرسه تعطیل. بله! حیف که مجبورم روزم را با مارکوس بگذرانم (که خیلی روی اعصاب است).به‌نظر عمو‌کِوین فکرِ خوبی است که به مناسبت پنجاهمین سالگرد ازدواج آفتاب‌های لب‌بوم یک عکس خانوادگی بگیریم. (من که فکر می‌کنم اسمِ چنین‌چیزی را نمی‌شود گذاشت هدیه).دِلیا هم خیلی مشتاق عکس خانوادگی نیست.بداخلاق شده (یعنی قیافه‌اش هیچ تغییری نکرده دیگر). عُق!عکس خانوادگی نه!
بیشتر بخوانید!
تام گیتس 5/ تام گیتس خیلی فوق‌العاده است (توی بعضی کارها)

تام گیتس 5/ تام گیتس خیلی فوق‌العاده است (توی بعضی کارها)

,آقای فولرمن روی تخته می‌نویسد پیراشکی. بعد مارک کلامپ حشره را پیشنهاد می‌کند. کل این مدت را من دارم برای خودم فکر می‌کنم. فکر می‌کنم چرا قیافه‌ی آقای فولرمن جوری است که انگار هیچ‌وقت هیچ‌وقت خسته نیست. شاید دلیلش این باشد که چشم‌هایش خیلی گنده و عریض و تیزند؟ آقای فولرمن واقعاً گنده‌ترین چشم‌های ور‌قلمبیده‌ی دنیا را دارد. دارم به همین فکر می‌کنم. فقط هم فکر نمی‌کنم ها. واقعاً می‌گویمش، با صدای بلند: «چشم‌های ورقلمبیده!»
بیشتر بخوانید!
 تام گیتس 4/ فکرهای نبوغ‌آمیز (بیشترشان)

تام گیتس 4/ فکرهای نبوغ‌آمیز (بیشترشان)

,اگر نوشته‌هایم به‌ نظرتان یک‌کم لرزان می‌آید، دلیلش این است که همین الان حسابی جا خوردم! برای اینکه آرام بشوم، دارم دنبال بیسکویت‌های مخصوص مواقع اضطراری‌ می‌گردم که همیشه زیر تختم قایم می‌کنم. (الان هم که قطعاً یک موقع اضطراری است.) آخیش! بهتر شد. خیلی‌خُب، بگذارید برایتان توضیح بدهم چی شد. من توی حمام بودم و وانمود می‌کردم دارم دوش می‌گیرم، ولی مشغول خواندن کتاب ‌مصورم بودم (عین همان کاری که خودتان هم می‌کنید دیگر). بعد یکی شروع کرد خیلی محکم تق‌تق در زدن...
بیشتر بخوانید!
 تام گیتس 3/ همه‌چی محشر است (نسبتاَ!)

تام گیتس 3/ همه‌چی محشر است (نسبتاَ!)

,آقای فولرمن از تعجب خشکش زده که من را سر وقت توی کلاس می‌بیند. می‌گوید: «چه غافل‌گیری قشنگی تام!» و لبخند می‌زند. (خیلی پیش نمی‌آید که آقای فولرمن لبخند بزند.) بعد مارکوس برایم شکلک درمی‌آورد. (خیلی پیش می‌آید که مارکوس شکلک دربیاورد.) ولی امروز هیچ‌چیزی نمی‌تواند حالم را بد کند! جز این دو تا کلمه: «درس ریاضی». بعد اوضاع بدتر هم می‌شود... «درس ریاضی معلم: خانم ورثینگتن». بدتر هم...
بیشتر بخوانید!
 تام گیتس 2/ بهانه‌های عالی و چیزهای خوب دیگر

تام گیتس 2/ بهانه‌های عالی و چیزهای خوب دیگر

,دو هفته‌ی کامل مدرسه بی مدرسه! بله! می‌توانم درس‌ها را کلاً از ذهنم پاک کنم (چیزهای ناراحت‌کننده‌ای مثل مارکوس مِلدرو را هم) و تمرکزم را بگذارم روی کارهای خوبی مثل: پیدا کردن راه‌های تازه‌ای برای عصبانی کردن خواهرم دِلیا. (خیلی راه‌های زیادی!) کشیدن نقاشی (نقاشی‌هایی که دِلیا را عصبانی می‌کند). ها ها! تماشای تلویزیون و خوردن ویفر کاراملی. خوردن ویفر کاراملی و تماشای تلویزیون. و مهم‌تر از همه... تمرین گروه موسیقی سگ‌های آدمخوار با درِک (که بهترین دوست من و همسایه‌ی بغلی‌مان است)...
بیشتر بخوانید!
 تام گیتس 1/ دنیای معرکه‌ی تام گیتس

تام گیتس 1/ دنیای معرکه‌ی تام گیتس

,حتی با اینکه از خانه‌ی ما فقط چهار دقیقه تا مدرسه‌ام راه است، من بیشتر وقت‌ها دیر می‌رسم به مدرسه. معمولاً دلیلش این است که من و درِک (بهترین دوستم و همسایه‌ی دیواربه‌دیوارمان) سر راه مدرسه کمی (خب، کلی) «گپ» می‌زنیم. بعضی ‌وقت‌ها دلیلش این است که حواس من پرت می‌شود به آدامس‌های میوه‌ای و ویفرهای کاراملی مغازه. هر از گاهی هم دلیلش این است که من یک کوه کارهای خیلی مهم‌تر دارم.
بیشتر بخوانید!