انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

عقرب: پرونده‌ی سرّی تاشا و کارآگاهش هنری

نویسنده : پیت جانسون
مترجم : فریبا چاوشی
تعداد صفحات : 212
گروه سنی : ۱۰ تا ۱۴ سال
قیمت : 19000 تومان
با شور و اشتیاق گفتم: «هنری! می‌تونی به من اعتماد کنی، باور کن! تو رو خدا بهم بگو چرا زاغ سیاه خانواده‌ی بکستر رو چوب می‌زنی؟»

نفس‌ عمیقی کشید و گفت: «من همچین کاری نمی‌کنم. الانم باید برم.» بلند شد و با عجله به‌طرف در رفت.

گفتم: «عینکت یادت نره!» و برای اینکه فضای ناآرام اتاق را کمی شاد کنم، چند لحظه‌ای عینک را به چشمم زدم. انتظار داشتم چشم‌هایم همه‌چیز را تار ببیند تا کمی شوخی کنم. برعکس! همه‌چیز را به‌خوبی قبل می‌دیدم.

عینک را پسش دادم، خیلی گیج شده بودم: «این عینک واقعی نیست، نه؟»

به من نگاه کرد: «نه!»

«وقتی عینک لازم نداری، پس چرا عینک می‌زنی …؟ این کارت بی‌معنیه!» کمی مکث کردم و گفتم: «مگه اینکه بخوای تغییر قیافه بدی. این کاریه که داری می‌کنی؟»

زمزمه کرد: «بله! این دقیقاً همون کاریه که دارم می‌کنم.»

بیشتر بدانید!
تاشا عاشق ماجراهای سرّی و کارآگاه‌بازی است. کتابخانه‌اش پر از کتاب‌های کارآگاهی است. هر کدام را ده‌ها بار خوانده و شم کارآگاهی خودش را قوی کرده است.

تاشا بدجوری منتظر است پرونده‌ای به تورش بخورد. یک بار هم سر همین موضوع گند بالا آورده است.

اما این بار انگار واقعا پرونده‌ای سری به پستش خورده که فقط و فقط خودش می‌تواند از پسش بربیاید. عقرب!

پدید آورندگان
پیت جانسون
پیت جانسون
اولِ اولش توی رادیو منتقد فیلم بود و بعدها معلم شد. آن‌قدر با بچه‌ها سر‌و‌کله زد و تجربه‌های جالب به دست آورد که آخرش تصمیم گرفت برای بچه‌ها داستان بنویسد. بعدها هم حتی بعد از اینکه بیشتر از چهل تا کتاب برای بچه‌ها نوشت، ارتباطش را با بچه‌ها قطع نکرد و هنوز هم که هنوز است از وب‌سایتش حرف‌ها و نظرهای دوست‌های کوچولویش را می‌خواند. کتاب‌های پت جایزه‌های زیادی درو کرده، مثل: جایزه‌ی یانگ تلگراف و بریلینت بوک. کتاب‌های پت تا حالا به بیست‌و‌سه زبان مختلف دنیا ترجمه شده‌اند. عقرب، پرونده‌ی سّری کارآگاه‌هنری و دستیارش تاشا ، خیالت تخت، من بچه شرم و مجموعه‌ی قصه‌های باپدرو‌مادر کتاب‌های دیگری هستند که از همین نویسنده در نشر هوپا منتشر شده است.
فریبا چاوشی
فریبا چاوشی
فریبا چاوشی در یکی از سال‌های خیلی دور، آن‌قدر دور که در خیال آدم نمی‌گنجد، از دورترین جای جهان هستی، جایی که در آن ستاره‌ای از دنیا رفته بود، هزار تکه شده بود و هر تکه‌اش به جایی سفر کرده بود، سوار بر یکی از همین تکه‌ها روی کره‌ی زمین پا گذاشت و از همان لحظه خیلی دلش می‌خواست از یک‌مشت خاکستر ستاره به فریبا تبدیل شود و خب ... شد. از همان‌موقع بود که فکر کرد با خیال‌پردازی می‌تواند هر چیزی را که دلش بخواهد، به دست آورد. این بود که قلم به دست گرفت و نوشت و نوشت و نوشت ... *** فریبا چاوشی متولد 1367 است و در دانشگاه کارشناسی تئاتر خوانده است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : مگه مهمه؟

سلام هوپا من خیلی از کتاب های شما را دارم و می خوانم ولی زیاد اهل بازی رومیزی نیستم بعد متوجه شدم که شما بازی رومیزی هم چاپ میکنید خواستم بازی دژ رو بخرم آیا بازی خوبی هستش؟؟؟

سلام. به نظر خودمون که خوبه، ولی این‌جور سؤال‌ها رو که از خودمون نباید بپرسید.
کاربر مهمان : سباس

کارآگاهی نبود جاسوسی بود اینجوری نبود که ینفر به قتل برسه بعد بیبنن کی قاتل بوده

کاربر مهمان : هوپا خون دو اتیشه

سلام هوپا جان یه سوال اگر کسی قبلا کتابش را در یه نشر دیگری چاپ کرده باشد و اما بعد بیاید. تا شما برایش چاپ کنید اون کتاب رو(دیگه با اون نشر قبلی هم کاری نداشته باشد) و کتاب جالبی باشد شما جاپ میکنید؟؟؟

سلام. اگر بررسی کنیم و به‌نظرم ارزشش را داشته باشد، بله.
کاربر مهمان : بهرام

ببخشید جنس کاغذ این کتاب چیه؟

کاغذ بالک نروژی.
کاربر مهمان : از طرف یکی

سلام هوپا من بین کتاب عقرب و کوفسکی،کارآگاه خصوصی موندم کدوم رو انتخاب کنم من از کتاب کارآگاه سیتو خیلی خوشم می آد.

سلام. خب شاید بهتره از کوفسکی شروع کنی چون کارآگاهی‌تره، البته عقرب خنده‌دارتره.
کاربر مهمان : ویانا نصیری

سلام من بین کتاب آقای بولک و این کتاب موندم من از کتاب هایی مثل کاراگاه جرقه و ماجراجویانه خوشم میاد از کتاب هایی مثل خانه ی درختی و تام گیتس هم خوشم میاد ممنون میشم راهنماییم کنید من ۱۳ سال دارم

سلام. فکر کنیم از همین «عقرب» بیشتر خوشتون بیاد.
کاربر مهمان : سام

سلام به نشر خوب هوپا من خیلی از کتاب مسافری با پاپوش های جهنمی خوشم اومد سنم هم 13 سال میشه چندتا کتاب مثل این کتاب به من معرفی کنید

سلام دوست عزیزمون. فکر کنیم از کتاب‌های کوهستان شارلاتان، مسافران زمان و نبرد سوسک‌ها خوشتون بیاد.
کاربر مهمان : هستی

من از کتاب های ماجراجویانه و پر از ماجرا و طنز خوشم میاد‌.

از همین کتاب «عقرب» احتمالاً خوشتون می‌آد، همین‌طور کتاب‌های «بلارت» و «گورخر گلادیاتور» و «مسافری با پاپوش‌های جهنمی» و «مأمور Z».
کاربر مهمان : محمد جواد خشت چین

شما خیلی از نشرپرتقال بهترید من کتاب متلسم سنمم می گی رم از نشر پرتقال خوشم نماید اما نشر هوپا ازشر هوپا هرچی می خرم عالی من الگو نویسندگی وترجمه گریم خانم چاوشی میشه رئیش نشر رو بهم بگید و بگید کی کتاب هایی در مورد کووید 19انتشار میدید

ممنونیم از لطفتون. رئیس نشر هوپا آقای محمدحسین متولیه. به‌زودی کتابی رایگان درباره‌ی کووید ۱۹ منتشر می‌کنیم.
کاربر مهمان : هستی

من 12 سالمه چند تا کتاب بهم معرفی کنید؟

راستش کتاب‌های خیلی زیادی برای این سن داریم و اگر یک‌‌مقدار درباره‌ی سلیقه‌تون و اینکه چه کتاب‌هایی رو دوست دارید توضیح بدید بهتر می‌تونیم راهنمایی‌تون بکنیم.
کاربر مهمان : ن

سلام این کتاب ماجراجویانه است؟ ترسناک هم هست؟

سلام. ماجراجویانه و خنده‌داره. ترسناک نیست.
کاربر مهمان : بهترین هدیه کتاب

سلام. ببخشید کتاب هایی که برایمان پست می شود استریل شده هستند؟

سلام. بله. ولی برای اطمینان بیشتر می‌توانید کتاب را بعد از خرید دو روز گوشه‌ای بگذارید و بعد با خیال راحت آن را بردارید و بخوانید، چون ویروس کرونا روی کاغذ و مقوا حداکثر ۲۴ ساعت باقی می‌ماند.
کاربر مهمان : بهترین هدیه کتاب

سلام ببخشید این کتاب توی انبارتون نا موجوده میشه دوباره چاپ کنید من شاید بخرم.

به‌زودی موجود می‌شود.
کاربر مهمان : vs

چطوری در این ایام این کتاب رو بخرم

می‌توانید اینترنتی بخرید، برایتان پست می‌شود.
کاربر مهمان : فاطمه آبراهه

سلام این کتاب ادامه داره؟

سلام. خیر، تک‌جلدی است.
کاربر مهمان : m

سلام! من یک کتاب به نام گمشده در رویا نوشته‌ام آیا چاپش می کنید چرا نمی گزارید ما هم داستان بنویسیم من داستان های خوبی نوشتم دلیلش را کاملا توضیح دهید پ*ن 11 سالم تمام شده

سلام. ما از نویسنده‌ی زیر ۱۸ سال کتابی چاپ نمی‌کنیم (مخالف قانون است). توصیه‌مان هم این است که برای چاپ داستان‌هایتان عجله نداشته باشید. فعلاً تا جایی که می‌توانید بخوانید و بخوانید و بخوانید و تمرین نوشتن کنید تا در زمان مناسب کارهای خوبتان منتشر بشود.
کاربر مهمان : عاشق هوپا

واااااااای من اینو شیش ساعته خوندم.اصن نمیتونم بذارمش زمین.مثل این کتاب خفن چی دارین؟؟؟

فکر کنیم از بقیه‌ی کتاب های پیت جانسون و همین‌طور کتاب های سید فلاشمن (کوهستان شارلاتان و مسافری با پاپوش‌های جهنمی) خوشتان بیاید.
کاربر مهمان : هوپایی

سلام خسته نباشید متاسفانه بعضی کتاب ها مثل این کتاب در اپلیکیشن طاقچه موجود نیست. اگر بذارید عالی میشه مرسی از بهترین انتشارات

کاربر مهمان : سید علی

سلام. ممنون از شما که اگه بهترین ناشر نباشید حداقل یکی از انتشارات هستید من عاشق پیت جانسون هستم. از مجموعه ی قصه های با پدر و مادر گرفته تا وبلاگ خون آشام و همین کتاب عقرب. راستی آیا قراره جلد ششم قصه های با پدر و مادر بیاید؟ آخه پایان جلد پنجمش باز بود

سلام. شاید. ما که هنوز خبر نداریم.
کاربر مهمان : دیانا کتابخون

پیت جانسون فوق العادس بهترین کتابهای من از این نویسنده هست که این هم جزءشون هست ممنونم خانم چاوشی که این کتابهای عالی را ترجمه می کنید هوپا از این کتاب ها چی پیشنهاد میدی؟ پ.ن من۱۴ سالمه

فکر کنیم از مجموعه‌ی «همه‌ی پرسش‌های اشتباه» هم خیلی خوشتان بیاید.
کاربر مهمان : کتاب خوان کتاب خوار

سلام بخشید می شه بگید موضوع این کتاب چیه

سلام. درباره‌ی دختری دست‌پا چلفتی است که دوست دارد کارآگاه بشود. حالا از شانس خوبش این فرصت را پیدا می‌کند که دستیار یک کارآگاه واقعی باشد. در حال کار کردن روی پرونده‌ای به نام عقرب‌اند که برایشان کلی ماجرای خنده‌دار پیش می‌آید.
کاربر مهمان :

به نظرتون برای ۱۳ ساله چه کتابی خوبن خیلی کتابخانه

سلام. راستش به سلیقه‌شان ربط دارد، ولی احتمالاً از مجموعه‌های بلارت و نگهبانان گاهول خوششان بیاید و همین کتاب عقرب.
کاربر مهمان : مانی داودی

سلام به هوپا عزیز من واقعا از این کتاب خوشم آمد از آقای جانسون بابت این کتاب تشکر می‌کنم فقط میخواستم بدانم که شما برای من که این کتاب را دوست داشتم چه کتاب های از این قبیل برایم پیشنهاد می کنید?

سلام. ممنونیم. احتمالاً از بقیه‌ی کارهای پیت جانسون، مثل مجموعه‌ی «با پدر و مادرها» و کتاب «خیالت تخت، من بچه‌شرم!» هم خوشتان خواهد آمد. همین‌طور مجموعه‌ی «ته جدولی‌ها». مجموعه‌ی «همه‌ی پرسش‌های اشتباه» هم موضوع پلیسی و معمایی دارد و مانند این کتاب داستان کارآموزی است که کنار یک کارآگاه دست‌وپا چلفتی برای بررسی پرونده‌ای به شهری می‌روند.
کاربر مهمان : دیانا کتابخون

مثل تمام کتابهای اقای جانسون عالی بود واقعا کتاب خوبی بود

کاربر مهمان : دیانا علی محمدی

سلام من کتابهای پلیسی و کارآگاهی رو خیلی دوست دارم و ۱۴ ساله هستم چه کتابهایی رو پیشنهاد می کنید؟

سلام. فکر کنیم از کتاب‌های «تعطیلات پلیسی» و «سرنخ‌های چوب‌کبریتی» خوشتان بیاید.
کاربر مهمان : دیانا علی محمدی

سلام این کتاب واقعا کتاب خیلی خوبی هست کتابهای اقای پیت جانسون واقعا عالی هستند

کاربر مهمان : 092

سلام! من از کتابهای اقای بولک کوهستان شارلاتان و مسافری با پاپوش های جهنمی خیلی خوشم اومد. شما چه کتابهایی که مثل این کتاب های که نام بردم بهم پیشنهاد می کنید؟ منتظر جواب هستم. ممنون هوپا

سلام. احنمالاً از مجموعه‌های «بلارت»، «ناخدای هفت دریا»، «مأمور زد» و «نبرد سوسک‌ها» و کتاب‌های تک‌جلدی «پسری که با پیراناها شنا کرد»، «خرسی که چپق می‌کشید» و «سنجاب‌ماهی عزیز» خوشتان خواهد آمد.
کاربر مهمان : دمت گرم هوپا!

سلام. من نه ساله ام. در واقع نزدیک به ده سال. کتابای طنز و ماجراجویی رو دوست دارم. بعضی موقع ها از کاراگاهی ها و فانتزی ها هم خوشم میاد و می خونم. بعضی موقع ها. اکثرا کتابایی هم می خونم که وسطای 200 صفحه تا350 صفحه باشه. شما چه کتابایی به من پیشنهاد می کنین؟؟؟

سلام. مجموعه‌های «فیزلبرت استامپ» و «ناخدای هفت دریا». کتاب‌های تک‌جلدی «کوهستان شارلاتان»، «مسافری با پاپوش‌های جهنمی»، «پسری که با پیراناها شنا کرد» و همین کتاب «عقرب».
معین

عالی خیلی زود می خرمش من عاشق کتاب های پیت جانسون هستم

کاربر مهمان : setayesh

با سلام ا....................................................................................................................... از اقای پیت جانسون غیر از کتاب هایی که الان دارین کتابی دارید که در دست ترجمه باشه یا بخواد ترجمه شه؟؟؟

سلام. چند تا کتاب را داریم ترجمه می‌کنیم که زودتر از همه کتاب «نجات دادن پدر» آماده می‌شه.
کاربر مهمان : ساتیا

سلام این کتاب طنز نیست؟؟ فقط کارآگاهیه ؟؟

سلام. اتفاقاً خیلی خنده‌دار هم هست.
کاربر مهمان : پری

چرا 212 صفحه شده؟

صفحه‌آرایی کتاب در چاپ جدید کمی تغییر کرده، برای همین تعداد صفحه‌هایش عوض شده. مطلبی کم یا زیاد نشده.
کاربر مهمان : ساینا سالاری

It s very cool

کاربر مهمان : سارا نعیمی

سلام اگر میشه به آقای پیت جانسون بگید مجموعه های دیگری مثل مجموعه ی قصه های با پدر و مادر بنویسند و یا همون مجموعه ی قصه های با پدر و مادر رو ادامه بدن ..... با تشکر .

کاربر مهمان : سارا

سلام این جدیدترین چاپ این کتاب هست؟؟

سلام. در جدیدترین چاپ، کمی اندازه‌ی کتاب تغییر کرده و تعداد صفحه‌هایش ۲۱۲ صفحه شده. ولی قیمتش همین ۱۹۰۰۰ تومان است.
کاربر مهمان : ا

حیف جلد دوم نداره

کاربر مهمان : سينا ابراهيمي

ميشه خلاصه كتاب ماكاموشي را بگيد

هر کتاب ماکاموشی یک داستان دارد و نمی‌شود یک خلاصه‌ی کلی برایش گفت. در صفحه‌ی مربوط به هر کتاب، در بخش «بیشتر بدانید» خلاصه‌ی داستان آن کتاب را نوشته‌ایم.
کاربر مهمان : سارا شهری

سلام موضوع این کتا ب چیست و آیا برای سن ۱۰ سال مناسب است یا نه.

سلام. کارآگاهی است و برای ۱۰ سال به بالا مناسب است. داستان دختری به نام تاشا است که عاشق ماجراهای سرّی و کارآگاه‌بازی است. کتابخانه‌اش پر از کتاب‌های کارآگاهی است. هر کدام را ده‌ها بار خوانده و شم کارآگاهی خودش را قوی کرده است. تاشا بدجوری منتظر است پرونده‌ای به تورش بخورد. یک بار هم سر همین موضوع گند بالا آورده است. تا اینکه بالاخره با یک کارآگاه واقعی به نام هنری آشنا می‌شود و واقعا پرونده‌ای سری به پستش می‌خورد که فقط و فقط خودش می‌تواند از پسش بربیاید. پرونده‌ی عقرب!
کاربر مهمان : پریسا

وای عالیه یک ساله با نشرتون آشنا شدم اولین کتابی که خریدم خانه درختی 52طبقه بود الان هم 17تا از کتاباتون رو دارم این کتاب و خوندم و واقعا خودم رو جای تماشا حس میکردم

کاربر مهمان : mobina

سلام آخرین صفحه ی کتاب نوشته بودید به زودی مجموعه ی 4 جلدی خون آشام ها این مجموعه کی میاد؟؟؟؟

کاربر مهمان : مبینا

سلام آیا این کتاب جلد دوم هم داره؟؟

سلام. نه فقط یک جلده.
کاربر مهمان : سما کرمی

محشر بود .

کاربر مهمان : مهتاب ممبينى

عاااااااااااااااااااالى بود

کاربر مهمان : بیتا ناجی

فوق العاده بود! اصلا کتاب رو نبستم و تا تهش خوندم عالیییی بود

پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی