انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

شهلا انتظاریان

مترجم
شهلا انتظاریان متولد ۱۳۳۹ است. او دانش‌آموخته‌ی مترجمی زبان انگلیسی و دوره‌ی کامل ویرایش مرکز نشر دانشگاهی است. از این مترجم تاکنون حدود ۹۰ عنوان کتاب منتشر شده که تعدادی از آن‌ها موفق به اخذ جایزه‌های گوناگونی شده‌اند از جمله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای کتاب کودک، سلام بچه‌ها و غیره. داور جشنواره‌های سپیدار و کتاب‌‌های پرنده آبی ( کودکان با نیازهای ویژه) بوده است. همکاری داوطلبانه‌ی بیش از بیست سال با شورای کتاب کودک را هم در کارنامه‌اش دارد.

کتاب‌های شهلا انتظاریان

تابستان زاغچه

تابستان زاغچه

,از خیلی وقت پیش می‌ترسیده‌ایم که بیایند. شک نداشته‌ایم که می‌آیند و کلی حرف‌وحدیث شنیده‌ایم که اگر بیایند، چطور می‌شود. سربازها خانواده‌ی من و یک خانواده‌ی دیگر را می‌برند وسط مزرعه و بهشان شن‌کش و بیل می‌دهند. تفنگشان را به‌طرفشان می‌گیرند و بهشان دستور می‌دهند: «قبرتان را بکَنید! قبرتان را بکَنید!» مامان و بابا و خواهر و برادرم قبرشان را می‌کَنند و سربازها همین‌طور کنارشان می‌ایستند و سیگار دود می‌کنند. بعد تفنگشان را می‌آورند بالا و همه‌شان را از دمِ تیر می‌گذرانند.
بیشتر بخوانید!
گِل

گِل

,آن شب، بیدار ماندم و زیر تابش نور مهتاب، با خمیر موجوداتى ساختم، دعا و ورد و جادو خواندم و به آن‌‌ها دستور دادم. جرئت نکردم قاب را باز کنم و از قدرت جسم و خون استفاده کنم. هیچ‌یک از آن موجودات حرکت نکردند تا ساعت چهار صبح که آهسته گفتم: «خواهش مى‌کنم حرکت کن!» و به‌نظر رسید که در آن تکه خمیر نوعى زندگى پدید آمد، به‌نظر رسید که در کف دستم تکان خورد، اما در آن موقع به‌شدت با خواب مى‌جنگیدم یا شاید هم داشتم خواب مى‌دیدم، یا فقط نشانه‌ی دیگرى بود از این‌که داشتم دیوانه مى‌شدم.
بیشتر بخوانید!