انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

شرمین نادری

نویسنده
شرمین نادری سال 1355 در محله‌ی امیرآباد تهران متولد شد. او فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد تصویرسازی از دانشگاه تهـران اسـت. از سال 1380 در نشریات مختــلف، به‌ویژه حوزه‌ی جوان و نوجوان، نویسندگی و تصویــرگری کرده. او همچنین تجربه‌ی نویسندگی برای برنامه‌های نوجوان و جوان در تلویزیون و تجربه‌ی قصه‌گویی و قصه‌نویسی برای آیتم‌های برنامـه‌ی رادیـو هفـت را در کارنامه‌اش دارد. از سال 1383 تا امروز، کتاب‌های منتشرشده‌اش بیشتر در حوزه‌ی تاریخ، ادبیات کهن، قصه‌های قدیمــی و زندگی آدم‌های روزگار دور است.

کتاب‌های شرمین نادری

تاریخ ماریخ مستطاب 1/ کلاه

تاریخ ماریخ مستطاب 1/ کلاه

,کلاه شاپو، کَپ، برت، فدورا، هامبورگ، کلاش، چولو... تا حالا کدام یکی از این کلاه‌ها را سرت گذاشته‌ای؟ می‌دانی هرکدام چه‌شکلی‌اند؟ اصلاً تا حالا شده کسی کلاه بگذارد سرت؟ بعید است پاسخت منفی باشد، چون آدم‌های زیادی به این کار علاقه دارند و حتماً تا حالا یکی‌شان تو را مستفیض کرده.
بیشتر بخوانید!
تاریخ ماریخ مستطاب 2/ کفش

تاریخ ماریخ مستطاب 2/ کفش

,آل‌استار قرمز، کتانی سفید، گیوه، کفش پاشنه‌دار، گالش، صندل، چکمه... یک دنیا قصه پشت هر کدام از این کفش‌ها هست. تاریخچه‌ی کفش‌ها، قوم و ملتی که آنها را ساخته‌اند، تناسب شکل و رنگشان با سلیقه و شخصیت‌های مختلف و... تا حالا شده درباره‌ی دیگران، از روی کفشی که پوشیده‌اند، نظر بدهی؟
بیشتر بخوانید!