انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

سولماز خواجه‌وند

نویسنده
سولماز خواجه‌وند در سال 1363 متولد شد. او دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی گرافیک و کارشناس ارشد ادبیات نمایشی است. تا کنون چند کتاب برای کودکان منتشر کرده که از آن میان داستان شب شد من بخوابم جایزه‌ی ادبی مجله‌ی سلام بچه‌ها را از آن خود کرده است.

خط و بی خط، مرغ‌ها و سیل‌ها و یادگار آبا و اجدادی کتاب‌های دیگر این نویسنده هستند.

او در زمینه‌ی تئاتر نیز فعالیت می‌کند که از آن جمله می‌توان به طراحي صحنه‌ی نمايش عروسکی كدو قلقله‌زن در تالار هنر تهران و همچنین طراحی صحنه‌ی نمايش‌های تير و دان‌دان كبير در سيزدهمين جشنواره‌ی تئاتر عروسكي تهران اشاره کرد.

کتاب‌های سولماز خواجه‌وند

انیسه خاتون و توپاز خان (از مجموعه‌ی عشق‌های فراموش‌شده)

انیسه خاتون و توپاز خان (از مجموعه‌ی عشق‌های فراموش‌شده)

,انیسه توی اتاقش نشسته بود و زانوهایش را بغل زده بود. به حرف‌های همدم فکر می‌کرد، به حسی که در دلش داشت. مثل روزهای اول نوروز تازه شده بود. صدای خنده‌های ابریشم حرمسرا را پر کرده بود. انیسه از اتاق بیرون زد. کسی در راهروها نبود. حیاط خلوت بود. باد روی زمین می‌چرخید و برگ‌ها را جلو می‌برد. انیسه برای اولین‌بار در حیاط چرخید. کاخ به نظرش زیباتر از روزهای قبل می‌آمد. دنیا در نگاهش نو شده بود. حس می‌کرد تازه متولد شده. حیاط پشتی پر بود از گونی‌های سنگ نمک و سیب زمینی، زیرشان الوار چیده بودند و آمده بود بالا، هر کدام هم قد و قواره‌ی خودش بود. تکیه زد بهشان و به ساختمان حرمسرا نگاه کرد، به کاشی‌های هفت رنگ و آجر چینی‌های مرتب و نقش جنگ. چشم‌هایش را بست و نفس کشید. بوی برگ و نم و نمک می‌داد هوا. «آدم وقتی می‌فهمه که عشق فقط تو سینه‌ی خودش نیست بی‌قرار می‌شه!» توپاز بود. روبه‌رویش ایستاده بود.
بیشتر بخوانید!
زندگی هچل‌هفت آیدا پیرپور ۱/ # دبستان هاجر

زندگی هچل‌هفت آیدا پیرپور ۱/ # دبستان هاجر

,چه کسانی مدرسه می‌روند؟

۱. کسانی که مدرسه می‌روند؟
۲. کسانی که مدرسه را دوست ندارند، ولی حالا اِی بدشون هم نمی‌آد!؟
۳. ناظم‌های دندان‌گرازی؟
۴. نگهبانان سیاه‌چال‌های زیر زمین مدرسه؟
۵. مدیرهایی که از بچه‌ها بدشان می‌آید؟
۶. بیکارها؟
۷. دانش‌آموزان و دانش‌نیاموزان!
۸. آیدا پیرپور!
بیشتر بخوانید!
زندگی هچل‌هفتِ آیدا پیرپور 2/ دارودسته‌ی بی‌لیاقت‌ها

زندگی هچل‌هفتِ آیدا پیرپور 2/ دارودسته‌ی بی‌لیاقت‌ها

,در مدرسه چه کارهایی انجام دهيم: 1. ثابت کنيم بی‌لياقت‌ترين بچه‌های همه‌ی عالم هستی ما هستيم. 2. خفن‌ترين گروه تبهکاری عالم را تأسيس کنيم و سعی کنيم سری بمانيم . 3. بزرگترين رازهای خانوادگی را که هيچ‌کس از آن خبر ندارد لو بدهيم و قيافه‌ی «به من چه» به خودمان بگيريم . 4. نگهبانان سياه‌چال‌های زيرزمين مدرسه را زهره‌ترک کنيم . 5. درس نخوانيم . اگر دلتان می‌خواهد بدانید چه کارهایی باید در مدرسه انجام دهید، هر سه روز یک بار جلد دوم زندگی هچل‌هفت آیدا پیرپور را بخوانید!
بیشتر بخوانید!