انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

سنجاب‌ماهی عزیز

نویسنده : فریبا دیندار
تصویرگر : مرجان ثابتی
تعداد صفحات : 204
گروه سنی : ۱۱ تا ۱۷ سال
قیمت : 32000 تومان
«سنجاب‌ماهی خوبم! راستش من هم تا‌به‌حال در بهشت یا جهنم نبوده‌ام و نمی‌دانم حقیقتاً چه‌شکلی باشد. اما در موقعیت‌هایی قرار گرفته‌ام که من را یاد بهشت یا جهنم انداخته است. فکر نمی‌کنی تصورات هر کس از بهشت و جهنم با هم فرق داشته باشد؟ شاید جهنم هر جایی باشد که در آن احساس رضایت و آرامش نداشته و اندوهگین باشی و هر لحظه که از صمیم قلب خوشحال باشی و عشق و دوستی را در دلت احساس کنی، بودن در بهشتی را تجربه کرده‌ای. من با نامه‌های تو هر لحظه در بهشت هستم، باور می‌کنی؟ دلتنگی برای کسی یا چیزی یکی از بهترین حس‌هایی‌ است که کسی می‌تواند در دلش تجربه کند، هیچ می‌دانستی؟ خوشحال باش که گاهی دلت می‌گیرد یا برای پدرت تنگ می‌شود. وقتی دلت برای کسی تنگ می‌شود، دری از بهشت باز شده و نسیم ملایمی از روزها و لحظه‌های خوب به دلت رسیده.»
بیشتر بدانید!
پدرِ دخترکِ داستان ما در دریاچه غرق شده، اما نینا باور دارد که پدرش ماهی شده و هر روز برایش نامه می‌نویسد و به دریاچه می‌اندازد.

یک روز نامه‌ای برای نینا می‌رسد. نامه‌ای خیس از دریاچه. یعنی او کیست؟ کسی که در دریاچه زندگی می‌کند، نامه‌های نینا را می‌خواند، هدیه‌هایش را برای خودش برمی‌دارد و از همه‌ی زندگی نینا خبر دارد.

آیا او می‌داند پدر نینا کجاست؟ اصلا چرا جواب نامه‌های نینا را می‌دهد؟ می‌خواهد به او چه بگوید؟

با نینا تلخ و شیرین و غم و لبخند را تجربه کنید و از مرز خیال و واقعیت فراتر بروید!

پدید آورندگان
فریبا دیندار
فریبا دیندار
من فریبام. از خیلی وقت پیش کتاب می‌خونم و می‌نویسم. اون‌وختا میون تپه‌ای از کتابای قصه و داستان خودم رو جا می‌دادم و خوابم می‌برد! سیزده‌سالم که شد عاشق شدم، شروع کردم به شعر نوشتن. شعر که نه! چون الان تحمل خوندن هیچ‌کدومشون رو ندارم. همیشه می‌نوشتم. وقتی خوشحال بودم، ناراحت بودم، راه می‌رفتم ... همه‌‌ش به یه چیز فکر می‌کردم: نوشتن! اون‌وختا من یه جنگلی بودم که با همه دعوا می‌کرد. یه‌کم هم غمگین بودم. اما حالا سعی می‌کنم خوشال باشم. حتی شده الکی! خب پس چی شد؟ اولش نقاشی می‌کشیدم، بعد شعر گفتم، بعد داستان نوشتم، بعد ترجمه کردم. بعد هم کله‌م رو خاروندم و فکر کردم: «خب دیگه چی؟» ته ِ‌ته ِ دلم، اون‌جا که هیچ‌کس نمی‌تونه ببینه، دلم می‌خواد معمار هم بشم. الان دلم یه سیب گنده‌ی قرمز می‌خواد که خِرِچ‌خِرِچ گاز بزنم و فکر کنم دیگه چی نیستم؟ فقط از یه چیز مطمئنم: خوب یا بد من یه فریبام. از اول هم یه فریبا بودم. قرار هم نیست یه فریبا نباشم. خب دیگه، من پاشم برم یه‌کم خودم رو تو آینه نگا کنم خوشال شم. اگه کسی تونست بگه من چقدر خوشگلم!
مرجان ثابتی
مرجان ثابتی
سال 1355 در کرمانشاه متولد شدم. نمی‌دانم علاقه‌ام به نقاشی از کجا و چطور شروع شد، اما همین‌طور رشد کرد تا سال 1382 که در مقطع کارشناسی ارشد (نقاشی) از دانشگاه تربیت مدرس فارغ‌التحصیل شدم. نقاشی دغدغه‌ی همیشه‌ی زندگی‌ام بوده، در کنار آن دنیای روایتگرایانه‌ی تصویرگری هم برایم جذابیت دارد. اولین کتابی که تصویرگری کردم، اسم سرخ‌پوستی من بود که در سال 1390 منتشر شد. کتاب‌های بعدی‌ام قصه‌های جورواجور، هفت‌خوان و خرده‌ای و مگه من چند نفرم بودند.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : 🙃

به نظر جالب میاد فکر کنم این کتاب مثل کتاب بابا لنگ دراز باشه تقریبا 😊

بله یک‌جورهایی درست حدس زدید. خیلی کتاب قشنگیه.
کاربر مهمان : هستی

کتاب هایی شبیه این معرفی می کنید؟

فکر کنیم از «زمان به وقت قاصدک»، «راز جنگل هزاردستان» و «از دوازده انگشت نکبتی‌اش» هم خوشتون بیاد.
کاربر مهمان : 😊

سلام میخواستم بدونم ژانر این کتاب چی هستش. خودتون ابن کتاب رو بهم معرفی کردید میخواستم بدونم ژانر هاش چیه؟ بعد نظر یسری از کاربر ها رو خوندم، نوشته بودن نامه ای، این کتاب به سبک نامه ای هستش؟ یعنی کتاب فقط نامه هایی است که ماهی به یه شخص میده؟ممنون از نشر عالیتون که به سوالات جواب میدید.

سلام. واقع‌گرا، روان‌شناسانه و فلسفیه. بخش زیادی از داستان از خلال نامه‌هاست.
کاربر مهمان : مبینا

سلام . در جواب راحله خانم باید بگم که!!! باید هم اینطوری میبود چپن تقریبا این کتاب مثل مثل یک دفترچه خاطرات بود و نینا داشت خودشو معرفی میکرد !!! اگر که مشکلی دارد بگویید تا من آنها را به نویسنده بگوییم چون من نویسنده را میشناشم!!!!!!!

کاربر مهمان : مبینا

سلام . من نفهمیدم که این نامه هایی که نینا میگرفت واقعا آقای ماهی مینوشت یا نه؟؟

سلام. ما هم نمی‌دونیم، شاید قراره مخفی بمونه!
کاربر مهمان : لونا امیرشاهی

سلام ب انتشارات خوب هوپا من واقعا عاشق این کتابم من این کتاب رو از نمایشگاه کتاب سال پیش خریدم و باید بگم هزار بار خوندمش و خط ب خطش رو حفظم و هیچ وقتم از خوندنش سیر نمیشم خیلی کتاب عالی است . پیشنهاد می کنم حتمل بخونیدش

کاربر مهمان : راحله

سلام من این کتاب رو خریداری کردم و خوندم اما از نظرم خیلی موضوع جالبی نداشت و به دلم ننشست چون تقریبا توی بیشتر فصل های کتاب داشت میگفت که نینا چجور دختری هست.

کاربر مهمان : آریشکا

سلام برای خرید کتاب ها به رمز دوم نیاز است؟یا رمز پویا می خواهد؟میشود به من یک کتاب دراکولایی پیشنهاد دهید؟؟

سلام. بله، نیاز دارید. برای کتاب دراکولایی، مجموعه‌ی «وبلاگ خون‌آشام» را پیشنهاد می‌کنیم.
کاربر مهمان : آریشکا

سلام هوپا باز هم منم نپیسنده ی کوچک من دارم این کتابو میخونم ولی به نظر خیلی عالی میاد من که ازش خیلی راضی هستم

کاربر مهمان : آریانا قیصری پور

دوست دارم که این کتاب را بخوانم

کاربر مهمان : مدیسا

سلام من پیکسل این کتاب دارم و بقیه پیکسل ها چه شکلی است و کجا بگیرم

سلام. فعلاً جایی پیکسل‌های فروشی نداریم.
کاربر مهمان : انیسا

سلام هوپا چرا روی جلد کتاب نوشتید خدا یکشنبه ها و چهارشنبه هارا برای ماهی ها نیافریده است؟؟

سلام. جوابش را توی داستان پیدا می‌کنید.
کاربر مهمان : دنیا زرشکی

کتاب خیلی قشنگیه ولی کلی اشتباه نگارشی توی متنش داره لطفا متن کتاب را اصلاح کنید

ممنون که گفتید، حتماً بررسی خواهیم کرد.
کاربر مهمان : Setayesh.T

در کل بد نبوددددد **** از ***** ستاره

کاربر مهمان : Setayesh.T

نمره ی من از پنج ستاره به این کتاب ****ستاره ست... راستی اقای ماهی همون یاشار بود؟/

کاربر مهمان : شیوا

دقیقا چجور کتابیه؟😟

سلام. یک داستان احساسی است درباره‌ی دختری به نام نینا که پدرش در دریاچه غرق شده، اما در خیالش او فکر می‌کند پدرش ماهی شده و هر روز برایش نامه می‌نویسد و به دریاچه می‌اندازد. یک روز نامه‌ای برای نینا می‌رسد. نامه‌ای خیس از دریاچه. یعنی او کیست؟ کسی که در دریاچه زندگی می‌کند، نامه‌های نینا را می‌خواند، هدیه‌هایش را برای خودش برمی‌دارد و از همه‌ی زندگی نینا خبر دارد. آیا او می‌داند پدر نینا کجاست؟ اصلا چرا جواب نامه‌های نینا را می‌دهد؟ می‌خواهد به او چه بگوید؟ یک داستان احساسی و روان‌شناسانه.
کاربر مهمان : بهار

سلام ایا شما کتاب رویای دویدن را منتشر کرده اید؟ چون انتشارات پرتقال هم این کتاب را منتشر کردند اما من دوست دارم از نشر شما خریداری کنم حالا این کتاب را دارید یا نه؟

سلام. نه ما منتشرش نکردیم.
کاربر مهمان : ارین ممبینی

بسیار احساسی و غمناک

کاربر مهمان : باربی

هوپا ممنون از کتاب هایت تو نشر مورد علاقه ی منی

پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی