انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

زیباترین داستان‌های هزار و یک شب‌ ۲/ ملکه‌ی مارها و چند داستان دیگر

نویسنده : سیامک گلشیری
تعداد صفحات : 176
گروه سنی : جوان
قیمت : 36000 تومان
خیلی از بازرگانان در میان آن جمع خواستند کنیز را بخرند،‌ اما دختر به هیچ‌کدام راضی نشد. دستِ‌آخر صاحب کنیز رو کرد به دختر و گفت: «پس خودت یکی را انتخاب کن. به این جمع نگاه کن و خودت یکی را از میان آن‌ها انتخاب کن تا تو را به او بفروشم.»

کنیز به‌دقت به چهره‌ی آدم‌هایی که دورتادورش را گرفته بودند نگاه کرد و یک‌دفعه چشمش به علی‌مجدالدین افتاد که گوشه‌ای ایستاده بود. یک آن احساس کرد قلبش به‌شدت به تپش افتاده. بی‌اختیار دستش را بلند کرد و انگشتش را به‌سمتِ او گرفت. گفت: «این همان مردی است که دلم می‌خواهد مرا بخرد.»

همه‌ی بازرگانان برگشتند و به علی نگاه کردند که با تعجب به کنیز خیره شده بود. زمرد گفت: «جز این مرد،‌ هیچ‌کس را نمی‌خواهم.» رو به صاحبش گفت: «تو قول دادی مرا به هر کس خودم خواستم، می‌فروشی.»

علی که هنوز هاج‌وواج به دختر نگاه می‌کرد،‌ گفت: «ولی...»

بیشتر بدانید!
داستان‌های کتاب دوم:

نورالدین و شمس‌الدین

داستان علی مصری

داستان حاسب‌کریم‌الدین

علی‌بن مجدالدین و کنیزک

پدید آورندگان
سیامک گلشیری
سیامک گلشیری
از سيامک گلشيري، که یکی از پرخواننده‌ترین نویسندگان سال‌های اخیر ادبیات ایران بوده است، تا کنون بیش از بیست رمان و چند مجموعه‌داستان منتشر شده که از میان آن‌ها می‌توان به مهمانی تلخ، آخرین رؤیای فروغ، رژ قرمز، چهره‌ی پنهان عشق، خفاش شب، اولین روز تابستان، آخرش می‌آن سراغم، آرش و تهمینه و بردیا و ملکه‌ی سرزمین عاج اشاره کرد. آثار او جوایزی از جمله جایزه‌ی کتاب سال مهر، لوح تقدیر جایزه‌ی یلدا، لوح تقدیر جشنواره‌ی کتاب برتر کودک و نوجوان و دیپلم افتخار جشنواره‌ی کودک و نوجوان را از آن خود کرده‌اند و بیش از ده بار نامزد جوایز مختلف ادبی بوده‌اند. رمان‌های پنج‌گانه‌ی خون‌آشام را، که در فهرست کاتالوگ کلاغ سفید کتابخانه‌ی بین‌المللی مونیخ سال 2014 جای گرفته، پرفروش‌ترین مجموعه‌رمان تاریخ ادبیات کودک و نوجوان ایران لقب داده‌اند. او بیش از پانزده سال است که در دانشگاه‌ها و مؤسسات مختلف، از جمله دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران به تدریس داستان‌نویسی مشغول است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : Mohammad

سلام این کتاب کی میاد؟

سلام. تا وسط‌های آبان می‌آید. هنگام چاپش متأسفانه مشکلی پیش آمد که کمی کارش به تأخیر افتاد.
کاربر مهمان : محمد حسین شفیع زاده

سلام ببخشید ممکنه برای این کتاب جشن رونمایی بگیرید چون بیشتر مرتبط ها ی اینجور کتابا رو نویسنده امضا میکنه ممکنه بشه؟

سلام. احتمالاً رونمایی می‌گیریم. خبرش را در کانال تلگرام و صفحه‌ی اینستاگراممان اعلام می‌کنیم.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی