انتشارات هوپا
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

زال و رودابه (از مجموعه‌ی عشق‌های فراموش‌شده)

نویسنده : الهام فلاح
تعداد صفحات : 136
گروه سنی : ۱۶ تا ۱۲۰ سال
از مجموعه‌ی : عشق‌های فراموش‌شده
قیمت : 27000 تومان
… زال تا رودابه را دید دست بر سینه گذاشت و مؤدبانه تعظیم کرد. رودابه از شرم رویش را از زال دزدید و پشت به او کرد تا نفس تازه کند و بر خودش مسلط شود. دل بی‌آرام زال نفس‌هایش را سخت کرده و عرق بر پیشانی بلندش نشسته بود. دست به آسمان بلند کرد، خدای بزرگ را شکر گفت و از او کمک خواست … با قدم‌هایی مطمئن پای برج رفت تا چاره‌ای برای رسیدن به بالای برج بلند بیندیشد.

رودابه که‌ بی‌قرار دیدن روی زال بود، آب دهان را بلعید و نیشگون زهرداری از بازوی خود گرفت تا مسلط باشد و ترس را کنار بگذارد تا لحظه‌ای که به مقصود برسد. دید زال برای بالا آمدن از برج تقلا می‌کند، با خودش گفت: «اگر این‌طور پیش برود، زمان زیادی طول خواهد کشید به اینجا برسد و چشمم به جمال او روشن شود. از کجا معلوم نگهبان‌ها آگاه نشوند و رازم برملا نشود؟ …»

بیشتر بدانید!
داستان زال سپیدموی سرخ‌چهره، پهلوان جوان و رودابه، دختر فرمان‌روای کابل. دیداری بر بالای برج … رودابه گیسویش را می آویزد تا زال از گیسوی بلند و دلربایش بالا رود. زال و رودابه دل به مهر یکدیگر سپرده‌اند، اما آیا این دیدار نخستین رخ خواهد داد؟ آیا می‌توانند کارشکنی‌ها و آزمون‌های سخت را پشت سر بگذارند؟ … آیا قدرت عشق و ایمان برای آن‌ها سرافرازی به بار می‌آورد؟ … اختلاف میان کابلیان و ایرانیان را چه کنند؟

داستان زال و رودابه برگرفته از «شاهنامه»‌ی بزرگمرد ایرانی، «حکیم ابوالقاسم فردوسی» است. این قصه فقط قصه‌ی عشق شیرین زال و رودابه نیست. قصه‌ی عشق تمامی انسان‌ها به یکدیگر است. به هر رنگ و نژاد و قبیله‌ای که باشند. الهام فلاح با قلم لطیف و شیوایش با پرهیز از شیوه‌های مرسوم روایت قصه‌های کهن و با افزودن ده شخصیت تازه به قصه، داستانی با رنگ و بویی آفریده است.

پدید آورندگان
الهام فلاح
الهام فلاح
الهام فلاح در بهار سال 1362 متولد شد. اصالتاً گیلانی است، اما کودکی‌اش را در بوشهر و گرما و خرماپزان سپری کرده است. او دانش آموخته‌ی رشته‌ی مهندسی کامپیوتر است. در سال 1390 اولین کتابش با عنوان زمستان با طعم آلبالو توسط نشر ققنوس به چاپ رسید. در سال 1393 دو کتاب دیگر با نام‌های سامار، توسط نشر ققنوس و مجموعه داستان کشور چهاردهم، توسط نشر نگاه به قلم او انتشار یافت. خونمردگی آخرین اثر اوست که توسط نشر چشمه به چاپ می‌رسد. داستان زال و رودابه اولین تجربه داستان‌نویسی او برای نوجوانان است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : black.girl

سلام هوپا جون به نظرت تو این مجموعه بهترین و جذاب ترین داستا برای کدام کتاب هست و اگر بخوای چندتارو معرفی کنی که جذابیت بیشتری داره کدام؟

سلام دوست خوبمون. همه‌شون جالبن. راستش سلیقه‌ایه و ما نمی‌تونیم بگیم. می‌تونید نظر باقی دوستان رو بپرسید و یا پی‌دی‌اف خلاصه کتاب‌ها رو ببینید و انتخاب کنید که از کدوم بیشتر خوش‌تون می‌آد.
کاربر مهمان : کیمیا

سلام ببخشید این کتاب برداشت آزاد هست یا مثل عین داستان شاهنامه است ؟

سلام. تا اونجایی که ما می‌دونیم داستان شاهنامه‌ست.
کاربر مهمان : عباس قاسمی

عالی بود و اگر می شود لیلی و مجنون را نیز بگذاریند

کاربر مهمان : Aehan

سلام هوپا! من ۱۴ سالمه و از داستانای عاشقانه خیلی خوشم میاد به نظرت اشکالی نداره بخونمش؟ با اینکه گروه سنیش ۱۶ هست؟؟؟

سلام. بهتر است با پدر و مادرتان مشورت کنید، چون ما زیاد شما و سلیقه‌تان را نمی‌شناسیم.
کاربر مهمان : Hana

کتاب بسیار جالبی هست. این کتاب رو هم میشه گروه سنی ۲۰سال به بالا هم بخوانه؟برای هدیه دادن به دیگران کتاب خوبیه؟

ممنون. به نظر ما بزرگسالان هم این کتاب را می‌توانند بخوانند و برای هدیه دادن هم مناسب است.
کاربر مهمان : مهسا

این کتاب به درد 11 ساله ها می خوره

سلام. به نظر ما برای این سن زود است. ولی باز تصمیم‌گیرنده‌ی نهایی خود کسی است که کتاب را می‌خواند. بعضی‌ها هستند که خیلی زودتر از معمول بچه‌های جامعه می‌توانند کتاب‌های بزرگ‌تر از سنشان را بخوانند. بهترین کار این است که یادداشت‌هایی را که در این صفحه گذاشته‌ایم بخوانید و چند صفحه از کتاب را ببینید و خودتان تصمیم بگیرید یا از کسی که از روحیات و نحوه‌ی مطالعه‌ی شما شناخت خوبی دارد کمک بگیرید.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی