انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

ریحانه جعفری

مترجم
از بچگی عاشق آدم‌ها، سفر و کتاب بودم. هر کتاب برام یه سفر بود. سفر به جهان نویسنده. با خوشحالیِ‌ آدم‌های توی کتاب‌ها، خوشحال می‌شدم و با ناراحتی‌هاشون، ناراحت. بعضی وقت‌ها کارهام عین قهرمان کتابی می‌شد که داشتم می‌خوندم. احساس خوبی بود این‌همه دوست‌های جورواجور از کشورهای جورواجور داشتن. هنوز هم همین‌جوری‌ام. با شخصیت‌های داستان‌ها زندگی می‌کنم. یکی‌ش همین استنلی. وقتی استنلی پاتز از خونه رفت،‌ نگران شدم. وقتی توی آکواریوم پیراناها رفت، ترسیدم. و چه خوب بود وقتی به ماه خیره شد و از تهِ دل خونواده‌ی گمشد‌ه‌ش رو صدا زد.

کتاب‌های ریحانه جعفری

پسری که با پیراناها شنا کرد

پسری که با پیراناها شنا کرد

,استن آخرین پشمکی را که به انگشتش چسبیده بود لیسید. رز کولی گفت: «بهت می‌گم کی مشکلاتت تمام می‌شن.» استن گفت: «از کجا می‌دونی من مشکل دارم؟» ـ‌از چشمات فهمیدم. اسمت چیه، مرد جوان؟ استن گفت: «استن!» ـ‌یه سکه بده استن! بعد صدایش را آورد پایین و ادامه داد: «شجاع باش و بیا تو!» استن از پله‌ی کاروان که بالا می‌رفت، برقی طلایی به چشمش خورد. برق ماهی‌های طلایی بود. همه در یک ردیف از قلاب آویزان بودند. سیزده تا ماهی طلایی ریزه‌میزه. هرکدام توی یک کیسه‌ی پلاستیک کوچولو زیر نور آفتاب شنا می‌کردند...
بیشتر بخوانید!
اتولین ۱/ اتولین و گربه‌ی زرد

اتولین ۱/ اتولین و گربه‌ی زرد

,اُتولین دو تا مجموعه داشت که تمامشان مال خودش بود. یکی‌اش مجموعه‌ی کفش‌های عجیب و غریب بود که حسابی بهش می‌نازید. هر وقت اُتولین یک جفت کفش می‌خرید، یک لنگه‌اش را می‌پوشید و آن یکی را می‌گذاشت توی کلکسیونش.
بیشتر بخوانید!
اتولین ۲/ اتولین و مدرسه‌ی آلیس اسمیت

اتولین ۲/ اتولین و مدرسه‌ی آلیس اسمیت

,اتولین و سسیلی غذای مخصوص لاک‌پشت را که آقای مانرو آورده بود، به لاک‌پشت‌ها دادند. سسیلی داستان باحالی برای اتولین تعریف کرد. داستان درباره‌ی پسری بود با پاهای گنده. آنقدر گنده که ازشان برای سایه‌بان استفاده می‌کرد.
بیشتر بخوانید!
اتولین ۳/ اتولین و آقای مانروی گم‌شده

اتولین ۳/ اتولین و آقای مانروی گم‌شده

,اُتولین براون و بهترین دوستش، آقای مانرو، معمولاً از هم جدا نمی‌شوند... اما آقای مانرو مخفیانه رفته است نروژ تا ترول پشمالوی خیلی پاگنده‌ی دندان کج و معوجی را پیدا کند. اُتولین با زیردریایی، هواپیمای دریایی و حتی قایق می‌رود دنبالش تا قبل از اینکه آقای مانرو تک و تنها با ترول ترسناک تروندهایم رودررو شود او را پیدا کند.
بیشتر بخوانید!
اتولین 4/ اتولین و روباه بنفش

اتولین 4/ اتولین و روباه بنفش

,اُتولين براون و بهترين دوستش، آقاي مانرو، مهمانی شام مي‌دهند... تمام دوستان قدیمی‌شان و چند مهمان جدید قرار است بیایند. روباه بنفش مرموز، مهمان ویژه‌ی آنهاست و کلی داستان سرگرم کننده دارد که تعریف کند. وقتی روباه بنفش از اُتولین و آقای مانرو برای گشت‌وگذاری شبانه توی شهر بزرگ دعوت می‌کند، چطوری می‌توانند قبول نکنند؟
بیشتر بخوانید!